Superb 2.8 2002 moduł komfortu

Awatar użytkownika
Sylwek90
Posty: 154
Rejestracja: 17 lip 2020, o 06:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Gdańsk

Superb 2.8 2002 moduł komfortu

Post autor: Sylwek90 »

Witam
Powoli superb zmusza mnie do zajęcia się modułem komfortu ponieważ znika mi oświetlenie wnętrza. Zarówki sprawdzone wszystkie nowe. Działają. Pod nogami kierowcy i pasażera z przodu nie działą. przy otwieraniu drzwi oswietlenie wnetrza się nie włącza.
I zasadnicze pytanie czy moduł komfortu ma wpływ na pracę pierwszego biegu wentylatora klimatyzacji przy silniku?
Na drugim biegu wentylator się włącza jak się silnik nagrzeje.
Czytałem że dużo zachodu jest aby dostać sie do modułu komfortu.
Czy na podstawie numeru vin jest ktoś w stanie rozkodować i podać numer części modułu komfortu abym go kupił zanim go rozbiorę żeby nie robić sobie niepotrzebnie podwójnej roboty z wyciąganiem?
numer Vin: TMBBT63U829009092
Awatar użytkownika
colins
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2018, o 16:48
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb 2.8 2002 moduł komfortu

Post autor: colins »

Moduł komfortu masz pod siedzeniem kierowcy. Nie jest to dużo roboty, aby tam się dostać.
Demontujesz fotel kierowcy, boczne plastiki i odginasz wykładzinę podłogi. Moduł jest schowany w czarnej obudowie.
Problemy z oświetleniem to najprawdopodobniej nie moduł komfortu, a okablowanie pod wykładziną. Prawdopodobnie dostaje tam się wilgoć i kable śniedzieją.
U mnie było podobnie. Zaczęło się od oświetlenia, a ostatecznie nie mogłem otworzyć bagażnika. Przelutowałem wszystkie łączenia kabli i wróciło do normy. Kable były łączone takimi "kapturkami", w których idealnie stoi woda :).

Poczytaj wątek: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=7853
Awatar użytkownika
Sylwek90
Posty: 154
Rejestracja: 17 lip 2020, o 06:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superb 2.8 2002 moduł komfortu

Post autor: Sylwek90 »

Ok.
Ale załużmy ze to jest moduł komfortu.
Więc jeśli go wymieniam to robię kopie starego modułu i wrzucam na nowy podpinam i powinno działać?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Superb 2.8 2002 moduł komfortu

Post autor: piotraskbw »

Zacznij od kabli, w S1 one naprawdę gniją na potęgę.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ