Problem z tylnymi drzwiami

Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Problem dotyczy tylnych lewych drzwi, są zaryglowane i zamek umarł tak że nie mogę ich otworzyć z pilota, a jak ciągnę za klamkę wewnątrz auta to dzyndzelek wychodzi a kiedy puszczę klamkę to się chowa z powrotem, rozebrałem tapicerkę ale dalej nie mam pomysłu jak te drzwi otworzyć.
Miał ktoś podobny problem i uporał się z nim, może doradzić?
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Co tutaj nikt nie żyje na tym forum 🤔
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: piotraskbw »

Jak zaryglowane, to albo ładnie same ruszą albo prujesz cały zamek od wewnątrz (polecam wcześniej zakup nowego).
Dokładnej instrukcji na tym forum raczej nie znajdziesz (przynajmniej ja nie przypominam sobie takiego przypadku).
Poszukaj na forum passata w sekcji B5/B5FL, jakby nie patrzeć są to bliźniacze auta a VW jeździ znacznie więcej niż SS1 i raczej już kogoś ten problem dopadł.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
Sylwek90
Posty: 154
Rejestracja: 17 lip 2020, o 06:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Sylwek90 »

W octavia 2 fl miałem tak jak mi kabelek w przednich drzwiach się ułamał. tylne drzwi pradu nie dostawały.
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Sylwek90 mówisz o kabelku w tej gumowej charmonijce?
Zamek raczej sam nie ruszy prubowałem już chyba wszystkich metod.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: piotraskbw »

Sylwek ma racje, może być winna wiązka. W elsawin znajdziesz schemat elektryczny, sprawdź czy kable są ok (zupełnie o takiej opcji zapomniałem przy pisaniu poprzedniego posta).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
KucykWstodole
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2021, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: KucykWstodole

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: KucykWstodole »

W mojej Skodzie padł zamek w tylnych prawych. Pomogło tylko jego zniszczenie od zewnątrz jak na załączonym filmie. https://youtu.be/GR-BT0tFxw0

Grzebanie od środka auta jest bez sensu bo trzeba zniszczyć boczek oraz blache podnośnika szyb , a później młotkiem i przecinakiem po kawałku zamek niszczyć. Więc szkód niż co warte. Zrób jak na filmie. Wyjdzie najtaniej 👍
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: piotraskbw »

KucykWstodole pisze: 16 mar 2021, o 21:03 W mojej Skodzie padł zamek w tylnych prawych. Pomogło tylko jego zniszczenie od zewnątrz jak na załączonym filmie. https://youtu.be/GR-BT0tFxw0

Grzebanie od środka auta jest bez sensu bo trzeba zniszczyć boczek oraz blache podnośnika szyb , a później młotkiem i przecinakiem po kawałku zamek niszczyć. Więc szkód niż co warte. Zrób jak na filmie. Wyjdzie najtaniej 👍
Ta zaślepka na filmie coś za szybko się poddała. Jeśli ją wyłamali to mechanizm mocujący tą zaślepkę też jest do wymiany (a to już nie takie łatwe).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Prubowałem tą zaślepkę wyjąć ale nie dałem rady, a nie chcę jej połamać
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Ja mam zdjęty boczek i blachę odkręconą w tych drzwiach, pisałem wcześniej
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: piotraskbw »

Hardox pisze: 18 mar 2021, o 12:34 Prubowałem tą zaślepkę wyjąć ale nie dałem rady, a nie chcę jej połamać
Bo ona jest metalowa i naprawdę solidna a na nią jest nałożona cienka plastikowa ozdobna nasadka w kolorze nadwozia.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
KucykWstodole
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2021, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: KucykWstodole

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: KucykWstodole »

Musisz zobaczyć co tańsze. Mnie klamka , zaślepka i mechaniz trzymajacy klamkę kosztował 20zl (lakier 9102 więc dość popularny). Cena zamka w zamienniku 70zl. Kolega walczył od środka to z samym rozwaleniem zamka od srodka drzwi walczył ok 1 godziny. Od środka trzeba po kawałku niszczyć zamek młotkiem i przecinakiem. Zabawy sporo. Od zewnątrz było mi łatwiej.
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Ok będę prubował, na razie nie mam czasu się zabrać za to, jak uda mi się otworzyć te drzwi to dam znać.
Narazie dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

piotraskbw pisze: 16 mar 2021, o 08:22 Sylwek ma racje, może być winna wiązka. W elsawin znajdziesz schemat elektryczny, sprawdź czy kable są ok (zupełnie o takiej opcji zapomniałem przy pisaniu poprzedniego posta).
Niestety nie posiadam tego programu, a ściągnięcie go z neta zajęło by mi lata świetlne ☹️, może mógłby ktoś kto to przerabiał podpowiedzieć gdzie i jaki prąd powinien się pojawić np po naciśnięciu przycisku do otwarcia zamka.
Zrobilem fotkę tej wtyczki którą się wpina do zamka, ale nie mogę jej dołączyć
Hardox
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2019, o 14:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Problem z tylnymi drzwiami

Post autor: Hardox »

Drzwi po zniszczeniu elektroniki przy zamku dały się otworzyć, tak że mechanicznie zamek działa dobrze, więc go tak zostawiłem , jeżdżę sam to mi to nie przeszkadza.
Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ