[S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sonemo
Posty: 22
Rejestracja: 3 sty 2020, o 11:33
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

[S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: sonemo »

Witam,
Mam pytanie do posiadaczy wersji Style RM2021 z analogowymi zegarami. Chodzi mi o kolor tła (obwódki), na którym umieszczone są cyfry - czy jest on ciemny jak w konfiguratorze czy jasny? Nie wiem na ile można w tej kwestii ufać grafikom z konfiguratora, bo wydaje mi się, że widziałem w jakimś salonie jasne obwódki zegarów, ale nie jestem teraz pewien czy to był akurat Style FL.
Niby bzdura, ale dla mnie jasne tło np. z L&K jest niezbyt czytelne.Obrazek
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 185
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: mackowski30 »

Mam Style z 2019 (MY20) i obwódki są ciemne. Jeździłem Style z 2020 (MY20) i obwódki były jasne.
Nie wiem, ale dla mnie te ciemne, które są u mnie wyglądają lepiej i są przede wszystkim bardziej czytelne.
harosznarobota
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2021, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: harosznarobota »

Ostatnio też zwróciłem na to uwagę podczas rozmowy z handlowcem, ponieważ na wydruku z konfiguratora w wersji style były właśnie te w opcji ciemnej. Handlowiec zapewniał, że będą jasne. A szkoda ..
sonemo
Posty: 22
Rejestracja: 3 sty 2020, o 11:33
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: sonemo »

Dzięki Panowie, dla mnie też ciemne obwódki są o wiele lepsze, niestety dostałem odpowiedź od handlowca, że "raczej" będą jasne. Trudno, trzeba będzie rozważyć VC, chociaż tu brakuje mi analogowego wzkazania poziomu paliwa, nie lubię tych kresek.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: timanfaya »

Z tego co kojarzę już przy lifcie Skoda dokonała pewnych zmian i Style otrzymał np. fotele wyglądające jak wcześniej w Laurinie, a Ambition dostało fotele ze Style. Laurin zresztą dostał chromowane końcówki pseudo-wydechu, a wcześniej tak było tylko w Sportline. Dlatego wcale mnie nie dziwi, że i "prestiżowe" jasne obwódki idą też do Style. Ale na to jest proste rozwiązanie: VC. Polecam, wszystkie potrzebne dane na jednym widoku.
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: spike1314 »

sonemo pisze: 2 mar 2021, o 07:45 ...Trudno, trzeba będzie rozważyć VC, chociaż tu brakuje mi analogowego wzkazania poziomu paliwa, nie lubię tych kresek.
VC bardzo polecam, na ten wskaźnik poziomu paliwa w ogóle nie zwracam uwagi, na 4 z 5 standardowych widoków masz pokazany zasięg. Do tego możesz sobie zrobić indywidualne dane do wyświetlenia na poszczególnych ekranach.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: kefirek »

Też mocno polecam VC mimo iż nie byłem wielkim zwolennikiem tego rozwiązania, wskazówkowi analogi najlepsze i basta. Ale w VAGu zrobili to rewelacyjnie. Kilka pulpitów, wszelkie dane na wierzchu, nawigacja w zegarach - bajka. Zwłaszcza że analogi w superbach są mocno średnie, chociażby w porównaniu z seatem.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: timanfaya »

Też polecam VC. I też nie patrze na poziom paliwa - mam na VC wyświetlany cały czas zasięg co jest bardziej miarodajne niż te 6 czy 7 kresek. Generalnie najlepszy IMO jest widok z obrotami i prędkością na środku, bo po lewej i prawej możemy mieć pokazane dwie zmienne, a na dole jest temperatura oleju i moc chwilowa.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Analogowe zegary w wersji Style RM2021

Post autor: leszekmw »

kurwa..kiedy Wy macie czas na to wszystko patrzeć ... :lol:
na szos się trza patrzyć ..
ODPOWIEDZ