[S2] to mi się w superbie nie podoba

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

[S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Tomek »

Nie wiem jak was, ale mnie denerwuje włączanie obiegu zamkniętego i obiegu automatycznego. Dlaczego nie zrobili tego w dwóch oddzielnych przyciskach? Czasami muszę kilka razy wciskać ten przycisk aby uzyskać to co chcę :evil:
S3 L&K
Awatar użytkownika
ZodiaK
Posty: 33
Rejestracja: 14 lip 2010, o 17:31
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Grybów - Małopolskie

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: ZodiaK »

-w rocznikach 2011 np nie odpalisz auta bez nacisniecia na pedal sprzegla. To jest dopiero robienie z ludzi idiotow.
-modele wyprodukowne od 1.1.2010 nie maja wylaczenia ESP tylko TCS aleo to jeszcze bedzie sprawa moze i sadowa z dealerem bo w zamowieniu nie bylo o tym mowy.
-wkurzajacy jest tez climatronic z ustawianiem co 1 st C. a nie co 0,5 stopnia.
-brak regulacji pochylania zaglowkow chocby przednich foteli.
-brak nawiewow z tunelu i przez to schodzonego schowka jumbo.
-brak mozliwosci wylaczenia ASFow czasem mam wrazenie ze lepiej radzily by sobie zwykle skretne np jak w pasku.
-beznadziejny wlew plynu do spryskiwaczy. wchodzi 4 litry i juz sie piana wydobywa - jakby nie mogli troche grubszej rurki dac.
-relatywnie maly zbiornik paliwa. powinien miec min 60-65l
-...... dokoncze pozniej.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Tomek »

ZodiaK pisze:-w rocznikach 2011 np nie odpalisz auta bez nacisniecia na pedal sprzegla. To jest dopiero robienie z ludzi idiotow.
a to ciekawe :shock:
ZodiaK pisze: -modele wyprodukowne od 1.1.2010 nie maja wylaczenia ESP tylko TCS aleo to jeszcze bedzie sprawa moze i sadowa z dealerem bo w zamowieniu nie bylo o tym mowy.
Chyba się da :D poniżej tekst z suplementu do instrukcji https://mediaportal.skoda-auto.com/reso ... hanges.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
If the warning light  comes on immediately after starting the engine, the ESP system
can be switched off for technical reasons. In this case, the ESP system can be switched
on again by switching the ignition on and off.
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: eX »

w moim S2 jak sie ustawi pozycje off albo wlacza normalnie lampy, to swieca ok, a jak na auto sie ustawi to jest ASF.

*wkurzalo mnie pryskanie tony litrow plynu do spryskiwaczy na reflektory kiedy bylo to nie potrzebne (lepsze rozwiazanie bylo w O1), ale z tym sie juz uporalem opisze w innym watku
*bardzo maly bak, w 4x4 wchodzi niby na max 60l, ale powinny miec te zbiorniki jak dla mnie min 80l, w koncu to auto ktorym jezdzi sie duzo w trasy
*fakt, pieniacy sie plyn przy wlewaniu
*brak regulacji temp o 0.5 stopnia
*przy otwieraniu mokrej klapy (samej i z szyba) nalewa sie woda do bagaznika
*bardzo krotkie przelozenia skrzyni manualnej 1,2,3 bieg
*sposob zamykania samej klapy (bez szyby) ciezko sie to zamyka za uchwyt co skutkuje dopychaniem klapy u gory albo za listwe
*automat wycieraczek ktory czesto dziala z opoznieniem, a czasami juz nie pada a wycieraczki non stop chodza
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Tomek »

ja nie zauważyłem problemu z wycieraczkami, działają jak potrzeba. Ale może dlatego nie widzę ich wad, bo w mondeo to dopiero jest beznadziejny sensor deszczu :(

Jeszcze jeden minus:
w pozycji świateł na AUTO, włączają się światła mijania powyżej jakiejś prędkości. Niestety, jest to równoznaczne z tym, że zapala się podświetlenie deski rozdzielczej i przygasają diody od klimatyzacji, czyli jak jedziesz szybko w dzień, to nie widzisz nastawów klimy :(
S3 L&K
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Arci9 »

Tomek pisze: w pozycji świateł na AUTO, włączają się światła mijania powyżej jakiejś prędkości. :(
wydawało mi się, że w instrukcji jest napisane, że przy 140km/h a obserwacje mówią że po 5s przy 150km.

a powiedzcie, co się ustawia naciskając guzik Auto? Bo są dwa nastawy dot. auto, czy pierwszy poziom to normalny automat a np. po nacisnieciu 2 raz, jakoś wydajniej działa, bo na wyświetlaczu jest większy wiatrak i chyba napis Auto jest drugi...
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
ZodiaK
Posty: 33
Rejestracja: 14 lip 2010, o 17:31
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Grybów - Małopolskie

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: ZodiaK »

ZodiaK pisze: -modele wyprodukowne od 1.1.2010 nie maja wylaczenia ESP tylko TCS aleo to jeszcze bedzie sprawa moze i sadowa z dealerem bo w zamowieniu nie bylo o tym mowy.
Chyba się da :D poniżej tekst z suplementu do instrukcji https://mediaportal.skoda-auto.com/reso ... hanges.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
If the warning light  comes on immediately after starting the engine, the ESP system
can be switched off for technical reasons. In this case, the ESP system can be switched
on again by switching the ignition on and off.
[/quote]

no ale to oznacza nic wiecej ze : jezelilampka kontrolna zapala sie zaraz po zapaleniu silnika, ESP jest wtedy wylaczony z powodow technicznych. W tym przypadku, ESP moze sie wlaczyc spowrotem po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu zaplonu.


Generalnie chodzi tu o wskazanie mozliwej "usterki/błąd" ukladu ESP ktora moze zostac "usunieta/wykasowany" po ponownym uruchomieniu zaplonu.
Nie daje to mozliwosci wylaczenia - chocby serwisowego - ESP.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Tomek »

Arci9 z obserwacji, drugi poziom auto to mocniej i głośniej dmuchający wentylator - pewnie szybciej chłodzi/grzeje
ZodiaK może i masz rację. Ja to zrozumiałem tak, że można przez te pare sekund nacisnąć przycisk i wyłączyć
S3 L&K
Awatar użytkownika
MaestroXXL
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2010, o 20:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Grybów

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: MaestroXXL »

- niezamykany schowek,
- czujnik deszczu, który muszę ustawiać na maksymalną czułość żeby wycieraczki jako tako działały. Nie mogę też sprowokować go do zamknięcia szyb. Mam Octavie II tam bez żadnego problemu, czujnik nastawiony na drugie położenie od lewej, wycieraczki działają idealnie i bezobsługowo natychmiast reagując, chlapnięcie wodą na czujnik deszczu natychmiast zamyka szyby,
- szyby, które nie zamykają się automatycznie po zamknięciu samochodu (trzeba trzymać przycisk zamykania, w Octavii wystarczyło zamknąć i szyby zamykały się same),
-brak chłodzenia jumbo box,
brak schowka centralnego na desce i tego pod fotelem pasażera (w Octavii miałem oba, teraz mi brakuje),
-mechaniczna roleta tylniej szyby, w archaicznym pasku od 2004 roku jest elektryczna, producent tłumaczy to budową klapy (twindoor), do mnie to nie przemawia,
-brak ledów dziennych i tylnich, te "piękne" żarówy zintegrowane z przeciwmgielnymi wyglądają tragnicznie (może da się to jakoś na LED zamienić, nawet takie okrągłe jak ledówki w domu tylko mniejsze)
- największy minus to "kaganiec" założony przez VW, który celowo te detale wprowadza w życie, bo nikt nie zapłaciłby za takiego samego paska 30-40 tyś więcej, :/

Wciaskanie sprzęgła przez zapaleniem auta jakoś mnie nie drażni, w VW jest od dawna,

MaestroXXL
S2 4x4 200KM 423Nm CR 2011 CFGB
S3 L&K 4x4 DSG 190KM
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Iron »

MaestroXXL pisze: - czujnik deszczu, który muszę ustawiać na maksymalną czułość żeby wycieraczki jako tako działały. Nie mogę też sprowokować go do zamknięcia szyb. Mam Octavie II tam bez żadnego problemu, czujnik nastawiony na drugie położenie od lewej, wycieraczki działają idealnie i bezobsługowo natychmiast reagując, chlapnięcie wodą na czujnik deszczu natychmiast zamyka szyby,
U mnie na jeden poziom mniej super działa. W O2 też tak miałem ustawione
MaestroXXL pisze: - szyby, które nie zamykają się automatycznie po zamknięciu samochodu (trzeba trzymać przycisk zamykania, w Octavii wystarczyło zamknąć i szyby zamykały się same),
To jest uzależnione od alarmu. W O2 nie miałem tego z S2 już mam
MaestroXXL pisze:
Wciaskanie sprzęgła przez zapaleniem auta jakoś mnie nie drażni, w VW jest od dawna,
A mnie nie. Dobre rozwiązanie... zastanów się, zapominasz kluczyków a małe dziecko odpala na jedynce i jedzie :shock:
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Arci9 »

MaestroXXL pisze: - szyby, które nie zamykają się automatycznie po zamknięciu samochodu (trzeba trzymać przycisk zamykania, w Octavii wystarczyło zamknąć i szyby zamykały się same),
A mi się podoba ten chwyt ;), możesz regulować zamknięcie auta czy chcesz mieć trochę szyby otwarte czy nie a auto nadal zamknięte (przy uzyciu pilota)
W Leonie miąłem tak spięte alarm z modułem komfortu, że nawet jak otworzyłem szyby z pilota a auto wcześniej było zamknięte i nie użyłem pewnej kombinacji to auto znowu się zamykało i szyby też (więc co z tego , że z pilota dało się szyby otworzyć jak i tak musiałem iść do auta) ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: rafał »

MaestroXXL pisze: brak schowka centralnego na desce i tego pod fotelem pasażera (w Octavii miałem oba, teraz mi brakuje),
Schowek jest pod fotelem ale w podstawowych wersjach jak nie masz elektrycznych foteli
MaestroXXL pisze: brak ledów dziennych i tylnich, te "piękne" żarówy zintegrowane z przeciwmgielnymi wyglądają tragnicznie (może da się to jakoś na LED zamienić, nawet takie okrągłe jak ledówki w domu tylko mniejsze),
o żarówkach LED też już myślałem coś takiego powinno pasować
http://allegro.pl/item1166070346_zarowk ... _2szt.html
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Krzysiek »

Kolega pewnie myślał o światłaćh led a nie samych żarówkach???
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: rafał »

całkiem możliwe :P
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Iron »

Krzysiek pisze:Kolega pewnie myślał o światłaćh led a nie samych żarówkach???
Ale i żarówki to już postęp :)

Fajnie jakby wymyślili cały moduł świateł przeciwmgielnych z paskiem LED na górze. Poczekamy i zobaczymy.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
ODPOWIEDZ