Superb II 1,4 TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
DjJackG
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2011, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Superb II 1,4 TSI

Post autor: DjJackG »

Witam.
Jestem tu nowy. To mój drugi post.
Mam pytanie - prześledziłem całe to forum i nie znalazłem za dużo informacji o silniku z tematu.

Zamówiłem S II z silnikiem 1,4 TSI - chciałbym uzyskać informacje od użytkowników o wrażeniach
z eksploatacji, awariach jeżeli takie mieli itp. .

Uprzedzę pytania dlaczego taki - względy finansowe.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: edeks »

Za dużo się raczej nie dowiesz, bo nie ma tu zbyt wielu takich aut :/ O problemach z napinaczem łańcucha rozrządu pewnie już zdążyłeś usłyszeć, a druga sprawa to mała turbinka, a co za tym idzie, kiepskie perspektywy na wirusa, gdybyś był zainteresowany zwiększeniem osiągów. Ale to też pewnie wiesz, bo to dwie najbardziej powszechne opinie.
Moim zdaniem silnik mimo wszystko pewniejszy, niż 1,6 TDI.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: Zaj007 »

To co napiszę nie będzie może obfitowało w konkrety.

1,4 TSI to najmniej populary silnik w Superbie. W całej Polsce sprzedano chyba około 5. Nie znaczy to, że to zły silnik!!!

Tak, jak napisał edeks, rozrząd sprawia problemy; napinacz, wariator. Znane są też awarie układu zasilania - głównie pompy wysokiego ciśnienia. Poza tym, ten model, bez kompresora jest mniej awaryjny.

Znając życie nagar będzie się mocno osadzał no i może wystąpić wysokie spalanie oleju.
Apetyt na benzynę na poziomie 10-12 litrów. Mniej chyba nie ma co liczyć.

Co do 1,6 TDI to byłbym ostrożny, a jak masz zamiar jeździć po mieście to diesel odpada w przedbiegach.
Obrazek
DjJackG
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2011, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: DjJackG »

Poważnie w całej Polsce 5 sztuk ? Chyba niemożliwe ponieważ rozmwiałem ze sprzedawca oni sprzedali trzy sztuki (w jednym salonie) wiec chyba jest ich wiecej.

Samochód bedzie eksploatowany ok 5 tys. km rocznie.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: Zaj007 »

Dlatego napisałem "chyba około". Do tego mogę mieć nieaktualne dane. Jedno jest pewne: jest ich bardzo, bardzo mało!
Obrazek
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: patryk_wawa »

Zaj007 pisze: Apetyt na benzynę na poziomie 10-12 litrów. Mniej chyba nie ma co liczyć.
a to spalanie to chyba w mieście z butem w podłodze na każdych światłach
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: Nematode »

DjJackG pisze:Witam.
Jestem tu nowy. To mój drugi post.
Mam pytanie - prześledziłem całe to forum i nie znalazłem za dużo informacji o silniku z tematu.

Zamówiłem S II z silnikiem 1,4 TSI - chciałbym uzyskać informacje od użytkowników o wrażeniach
z eksploatacji, awariach jeżeli takie mieli itp. .

Uprzedzę pytania dlaczego taki - względy finansowe.
Jeśli dobrze pamiętam to chyba tylko jeden użytkownik naszego forum w Superbie II posiada silnik 1.4 TSI, więc raczej popularny to on nie jest. Co innego w Octaviach czy Golfach. Problemy jakie mogą wystąpić koledzy już ci opisali. Przy tak małym przebiegu jaki masz zamiar robić to diesel jakikolwiek odpada i nie ma co nawet się zastanawiać. Czyli wychodzi na to, że 1.4 TSI będzie jedynym dobrym silnikiem dla ciebie tym bardziej, że sam napisałeś na inny nie będziesz miał budżetu. Spalanie w mojej opinii nie powinno nawet przy mocniejszej jeździe przekroczyć 10 litrów chyba, że np staniesz w korku na godzinę itp.
W ogóle przy takim przebiegu to nie wiem czy osobiście skusił bym się na nowe auto. Ale z drugiej strony mam kumpla w pracy, który ma 3 letnią Astrę III kupiona od nowości i przejechane około coś lekko ponad 1000 km :) Zmienia również co sezon opony na zimowe więc trzeba przyznać ma zacięcie skubany :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
DjJackG
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2011, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: DjJackG »

W pierwszej wersji maiła być używka - oglądnąłem kila z każdym było coś nie tak (rozbity, malowany itp.) - nie mam czasu jeździć po całej Polsce i szukać.
Mam samochód z salonu od 2000 roku przejechałem nim 60 000 i jestem zadowolony - wiec wybór padł na nowy. Miała być Octavia, po wizycie w salonie zmieniłem zdanie.
Samochód już zamówiony do odbioru koniec lutego 2012, martwi mnie ten silnik no ale znalazłem oferty sprzedaży na niemieckim Mobile SII 1,4 tsi z przebiegami 140 k - 189 k
więc myślę, że nie jest tak źle - dlatego dopytuję tutaj o opinie.

Na co dzień mam samochód firmowy.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, o 21:47 przez DjJackG, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: przem00 »

Ja 5k km zrobiłem w 2 miesiące :)
A wcale duzo nie jeżdżę :)
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: Pawel_ch »

Ostatnio był program w TVN - Turbo Kamera poświęcony temu silnikowi, i problemach z rozrządem,

http://tvnplayer.pl/programy-online/tur ... ,4419.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tak więc osobiście odpuścił bym sobie ten silnik, a poza tym 1.4 do limuzyny o takich gabarytach brzmi trochę śmiesznie.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: przem00 »

No ja też chciałem kiedys kupić auto ( tyle że mniejsze od Superb ) z tym silnikiem, na szczescie odpuscilem i byl diesel 1.9 :)
krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: krzysn »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :-)

1.4 tsi to świetny silnik, mam go w octavii. Co do problemów z rozrządem to na forum octaviaclub.pl chłopaki piszą, że problem dotyczy silników wyprodukowanych do marca 2010, mam nadzieję że to prawda.

Miałem poprzednio fabię 1.4 75KM, te silniki dzieli przepaść, nie tylko w koniach ale również w niutonometrach. 122KM, 200Nm od chyba 1400 obrotów powoduje, ze autem zawsze można dynamicznie przyspieszyć.

przem00 sprawdź dla ciekawości wątek:

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... 268e120ed2" onclick="window.open(this.href);return false;

Wynika z niego, że 1.9 tdi również może dostarczyć niespodzianek. Pozornie wydaje się, że 1.4 w dużym aucie to za mało ale spokojnie daje spokojnie radę. Jeśli kogoś nie stać na mocniejszy silnik to z tego również będzie bardzo zadowolony. Ja mam go z dsg, przejechane 7 tys km w pół roku, i wciąż potrafi mnie zaskoczyć przyspieszeniem.

Są w internecie testy superba z tym silnikiem, opinie pozytywne.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: Zaj007 »

Skoro do S klasy wsadzają silnik o pojemności 2,1 to dlaczego do Superba nie dać 1,4?
Zresztą jak na takie przebiegi, wszechobecne korki i jazdę prawie non-stop w sznurku (gdzie wyprzedzanie nie ma sensu) oraz coraz lepszy arsenał Policji to wydaje mi się, że silnik nie jest najgorszy.

Dla mnie ideał dostojniej limuzyny to SII 1.4 TSI z DSG. Szkoda, że takiej opcji nie ma :/
Obrazek
krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: krzysn »

Zaj007 pisze:Dla mnie ideał dostojniej limuzyny to SII 1.4 TSI z DSG. Szkoda, że takiej opcji nie ma :/
Z tym ideałem nie przesadzaj, zawsze lepiej mieć 1.8 niż 1.4 tsi ;-)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Superb II 1,4 TSI

Post autor: gsh »

patryk_wawa pisze:
Zaj007 pisze: Apetyt na benzynę na poziomie 10-12 litrów. Mniej chyba nie ma co liczyć.
a to spalanie to chyba w mieście z butem w podłodze na każdych światłach

Przez jakiś miesiąc czasu użytkowałem Fabie 1.2 jako zastępcze auto za mojego SII 1.9tdi i powiem szczerze że to sa jakieś jaja ile ten samochód potrafi spalić !
W zasadzie ciężko mówić o spalaniu poniżej 8l ! W mieście lekko 9l - chociaż nie powiem, nie uprawiam ekonomicznej jazdy jednak żeby w miarę dynamicznie i rozsądnie jeździć trzeba non stop cisnąć. Podobnie może być z 1.4 w SII - chcesz dynamicznie jeździć musisz cisnąć non stop co przekłada się na spalanie i wcale by mnie nie zdziwił taki wynik.

Biorąc jednak po uwagę że robisz ok. 5k km rocznie to co za różnica jaki silnik weźmiesz? Przy takich przebiegach wogóle nie ma co patrzeć na ekonomię bo w życiu sie to nie zwróci, chyba że 5k km robisz miesięcznie to ok. Ja bym bardziej zwrócił uwage na ewentualny problem przy sprzedaży potem tego samochodu, bo różnice w cenie używek nie sa jakieś astronomiczne , więc będziesz musiał dobrze spuścić z ceny żeby ktoś się zainteresował takim autem z tym silnikiem.
ODPOWIEDZ