Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

Czy ktoś próbował dodać do wersji ACTIVE zegar na tylnym nawiewie. Obecnie mój nawiew wygląda tak:
Obrazek
Chciałbym zainstalować zegarek (chyba z wyświetlaniem temperatury):
Obrazek
Jestem pewien, że jest tam zasilanie, bo mam gniazdo zapalniczki, ale skąd wziąć i gdzie podpiąć wiązkę do zegarka.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: kamikazzepl »

U mnie się wyświetla tylko temperatura. Tak miałem w S3 2016 L&K i teraz w S3 Sportline FL.
Wydaje mi się, że godzina była w S2.
Jak się mylę to proszę poprawić.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Kuster »

kamikazzepl pisze: 22 sty 2021, o 15:58 U mnie się wyświetla tylko temperatura. Tak miałem w S3 2016 L&K i teraz w S3 Sportline FL.
Wydaje mi się, że godzina była w S2.
Jak się mylę to proszę poprawić.
Ja też mam tylko temperaturę

Philis zasilanie zasilaniem ale taki zegarek nawet z S2 musi być jakoś programowany
Jak nie ma przycisków to na pewno bierze info z kompa
Jak dbasz tak masz
Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

kamikazzepl pisze: 22 sty 2021, o 15:58 U mnie się wyświetla tylko temperatura. Tak miałem w S3 2016 L&K i teraz w S3 Sportline FL.
Wydaje mi się, że godzina była w S2.
Jak się mylę to proszę poprawić.
Poprawiam :) masz za dobre wyposażenie, w biedniejszych wersjach jest zegarek i temperatura, jeżeli to jest jak w S2 to muszę gdzieś znaleźć najbliższy CAN. Pytanie gdzie ?

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Piotrsli102 »

Prosta robota. Wystarczy odpowiedni klimatronik i podłączenie
Gdybyś chciał to mam akurat taki klimatronik pokazujący godzinę bo ja wymieniałem na ten z podgrzewanymi tylnymi siedzeniami
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Piotrsli102 »

Pokazałeś zdjęcia gdzie są podgrzewane tylne fotele natomiast jeśli ich nie masz a także twój klimatronik nic nie pokazuje to tak jak pisałem wcześniej. Należy zamontować odpowiedni klimatronik
Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

Piotrsli102 pisze: 23 sty 2021, o 05:54 Prosta robota. Wystarczy odpowiedni klimatronik i podłączenie
Gdybyś chciał to mam akurat taki klimatronik pokazujący godzinę bo ja wymieniałem na ten z podgrzewanymi tylnymi siedzeniami
Dzięki Piotrsli102, faktycznie z instrukcji pokazałem ten z podgrzewanymi fotelami, znalazłem na allegro chyba ten odpowiedni, ale chętnie skorzystam z twojej propozycji, daj szczegóły na priva. Mam tylko jedną obawę do czego go podłączyć, bo ty miałeś pewnie podprowadzoną wiązkę z Canem, jak byś wiedział gdzie on był podłączony to daj znać. Podejrzewam, że gdzieś w kokpicie przy sterowaniu klimy. Dodatkowo jest jeszcze kwestia podświetlenia ale ostatnio dodałem podświetlenie przestrzeni na nogi, to mogę pociągnąć od lampki.
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Piotrsli102 »

Mi wszystko przerabiał kolega elektronik. Byś musiał poszukać konkretnego elektronika co ma o tym pojęcie
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: orlik »

Zegar jest w wersjach bez trójstrefowej klimy.
Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

Piotrsli102 pisze: 23 sty 2021, o 22:22 Mi wszystko przerabiał kolega elektronik. Byś musiał poszukać konkretnego elektronika co ma o tym pojęcie
Jak tam jest tylko CAN I podświetlenie to powinno być proste, ogarnę samodzielnie, może ktoś z kolegów wie jakie są kolory przewodów magistrali CAN ?
Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

Piotrsli102 pisze: 23 sty 2021, o 22:22 Mi wszystko przerabiał kolega elektronik. Byś musiał poszukać konkretnego elektronika co ma o tym pojęcie
Jak tam jest tylko CAN I podświetlenie to powinno być proste, ogarnę samodzielnie, może ktoś z kolegów wie jakie są kolory przewodów magistrali CAN ?
Phlis80
Posty: 12
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 14:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Filip

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: Phlis80 »

Ok, akcja zakończona sukcesem, całe szczęście wpadł mi w ręce wyświetlacz wraz całą kratką nawiewu z wersji AMBITION i obciętymi przewodami, to pomogło ustalić jak jest podłączony. Nie wiem czy ktoś jeszcze będzie zainteresowany, ale opiszę co trzeba zrobić.

1. Wyprowadzenia zegara - układ ma 4 wyprowadzenia: 2 przewody magistrali CAN komfortu - CAN H - pomarańczowo-zielony i CAN-L pomarańczowo-czarny oraz 2 zasilające +12 V (czerwono-żółty) i GND sygnałowy (brązowo-biały)
2. Miejsce podłączenia - niestety w wersji ACTIVE nie ma tej części wiązki w konsoli środkowej, do której można podpiąć zegar, dlatego trzeba znaleźć najbliższy CAN komfortu i odpowiednie zasilanie (chyba nie będzie działać z GND karoserii), u minie najbliższy punkt okazał się przy sterowniku klimatyzacji w kokpicie (wtyczka A)
3. Jak to podłączyć:
A. Najpierw należy zdemontować panel nawiewu w konsoli środkowej:
Obrazek
wyciągamy schowek:
Obrazek

B. podważamy obudowę wewnętrzną schowka i wyciągamy - odpinamy wiązki gniazda zasilania i podświetlenia
Obrazek

C. odkręcamy śrubki w dolnej części obudowy konsoli
Obrazek

Po tej operacji obudowa powinna dać się bez problemu wyciągnąć (pociągamy ją lekko do góry i do siebie) - uwaga na przewody !. Następnie wyciągamy kratkę nawiewu i demontujemy tę gładką część ze środka, gdyż w wersji ACTIVE ona ma mały schowek. W jej miejsce montujemy detal z AMBITION z otworem na zegar.

D. Następnie demontujemy sterownik klimatyzacji. Warto wcześniej zdjąć osłonę tunelu środkowego od strony pasażera, jest mocowana na 1 śrubkę (pod zaślepką) w głębi przestrzeni na nogi i schodzi po pociągnięciu w dół bez problemu.
Dekoracyjną osłonę panelu sterowania klimatyzacji ściągamy łapiąc od dołu i z wyczuciem pociągamy aż puszczą zaczepy - trzeba użyć trochę siły ale bez przesady aby nie połamać. Po zdjęciu osłony zobaczymy panel klimy, jest mocowany na takich okrągłych zaczepach, których nie wyciągamy a jedynie pociągamy za cały panel - zaczepy wyjdą wraz panelem:

Obrazek

E. Teraz musimy podłączyć naszą nowo-tworzoną wiązkę pod CAN i zasilanie - znajdujemy przewody pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-czarny (CAN) i zasilanie czerowono-żółty i biało-brązowy. Ja użyłem nieinwazyjnych złączek na oryginalnych kablach - można kupić na allegro. Jak ktoś chce to zrobić inaczej, to można wyjąć piny i zacisnąć na nowo po 2 przewody.
Obrazek

F. Dokańczamy wiązkę owijając ją taśmą materiałową TESA i przeciągamy przez kanał środkowy, za osłoną tunelu od strony pasażera, aż do tylnej ramki nawiewu (za schowkiem podłokietnika).
Obrazek

G. Łączymy wiązkę z zegarkiem - ja użyłem wago, ale można lutować albo użyć złączek żelowych.
Obrazek

H. Zabezpieczamy połączenie taśmą materiałową:
Obrazek

I. Montujemy wszystko do ramki z otworem na zegar:
Obrazek

J. Składamy, skręcamy i gotowe - zegarek działa i cieszy pasażerów z tyłu :)
Obrazek

Mam nadzieję, że komuś pomoże :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2353
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: siemi1 »

@Phlis80 dzieki tego szukałem zastanawiam sie czy w RM23 Scout(bazuje na ambition) jest wiązka czy nie, nie ma 3strefowej klimy a te słabą półeczkę.
Ie ci sie zeszło na ten montaż/demontaż?
Trzebbl coś kodować lub wykodować z dawcy aby nie było błędów?

Czy ten zegar jest połączony z lampką w podłokietniku?
Tej lapki też już nie ma w RM23...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: rowerek »

A kiedyś Ambition nie miało w standardzie tego zegarka z tyłu?
Widzę, że sukcesywnie zabierają to i owo z wyposażenia. Z tą lampką w podłokietniku też słabo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2353
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zegar przy nawiewie tylnych siedzeń

Post autor: siemi1 »

Nie wiem, inny nasz Scout RM22 wypodukowany w zeszłe wakacje, odebrany w grudniu i ma zegar i ma lampke w podłokietniku ale to raczej kwestia 3strefowej klimy pewnie.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ