Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: Sepek »

Kilka dni temu przez odmę rozszczelnił mi się silnik. Dzień wcześniej zapaliły mi się kontrolki od ABS ESP i dodatkowo mrugała kontrolka od ręcznego.Wyłączyłem silnik, włączyłem i kontrolki zniknęły ale za jakąś chwilę znów się pojawiły. Po kilku godzinach postoju po odpaleniu samochodu kontrolki się nie pojawiły. Czy może to mieć związek z zapchaną odmą i tym ezektorem? Nie podpinałem komputera jeszcze bo chwilowo nie miałem czasu więc nie wiem czy są jakieś błędy. Na forum A6 wyczytałem że ezektor ma jakiś związek z hamulcami tylko nie wiem czy przez to mogły wyskoczyć kontrolki, a najbardziej dziwi mnie mrugająca kontrolka ręcznego hamulca.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: piotraskbw »

Odczytaj błędy, wtedy będzie coś wiadomo ;)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: Sepek »

piotraskbw pisze: 22 sty 2021, o 20:51 Odczytaj błędy, wtedy będzie coś wiadomo ;)
Wyskoczył błąd 1420. Na forum audi wyskoczyło mi że sterownik absu się kończy. Czyli rozumiem że u mnie będzie tak samo?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: piotraskbw »

Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: apm16 »

Kolegom użytkującym starsze pojazdy polecam oczyszczenie odmy silnika.
Przez lata zbiera się tam szlam który szczególnie w zimie może tworzyć korki lodowe będące powodem wzrostu ciśnienia w skrzynce korbowodowej i wydmuchaniu uszczelnień silnika.
Nie wskazane jest też gazowanie na zimnym silniku .
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: Sepek »

Po kilku konsultacjach zastanawiam się czy winny jest sterownik od abs czy też może czujnik który wchodzi w pompe abs. Niestety nowy czujnik kosztuje 900-1000zł.
Wrzucam fotki o który czujnik mi chodzi. Może miał ktoś podobnie jak ja. Po nocy abs i cała reszta działa bez problemów dopiero jak silnik się rozgrzeje. Wyłączę i włączę zapłon wtedy dopiero zapalają się kontrolki abs esp i mruga kontrolka ręcznego.
Obrazek
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: bodzilla »

Możesz spróbować podać na ABS dodatkową masę. Najlepiej wpiąć we wtyczkę od tego właśnie czujnika. Tylko sprawdź który to przewód. Może pomoże.
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Kontrolki ABS ESP i mrugająca kontrolka ręcznego

Post autor: Sepek »

Niestety okazało się że sterownik pompy abs padł. Już pompa wymieniona na drugą.
ODPOWIEDZ