Pomoc w zakupie.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
PrzemekRS
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2021, o 11:52
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 290KM/415Nm
Imię: Przemek

Pomoc w zakupie.

Post autor: PrzemekRS »

Witam wszystkich forumowiczów.
Dotychczas jeździłem od nowości Skodą Octavią RS z 2015 roku i przyszedł czas na zmianę.
Rozważałem zakup Arteona 280 KM ale nie jest on dostępny w wersji R-Line, tylko Elegance. Wersja "R" zaś nie wchodzi w grę ze względu na cenę ocierającą się w okolicach 300 tyś złotych przy niespecjalnie bogatej konfiguracji, po rabatach około 275 tyś. zł. Na cenniki i ewentualną możliwość zamówienia Arteona 280 KM R-line czekam już ze 3 miesiące i żaden z dealerów ani importer nie jest w stanie wskazać mi czy i kiedy będzie możliwość zamówienia go w tej konfiguracji.
Dlatego też skłaniam się do Superba Sportline 280 KM. Miałem okazję testować Arteona z DCC na 20 calowych felgach w wersji benzyna 190 KM, z pakietem akustycznym oraz Superba LK 272 KM, 19 cali i jeśli chodzi o istotne dla mnie różnice to:
1) w Arteonie było dużo ciszej niż w Superbie (90% moich tras to autostrada - wyciszenie jest ważnym aspektem dla mnie)
2) Arteon w trybie DCC Comfort płynie, zaś w Superbie nawet w trybie Sport miałem wrażenie "pontonowatości" auta.
3) Arteon 190 KM jedzie bardzo słabo, Superb 272 KM jedzie nieźle (dla mnie bez szału, tzn. akceptowanie - aktualnie w Octavii mam 290 KM)
Swoje odczucia mam względem tego czym jeżdżę aktualnie i nie chcę tracić precyzji prowadzenia po zmianie auta.
Dlatego też proszę Was, forumowicze gdyż kompletnie się na tym nie znam o uzyskanie namiarów do firm, najlepiej okolice Torunia lub Trójmiasta, zajmujących się modyfikacją zawieszenia DCC gdyż jest to dla mnie warunek zakupu Superba dlatego że wiem iż nie będę mógł jeździć z fabrycznym zawieszeniem oraz firm z tych okolic zajmujących się dodatkowym wygłuszeniem auta. Nie interesują mnie same części ale firma która zrobi modyfikację od A do Z i weźmie za to odpowiedzialność.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: leszekmw »

aerton 275 tyś ..... :shock:
kupować nowy wóz i przerabiać go od razu..no nie wiem..
ale jak masz takie wymagania to może popatrz za czymś rocznym , dwuletnim z jakiś innych marek które robią podobne auta , jakiś merc , audi czy co tam... , może tam znajdziesz coś odpowiedniego..
PrzemekRS
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2021, o 11:52
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 290KM/415Nm
Imię: Przemek

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: PrzemekRS »

Dzisiaj uzyskałem informację od dwóch dealerów że Arteona 280 KM w wersji R-Line nie będzie na polski rynek, tylko w wersji Elegance. Podobno VW nie chce robić konkurencji dla wersji "R".
Rozglądałem się za innymi markami, tak jak sugerujesz leszekmw ale z różnych powodów wolałbym żeby niektórych nie raziła po oczach marka premium, a po drugie znalezienie auta rocznego lub max. dwuletniego, przestronnego w środku (przynajmniej jak Octavia), z dużym, ustawnym, bagażnikiem (czyli nie sedan), z silnikiem około 300 KM w akceptowalnej cenie nie jest łatwe ;-)
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: Sdss »

Passat R line.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: rezon »

Możesz sprawdzić jeszcze Volvo. Co prawda niektórzy piszą, że to premium, ale nie ma co wierzyć każdemu ;) Ja w to nie wierzę. Wg mnie jest znacznie wygodniejsze niż VAG'i z Audi włącznie. Nowa V60 jest pojemniejsza od mojej, a V90 na pewno pojemniejsza niż Octavia. Cenowo bywa różnie. Swoje V60CC 2.4D4 AWD przed liftem kupiłem mniej więcej w cenie nowego Superba o podobnym wyposażeniu (L&K). max 10kzł drożej, a przecież w moim jest znacznie wyższa akcyza. Tyle, że mój to bagażnik ma znacznie mniejszy, ale zależało mi na silniku 2.4 pięć cylindrów, który dzisiaj już nie jest montowany. Zawieszenie Dynamic zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż ori Superba 4x4 z PNB - jest twardsze, ale lepiej tłumi. obecne modele mają też adaptacyjne. Największy plus - fotele. Nie da się porównać, nawet w przybliżeniu. U mnie to był główny powód zainteresowania łosiami po trasach 2x250km w XC60 znajomego. S3 miałem już skonfigurowany i wyceniony. Zmieniłem. btw jest na forum Volvo trochę osób o znajomych nickach czy to z forum Superba czy OCP.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: Kuster »

Sdss pisze: 14 sty 2021, o 16:58Passat R line.
x2
Wiadomo... To tylko passat ale wersję Rline dostaniesz, fotel kierowcy masaż, wentylacja i grzanie w opcji
Wyciszenie lepsze...

Tylko to wnętrze nie powala ;)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pomoc w zakupie.

Post autor: leszekmw »

rezon pisze: 16 sty 2021, o 08:32 a V90 na pewno pojemniejsza niż Octavia.
hehe..no troszkę pewnie tak.. :D
v90 - świetny wóz na który mógłbym się mieniać od razu choć moim mi sie jeździ doskonale /mimo że nie mam wodotrysków w nim żadnych/ , ale tylko na wersję inscription .
jeżdżę czasami momentum i inscription jeden pod drugim /tzn. jeden odstawiam i wsiadam w drugi i jadę/ że tak powiem i jest różnica w wyciszeniu spora ..o reszcie nie wspominam , dizajn w środku , nagłośnienie..
v60 nie znam wogóle , z zewnątrz taki sam v90tylko ciut mniejszy..
ODPOWIEDZ