[S3] Odbiór auta po naprawie blacharskiej

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

[S3] Odbiór auta po naprawie blacharskiej

Post autor: wjabl »

Witajcie,
w grudniu miałem małą przygodę moim Superbikiem - bliskie spotkanie 3 stopnia z drugim autem niestety...
Lekkie dojechanie z mojej winy. Z auto-casco zaliczone z grubych rzeczy do wymiany zderzak, czujnik front assist, prawa lampa oraz prawy błotnik. Ubezpieczyciel zgodził się na wszystko co żądała/wskazała w kosztorysie Skoda.
Moje pytanie brzmi, na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta ??
- jakie powinny być grubości lakieru po lakierowaniu nowych elementów przez Skoda (błotnik miał być wymieniony na nowy bo został zagnieciony na długości 1cm przez lampę)
- czy robi się w dzisiejszych czasach cieniowanie przylegających elementów, czy lakier da się tak dobrać, że nie będzie widać różnicy
- czy będę widział gołym okiem czy lampa jest oryginalna
Nie mam na szczęście doświadczenia w temacie.....a zaczynam się denerwować na wtorkowy odbiór...
Prośba o podpowiedzi :)
Pozdrawiam
Wojtek
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S3] Odbiór auta po naprawie blacharskiej

Post autor: maureliusz »

Zderzak to bym gruboścą lakieru się nie przejmował. Raczej parchami, dziurami i zaciekami.
Zderzak to jeden element. Nic nie trzeba cieniować bo masz szczeliny z innymi elementami.
Lampa ma naklejkę/oznaczenia Skody jak oryginalna.

Poza powłoką lakierniczą sprawdź spasowanie/szczeliny czy równe do karoserii oraz czy wszystko dobrze poskręcane...i nie po urywane...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ