LPG - coś nie tak co to może być ?

loreno
Posty: 42
Rejestracja: 3 paź 2020, o 20:50
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

LPG - coś nie tak co to może być ?

Post autor: loreno »

inst. lpg bardzo niedawno po serwisie - a jest tak że po odpaleniu długo nie przełącza na gaz a jak przełączy to jest głośny alarm, po chwili ponowny alarm, wskazania zużycia paliwa zmieniają się co chwile np. z 4,7 l na 47 itp., na pb ok co to może być ?
a było ok nawet jak zimno odpalał na lpg
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: LPG - coś nie tak co to może być ?

Post autor: piotraskbw »

coś więcej, nikt tu nie ma kryształowej kuli.
Jaka instalacja, błędy w ecu itd.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Mektyk
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2021, o 13:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: LPG - coś nie tak co to może być ?

Post autor: Mektyk »

Miałem podobny problem. U mnie instalacja przełączała się na gaz dopiero po osiągnięciu 90stC przez silnik. W między czasie był dłuższy sygnał dźwiękowy oznaczający jakąś awarię. Po osiągnięciu temperatury roboczej musiałem ręcznie wyłączyć instalację i włączyć, dopiero wtedy przełączał się na gaz. Winowajcą w moim przypadku okazał się zawór w okolicy reduktora, który odpowiedzialny jest za otwieranie/zamykanie gazu. Był po prostu usyfiony i nie działał poprawnie. Sprawdź tutaj, może to również to. Instalacja była doglądana, co ile wymieniasz filtry, ile przejechałeś km na gazie i kiedy ostatni raz była sprawdzana kalibracja??
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: LPG - coś nie tak co to może być ?

Post autor: piotraskbw »

Jak autor nie poda większej ilości informacji, to podawanie jakichkolwiek przyczyn jest wróżeniem z fusów.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ