problem z automatem

Kimaloso
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2021, o 00:05
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

problem z automatem

Post autor: Kimaloso »

Pacjent skoda superb 2.8 z lpg w moich rękach delikatnie ponad rok. Problem występuje po wrzuceniu D, silnik bardzo mocno szarpie po czym jedzie. Podczas jazdy czasami zdarzy się wyczuć bardzo delikatne szarpnięcia z tego co mi się wydaje z reguły przy redukcji biegu. Do tej pory zostały wymyte zaworki w myjce ultradźwiękowej, wymieniony olej i filtr oleju (brak rezultatu). VCDS nie wykrywa żadnych błędów w skrzyni (skrzynia nie zapada w tryb awaryjny). Najbardziej dziwi mnie fakt że przy rannym odpaleniu i po w rzuceniu D samochód rusza bez żadnego szarpnięcia. Podobnie dzieje się jak przejadę 120km, zgaszę silnik na 3 min i ruszę. Mianowicie szarpnięcie występuje tylko w tedy jak przyjadę kilka km wjadę na parking wrzucę R i później D czy z P na D . Macie jakieś pomysł w czym leży usterka i jak ją naprawić?
Kimaloso
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2021, o 00:05
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: problem z automatem

Post autor: Kimaloso »

Kiedyś miałem problem z potencjometrem. Linka się poluznila. Udało mi się ją odpowiednio naciągnąć. Skrzynia nie wpadała w tryb awaryjny i od pewnego czasu mam ten problem co opisałem powyżej. Możliwe że dalej problem z ustawieniem potencjometra?
ODPOWIEDZ