dynamic light assist

mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

dynamic light assist

Post autor: mario789 »

Witam,

chciałbym zapytać czy w przypadku lamp o numerach poniżej jest możliwość dokodowania DLA?ta
mam aktywna opcje zmiany długich na krótkie i odwrotnie automatycznie.

moje lampy:

3V1.941.016.A
3V1.941.015.A

Jeśli byłaby to kwestia kodowania to czy vcds czy coś innego?

Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: dynamic light assist

Post autor: Kuster »

Musisz mieć lampy z końcówką B i odpowiedni sterownik aktywnej przesłony
Do tego dopiero potem programowanie lamp

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 9&start=30
Jak dbasz tak masz
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

Ok dziękuje za pomoc, pozostaje teraz kwestia polowania na lampy w dobrej cenie
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: dynamic light assist

Post autor: Kuster »

mario789 pisze: 13 lis 2020, o 08:00 Ok dziękuje za pomoc, pozostaje teraz kwestia polowania na lampy w dobrej cenie
za "dobre" gołe lampy musisz dać z ~500zł
do tego potrzebujesz 2x 4H0 941 329
Jak dbasz tak masz
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

Rozumiem ze później bo skompletowaniu wszystkiego pozostaje kodowanie by vcds?
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: dynamic light assist

Post autor: jimw »

Mam do sprzedania ale tylko jedną taką lampę - prawą: https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... FlaYI.html
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

Widziałem właśnie na olx ta lampe :)

Muszę się zastanowić czy teraz to robić czy szukać kompletu plus jeszcze do tego dochodzą te sterowniki
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: dynamic light assist

Post autor: coolmobil »

Serio uważasz ze gra warta świeczki? Wydać na lampy i sterowniki jakieś 1,5k PLN, później programowanie.
Tylko po to aby lampy miały funkcje brewek i aby po zmierzchu cały czas być na długich (z funkcja zaciemniania poszczególnych obszarów)? Nie wystarczają ci automatyczne długie?
Rozumiem jak to jest na wyposażeniu ale pakować ekstra kasę w ten bajer to jakoś nie łapie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

coolmobil pisze: 14 lis 2020, o 07:28 Serio uważasz ze gra warta świeczki? Wydać na lampy i sterowniki jakieś 1,5k PLN, później programowanie. Obrazek
Tylko po to aby lampy miały funkcje brewek i aby po zmierzchu cały czas być na długich (z funkcja zaciemniania poszczególnych obszarów)? Nie wystarczają ci automatyczne długie?
Rozumiem jak to jest na wyposażeniu ale pakować ekstra kasę w ten bajer to jakoś nie łapie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

w golfa w doposażenie władowałem prawie 20k tutaj w superbie póki co na cito idzie tylko dołożenie kamery cofania i podmiana wyświetlacza na większy plus przyszłościowo blind spot i do takiego nazwijmy to roboczo „fulla” będzie mi brakować tych lamp ;)

Nie stać mnie na nowe BMW na takiej opcji a po f10 w używce już nigdy nie kupię auta po kimś :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: dynamic light assist

Post autor: coolmobil »

Spoko skoro tak lubisz to ja nie mam nic do dodania.
Fakt blind spot fajna sprawa z chęcią bym zobaczył to w swoim aucie.
Powodzenia.
Szkoda tylko ze większość tych dodatków kosztuje dużo więcej później niż gdy by wyposażać to z fabryki.
Pomijając funkcje które da się zaprogramować vcds lub OBD.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

Powiem Ci szczerze, ze między innymi przez retrofit blind spota do mk7 postanowiłem go sprzedać. Tyle ile tam problemów wyszło to głowa mała. Zabawa z czujnikami abs, kolumna kierownicza kodowaniem, nawet doszło do tego ze szukałem po komisach golfów i jeździłem z vcds żeby zrobić skan, komedia.

Najbardziej to potrzebny mi jest asystent wyjazdu z miejsca parkingowego, przy tych gabarytach przydaje się ;)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: dynamic light assist

Post autor: coolmobil »

Rozumiem zaletę asystenta wyjazdu ale zwykła fabryczna kamera cofania mi wystarcza szczególnie ze ma funkcje zmiany widoku (takie rybie oko) dające szersza perspektywę plus ewentualne oznaczanie przeszkód.
Ale to pewnie tylko ja i moje minimalistyczne wymagania.
Jedynie co mam dodane to asystent pasa ruchu ale tu wystarczyło kodowanie VCDSem plus kilka zmian czyli wyłączenie S&S i powitanie/pożegnanie po przez przeciwmgielne a nie ksenony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: dynamic light assist

Post autor: Kuster »

coolmobil pisze: 14 lis 2020, o 07:28 Serio uważasz ze gra warta świeczki? Wydać na lampy i sterowniki jakieś 1,5k PLN, później programowanie. Obrazek
Tylko po to aby lampy miały funkcje brewek i aby po zmierzchu cały czas być na długich (z funkcja zaciemniania poszczególnych obszarów)? Nie wystarczają ci automatyczne długie?
Rozumiem jak to jest na wyposażeniu ale pakować ekstra kasę w ten bajer to jakoś nie łapie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie dlatego... TAK! Bo mają brewki i to zarąbiście wygląda, bo mają funkcję zaciemniania obszarów.

Ja osobiście jeździłem z automatycznymi światłami u siebie oraz z tymi adaptacyjnymi u wujka w L&K - ja się w tym zakochałem nawet jeśli jest to "zwykły bajer"
Tak samo manetki przy kierownicy ;)

Zakup lamp i potrzebnych podzespołów to koszt ~1k-2k zł
Do tego możesz założyć że sprzedasz swoje stare i koszt jest mniejszy
Jak ktoś ma "wolne środki" to niech się bawi.

Nie wbijając nikomu ale
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dla mnie iPhone to zbędny wydatek. Miałem kiedyś i stwierdzam że jest to szpanerski, cholernie drogi i za delikatny telefon... Mam teraz duuuzzzo tańszy odpowiednik na androidzie z podobnymi parametrami, z wieloma bajerami z których nie korzystam ;). Różnicę między np. moim a "tym" telefonem wolę wydać na w/w lampy ponieważ będę częściej z nich korzystać no i te brewki na prawdę cholernie mi się podobają.

Pozdro!
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

dynamic light assist

Post autor: coolmobil »

Heheh dobre dobre szczególnie ten strzał w telefon
Luzik, skoro według was warto i macie taką jazdę na te brewki to super. Wyraziłem tylko swoją opinie.
Każdy wydaje na co chce swoje pieniążki.

Ps. Mimo ze iphone raczej zawsze jest krok tył od topowych telefonów na android to nigdy ale nigdy bym nie wrócił do androida mimo ze kilka ich w życiu miałem. I nie są według mnie delikatniejsze od innych telefonów. Tyle razy ile moje telefony zaliczyły upadków (bez szkód) i kilka kąpieli to podejrzewam ze nie jeden tel na android by umarł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: dynamic light assist

Post autor: mario789 »

coolmobil pisze: 14 lis 2020, o 12:42 Heheh dobre dobre szczególnie ten strzał w telefon Obrazek Obrazek
Luzik, skoro według was warto i macie taką jazdę na te brewki to super. Wyraziłem tylko swoją opinie.
Każdy wydaje na co chce swoje pieniążki.

Ps. Mimo ze iphone raczej zawsze jest krok tył od topowych telefonów na android to nigdy ale nigdy bym nie wrócił do androida mimo ze kilka ich w życiu miałem. I nie są według mnie delikatniejsze od innych telefonów. Tyle razy ile moje telefony zaliczyły upadków (bez szkód) i kilka kąpieli to podejrzewam ze nie jeden tel na android by umarł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dla mnie to bajer fakt ale chce go mieć i myśle, ze z czasem uda mi się to ogarnąć ;) w innej marce musiałbym to obie odpuścić. A co do jabłuszka to sam tez używam i jak dla mnie jest to najlepszy telefon ever i Iuz nigdy nie wrócę na andka do codziennego użytku. Kwestia jedynie używalności danego telefonu z konkretnym systemem operacyjnym :)
ODPOWIEDZ