Wyciek adblue

murzyniasty
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2020, o 14:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Wyciek adblue

Post autor: murzyniasty »

Witam,

Mam mały problem a mianowicie zauważyłem wyciek na kolanku adblue który idzie bezpośrednio do wtryskiwacza. Jest możliwość wymiany samego oringu który jest wewnątrz tego kolanka? Z tego co się orientuję sam przewód występuje w całości i ciężko dokupić same kolanko. Zdjęcia wycieku jak i kolanka.
https://ibb.co/dQTRJXQ
https://ibb.co/dmD9KYQ
https://ibb.co/S0czDDh
https://ibb.co/KNFXXqd
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wyciek adblue

Post autor: Kuster »

Ale śnieżyca...
Tak prawdę powiedziawszy jakbyś upierdzielił ten wężyk przy końcu kolanka (plastiku) i założył porządny wężyk to nie miałbyś problemu z wyciekiem (wężyk + dobre spinki)
Tak to prawdopodobnie zostaje Ci używka "w dobrym stanie" lub ASO
Jak dbasz tak masz
impulsmk
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2020, o 21:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Wyciek adblue

Post autor: impulsmk »

Witam.

Czy rozwiazales kolego ten problem? Mam podobą usterkę i ciekawi mnie jak sobie poradziłeś.
murzyniasty
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2020, o 14:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyciek adblue

Post autor: murzyniasty »

Tak, poradziłem sobie w taki sposób że poprostu wyrzuciłem adblue z softu. Chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie bez żadnych konsekwencji bo w jeździe nic się nie zmieniło. A i brak adblue to oszczędność na jego tankowaniu :)))
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Wyciek adblue

Post autor: Kelso »

murzyniasty pisze: 19 wrz 2021, o 21:53 Tak, poradziłem sobie w taki sposób że poprostu wyrzuciłem adblue z softu. Chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie bez żadnych konsekwencji bo w jeździe nic się nie zmieniło. A i brak adblue to oszczędność na jego tankowaniu :)))
sam wywalales czy komus zleciles? Ewentualnie moze podpowiesz jak to wywalic w sofcie? dodatkowo, czy cos robiles jeszcze z ta nieszczelnoscia czy tylko wywalenie z softu wystarczy
murzyniasty
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2020, o 14:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyciek adblue

Post autor: murzyniasty »

Zlecałem to komuś, bo wiązało się to z wgraniem nowej mapy tyle że już bez adblue. Kosztowało mnie to 400zl. Nic więcej później już nie robiłem, wszystko ładnie wymyłem, poskładałem jak było i tak jest do tej pory :)
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: Wyciek adblue

Post autor: przemastb »

Witam

wystąpił u mnie wyciek adblue przy wtrysku ( biały nalot, śnieżka przy kolanku wchodzącym do wtrysku) , okazało się że oring nie spełniał swojej funkcji,wymiana na nowy pomogła, + dołożenie dodatkowego oringa 4,5x2mm .

- odkręcenie obejmy wtrysku adblue nasadka E8 lub klucz nasadowy 7
- odłączenie kolanka (dopływ adblue) należy wcisnąć czarną opaskę
- odłączenie obwodu płynu chłodniczego ,ściśnięcie i przesunięcie opaski zabezpieczającej kombinerkami i przesunięciez krućca, warto przygotować jakiś pojemnik ponieważ wypłynie ok 200ml płynu z wężyka
- - odłączenie obwodu płynu chłodniczego 2 ,ścisnięcie i przesunięcie opaski zabezpieczającej kombinerkami i przesunięciez krućca, warto przygotować jakiś pojemnik ponieważ wypłynie ok 200ml płynu z wężyka
- rozebranie kolanka czarnego adblue podwazyc delikatnie 6 zaciskow do okola kolanka , złożenie w analogiczny odwrotny sposób po wyczyszczeniu i wymianie niebieskiego oringu na nowy.
- wyciągnięcie wtrysku adblue pionowo do góry,uważać na uszczelkę , warto wymienić ją na nową, wychodzi bardzo łatwo, warto go wyczyścić z nagaru , ciepła woda, chemia , myjka soniczna, uważać na zasilanie, wtrysk zasilany jest 12V dc warto sprawdzić czy działa prawidłowo ( po podaniu napięcia 12V wtrysk jest otwarty i słychać pracę cewki cykanie, uważać by nie doprowadzić do zwarcia)
- złożyć w odwrotnej kolejności

U mnie operacja wykonana 2tyg temu, jak na razie wszystko ok, działa, koszt nowego węża z kolankiem do adblue ok 650zł . Koszt użytych materiałów razem z nową uszczelką ok 10zł . :)

Może komuś przyda się w/w instrukcja,

Pozdrawiam.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyciek adblue

Post autor: fabek »

Jezeli masz jakies fotki, numery czesci mozemy wydzielic post i wstawic do FAQ.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Wyciek adblue

Post autor: ziom_pl »

Używajcie co jakiś czas dodatku do adblue, co rozpuszcza kryształki i ogólnie przeczyści układ. Wtedy nie będzie problemów z działaniem całego systemu
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wyciek adblue

Post autor: ktryk »

Koniecznie jeśli robisz mniej jak 50 tys. km rocznie, czyli mało. :D
Ja od lat stosuję , koszt niewielki, a przy jeżdzie niedzielnej konieczne ,aby nie było problemów z systemem.
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: Wyciek adblue

Post autor: przemastb »

Cieknące kolanko adblue , niestety wymiana uszczelek 3 miesiące temu nie pomogła , problem wrócił , koszt nowe przewodu z kolankiem ok 700zł, polecam małą przeróbkę z wykorzystaniem złączek tekalan ( kolanko 6mm i redukcja 4mm/6mm) ,fajni mieszczą się do obudowy z w/w kolanka od miesiąca nic się nie dzieje , dam znać za jakiś czas czy rozwiązanie się sprawdziło.
Załączniki
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
SebaNowy3
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyciek adblue

Post autor: SebaNowy3 »

Hey @przemastb. Jak tam Twój pomysł ze złączkami. Stoję przed wykodowaniem bądź naprawą z twoim pomysłem. Daj znać czy wszystko działa.
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: Wyciek adblue

Post autor: przemastb »

dziala :) napisalem priv
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: Wyciek adblue

Post autor: przemastb »

pamietaj by miec mały odcinek ok 2cm twardego przewodu fi 6mm by polaczyc kolanko z redukcja
SebaNowy3
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyciek adblue

Post autor: SebaNowy3 »

tak..... Kupiłem. Dzięki.
ODPOWIEDZ