Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
majkel83
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2020, o 17:58
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: majkel83 »

Witam,
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów na wstępie.
Chciałbym swoja skodę wzbogacić o wzmacniacz i skrzynię basową.
Głośników nie zmieniam seria mi wystarczy, zależy mi wyłącznie na uzyskaniu niższego basu.
Nie zależy mi na tym by słychać mnie było już z pół kilometra - już wyrosłem z tego.
Przejrzałem już założone wątki i z tego co wyczytałem to zasilanie wzmacniacza można gdzieś przełożyć przez ścianę grodziową po wyjęciu akumulatora.
Radio Amundsen+ u mnie czyli wyczytałem o zastosowaniu konwertera Hi-low, pobranie dźwięku z tylnych głośników.
Czy w związku z tym należy koniecznie zdjąć jeden boczek drzwiowy i wpiąć się bezpośrednio pod głośnik tym konwerterem, czy może wystarczy zdjąć osłonę progową i tam ukaże się wiązka i może ktoś wie w który kabel się wpiąć bezpośrednio.
Gdzie podłączyć przewód remote control aby zasilanie wzmacniacza pracowało automatycznie skoro amundsen nie ma wyjścia sterującego.
Może ktoś (szczególnie z Warszawy czy z woj. mazowieckiego) już przerabiał taki montaż i mógłby mi powiedzieć jakie okablowanie najlepiej kupić i pomóc w zakresie manualnie, bo wiadomo że jak pierwszy raz się coś robi nowego to można pourywać zaczepy czy coś popsuć.
Mógłbym się w zamian odwdzięczyć darmową wymiana oleju, filtrów które zakupisz.
Takie rzeczy sam wykonuje sobie wiec mogę komuś też w ten sposób pomóc.
Mogę również zapłacić rozsądną kwotę za pomoc członkowi forum zamiast serwisom, mogę przyjąć twój baner reklamowy na płot, kwestia dogadania.
Skoda Superb2, 2.0 TDI CR 170 km 2012 rok DSG.
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: PabloLG »

Mam ten sam problem kurzy sie dobry wzmak i skrzynia.
Tutaj wiesz takie tematy sa omijane bo jak taki zabieg zrobimy to wiesz sloma nam wystaje.
Jak nie dasz radia za 2500 kloka i nie dasz wygluszen za kolejne 2 kloki. I glosniki w drzwi za kolejne 2 to wiesz wiocha spiewa i tanczy.
Tak samo mam fajna skrzynie z dobrych czasow.
I teraz planuje ja dolozyc zeby wzbogacic bas. Bo wysokie tony wyrobia spoko skoro bassy przejmie skrzynia.
Ale najpierw chce kupic radio z wyjsciem na wzmak itp. Przy pkazji kamerke. Bo jak mam pakowac w columbusa hajs na aktualizacje i kamerke itp to wole kupic radyjko.
Jak wrazie zalozysz na hi-low daj znac jak efekt. Szkoda zeby 2 glosniki nie graly
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: YOGI3000 »

A ja przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu, chciałem zapytać jakie głośniki założyć na tył. Musze wymieniem bo jeden zaczyna charczeć. Kupić takie same używane czy jakieś zupełnie inne które być może poprawią też troszkę dźwięk. Zależy mi na tym żeby było praktycznie PnP.
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: przemasvu »

PabloLG pisze: 9 lis 2020, o 18:19 Ale najpierw chce kupic radio z wyjsciem na wzmak itp.
Udało się coś zakupić sensownego?
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: PabloLG »

przemasvu pisze: 22 sty 2021, o 08:11
PabloLG pisze: 9 lis 2020, o 18:19 Ale najpierw chce kupic radio z wyjsciem na wzmak itp.
Udało się coś zakupić sensownego?
Narazie nie. Poszedl caly zawias itp wiec radio musialo poczekac :)
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Pomoc skrzynia basowa, wzmacniacz

Post autor: przemasvu »

Wpisując sobie w wujka google "RNS 510 podłączenie wzmacniacz wzmacniacza 2 kanałowego" macie gotowy przepis na podłączenie ;)
ODPOWIEDZ