Sprawdzenie auta przed zakupem

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
heq
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 16:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Sprawdzenie auta przed zakupem

Post autor: heq »

Czy ktoś z was do tej pory korzystał z usług sprawdzenia pojazdu przed odebraniem z salonu? Może ktoś coś polecić?
Poszukuje najlepiej firmy, która mogłaby taką usługę wykonać.

Poprzedni pojazd jaki miałem okazał się być poprawiany lakierniczo o czym dowiedziałem się po 3 latach przy jego sprzedaży.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Sprawdzenie auta przed zakupem

Post autor: leszekmw »

pierwszy z brzegu rzeczoznawca za pińcet złotych Ci to zrobi..dekra, pzu..co tam chcesz..
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprawdzenie auta przed zakupem

Post autor: rezon »

zawsze możesz wcześniej poprosić salon o przeprowadzenie pomiaru przy Tobie. Niestety też to robię nauczony doświadczeniem z Mitsubishi - "gratisowy" lakier zaczął mi odpryskiwać 1,5 roku po zakupie. Od tego czasu proszę o pomiar przy odbiorze, a dwa razy salony wpisały fakt pomiaru do protokołu i w ten sposób ja wiem co kupuję, a oni też się zabezpieczają. Nie robili z tym żadnym problemów. W ostatnim mieli nawet fajny miernik z rozpoznawaniem rodzaju metalu - w ten sposób wiem, gdzie jest Al :) Oczywiście nie działa na zderzakach - tworzywo.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
HanSolo
Posty: 36
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawdzenie auta przed zakupem

Post autor: HanSolo »

Ja korzystałem i warto, przy zakupie innego auta co prawda używanego (teraz przymierzam się do S3), troszkę inaczej od razu sprzedawca rozmawia, i faktycznie rzeczoznawca sprawdził dość dobrze auto, wjechaliśmy też na serwis i go przy nas podnieśli, obejrzeliśmy sobie autko od spodu (podejrzewam, że mnie by niechętnie to wykonali). To samo z pomiarem lakieru - dużo aut ma teraz plastikowe zderzaki i tanim miernikiem nie zmierzysz grubości powłoki. Moim zdaniem - warto, bo ja płaciłem coś koło 450 zł brutto przy aucie za prawie 50 000 a zawsze coś więcej się może dowiem.
ODPOWIEDZ