[S3] Realne opinie użytkowników

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: timanfaya »

Baca90 pisze: 2 paź 2020, o 07:32 Ostatnio miałem okazję zajrzeć do historii serwisowej Superba 2.0 TDI z 2017. Wyglądało to bardzo słabo. Kilka razy wizyta w serwisie z powodu check engine, za każdym razem węże podciśnienia wymieniane. Kilka razy nie działał centralny zamek, nie zamykały się drzwi. Również kilkukrotnie kalibracja radaru i zawieszanie się radia, brak reakcji na dotyk. Stuki z zawieszenia. Jak na 3 letni samochód, nie spodziewałem się takiej ilości usterek, aż zacząłem się zastanawiać czy Superb to dobry wybór.
U mnie od ponad roku nic tego typu się nie dzieje, więc egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Może ten faktycznie lepiej odpuścić.

A co do DCC to na dziurawe krakowski drogi do prędkości 50-70kmph komfort idealnie się sprawdza (z felgami 19" przez cały rok). Sport dobry na drogi ekspresowe czy dobre krajówki, gdzie chcemy dynamicznie wchodzić w zakręty. Ale to tylko moja opinia (przeciętnego Kowalskiego który za bardzo nie chce kombinować).
Baca90
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2020, o 20:56
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: Baca90 »

timanfaya pisze: 2 paź 2020, o 11:11 U mnie od ponad roku nic tego typu się nie dzieje, więc egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Może ten faktycznie lepiej odpuścić.

A co do DCC to na dziurawe krakowski drogi do prędkości 50-70kmph komfort idealnie się sprawdza (z felgami 19" przez cały rok). Sport dobry na drogi ekspresowe czy dobre krajówki, gdzie chcemy dynamicznie wchodzić w zakręty. Ale to tylko moja opinia (przeciętnego Kowalskiego który za bardzo nie chce kombinować).
Ten egzemplarz odpuściłem, według ASO VW bezwypadkowy a 3/4 auta malowane i szpachla na błotniku... DCC fajna sprawa, tylko przy wymianie amortyzatorów wyjdzie pewnie z 3-4k. Przy 3-5 letnim Superbie już trzeba się z tym liczyć.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: Enriquez »

nie 3-4k, tylko 10k za komplet...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:nie 3-4k, tylko 10k za komplet...
Powaga? To chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest zawieszenie ST/KW. Powinno wyjść taniej i lepiej?
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: Sdss »

timanfaya pisze: 2 paź 2020, o 11:11
Baca90 pisze: 2 paź 2020, o 07:32 Ostatnio miałem okazję zajrzeć do historii serwisowej Superba 2.0 TDI z 2017. Wyglądało to bardzo słabo. Kilka razy wizyta w serwisie z powodu check engine, za każdym razem węże podciśnienia wymieniane. Kilka razy nie działał centralny zamek, nie zamykały się drzwi. Również kilkukrotnie kalibracja radaru i zawieszanie się radia, brak reakcji na dotyk. Stuki z zawieszenia. Jak na 3 letni samochód, nie spodziewałem się takiej ilości usterek, aż zacząłem się zastanawiać czy Superb to dobry wybór.
U mnie od ponad roku nic tego typu się nie dzieje, więc egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Może ten faktycznie lepiej odpuścić.

A co do DCC to na dziurawe krakowski drogi do prędkości 50-70kmph komfort idealnie się sprawdza (z felgami 19" przez cały rok). Sport dobry na drogi ekspresowe czy dobre krajówki, gdzie chcemy dynamicznie wchodzić w zakręty. Ale to tylko moja opinia (przeciętnego Kowalskiego który za bardzo nie chce kombinować).
Ja tylko na komfort śmigam, na autostradzie auto płynie, na sport czuć drobne nierówności. To auto jest stworzone do połykania kilometrów, a nie sportowej jazdy.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: leszekmw »

czyli to taka limuzyna..w zasadzie krążownik można powiedzieć.. ;)
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: grimson »

Od nowości zrobiłem moim wynalazkiem 50k km. Średnio wychodzi w okolicach 6k miesięcznie. Jazda raczej po drogach szybkiego ruchu, prędkości średnio 1zł 60 groszy i więcej.

Czy coś się dzieje negatywnego?
- Padły klocki hamulcowe przód gdzieś w okolicach 28k km, skończyły się tak, że wolno wjeżdżając na nierówność potrafił hałasować w jarzmie
- Silnik pobiera olej silnikowy, trzeba szykować się na dolewkę 0,5l na jakieś 20k km
- Od szybkiej jazdy ubywa płynu chłodzącego, na razie dolewka przy 30k km
- Co jakiś czas przywiesza się system rozrywki pokładowej, tzn albo radio przestaje reagować, albo to samo dzieje się podczas słuchania MP3 z USB sticka lub podłączenie smartfona kablem do auta też potrafi się wywalić
- Mam zwykłe zawieszenie na sprężynach, o szybkiej jeździe w łukach należy zapomnieć, szczególnie na oponach zimowych
- Uczucie z pewności prowadzenia napędu 4x4 na ośnieżonej drodze [zakręty] pogorszone przez zawieszenie z pkt jak wyżej

Co z pozytywów? Cała reszta :D
Dominikw2
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2020, o 08:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] Realne opinie użytkowników

Post autor: Dominikw2 »

grimson pisze: 3 paź 2020, o 21:49 Od nowości zrobiłem moim wynalazkiem 50k km. Średnio wychodzi w okolicach 6k miesięcznie. Jazda raczej po drogach szybkiego ruchu, prędkości średnio 1zł 60 groszy i więcej.

Czy coś się dzieje negatywnego?
- Padły klocki hamulcowe przód gdzieś w okolicach 28k km, skończyły się tak, że wolno wjeżdżając na nierówność potrafił hałasować w jarzmie
- Silnik pobiera olej silnikowy, trzeba szykować się na dolewkę 0,5l na jakieś 20k km
- Od szybkiej jazdy ubywa płynu chłodzącego, na razie dolewka przy 30k km
- Co jakiś czas przywiesza się system rozrywki pokładowej, tzn albo radio przestaje reagować, albo to samo dzieje się podczas słuchania MP3 z USB sticka lub podłączenie smartfona kablem do auta też potrafi się wywalić
- Mam zwykłe zawieszenie na sprężynach, o szybkiej jeździe w łukach należy zapomnieć, szczególnie na oponach zimowych
- Uczucie z pewności prowadzenia napędu 4x4 na ośnieżonej drodze [zakręty] pogorszone przez zawieszenie z pkt jak wyżej

Co z pozytywów? Cała reszta :D
Dzięki ! w sumie tak odebrałem to auto z jazdy testowej - dlatego potem koniecznie chciałem z DCC i 19" i tutaj różnica już była na tyle, że zakręty dynamicznie można pokonywać (nie porównywać do sportowo).

Miałem duży dylemat między a4 w kombi 1 rocznym, superbem z jednej strony nie potrzeba aż tyle miejsca, z drugiej dwa-trzy razy w miesiącu okazuję się w firmie że potrzebuje... : )
Rodzinnie zmieścił bym się w a4 (jedno dziecko) ale firmowo już nie bardzo, i ciężko o ten kompromis. Tras ogromnych nie robię, rocznie 20k km... ale np mazda 6 w sedanie ma tak mały próg załadunkowy w bagażniku, że praktycznie mało co tam mogę wsadzić.

Superb natomiast cena do wyposażenia w porównaniu np. do audi wychodzi śmiesznie tanie, czy chociażby do arteona (po faceliftingu, harman kardon kosztuje 5800 w katalogu gdzie w a4 bang olufsen koło 4 jak dobrze kojarzę).

Do tego superb wydaje się nie tracić tak mocno ceny jak mazda, chociaż boję się zwrotu ze swojej konfiguracji (podsufitka z alcantary, columbus, kamery 360 itp..)
ODPOWIEDZ