Żarniki d3s jaki wybrać??

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: orlik »

Nie podnoś nic imbusem bez uruchomienia procedury! Wejdź w post samochodu piramidy i zobacz co tam napisałem kilka dni temu. Ja również bylem dwa razy na stacji diagnostycznej i nic nie pomogło mimo ustawień na maxa ile się da według nich. Dopiero jak sam zrobiłem jak trzeba to bangla. Ale, żarówki również polecam night braker laser.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Nie bardzo rozumiem zeby wejsc w post samochodu piramidy?? Chodzi ci o stwrownik 55 ustawienie zasiegu reflektorow? Taka funkcje znalazlem w obd eleven. Ale nie wie. Jak ja uzyc.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2020, o 01:53 przez kacluk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: orlik »

Znajdź nastawy podstawowe. Uruchom je, i wtedy reguluj imbusem, a potem zakończ nastawy podstawowe.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

orlik pisze: 8 wrz 2020, o 01:51 Znajdź nastawy podstawowe. Uruchom je, i wtedy reguluj imbusem, a potem zakończ nastawy podstawowe.
Popraw mnie jesli sie myle.. mam do dyspozycji obdeleven i jest tam opcja nastawy podstawowe.. jesli ja wybiore to co sie stanie? Czy to po prostu opcja pozwalajaca samemu wyregulowac i po zakonczeniu auto zapamieta nowe ustawienia swiatel?? Tak to dziala czy jakos inaczej?? A co sie stanie jesli imbusem zaczalbym krecic bez używania tej opcji?
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: Skodnik4x4 »

Ja w każdym sprawnym aucie reguluje imbusem ustawienie świateł bez używania komputera, te nastawy są potrzebne jak mamy auto po dzwonie lub czujniki samopoziomowania zmieniły mechanicznie położenie. Stajesz przy ścianie, zakrywasz szmatą reflektor obok i kręcisz imbusem w lewo by podnieść obserwując na ścianie.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: Patryk211088 »

orlik pisze: 8 wrz 2020, o 01:51 Znajdź nastawy podstawowe. Uruchom je, i wtedy reguluj imbusem, a potem zakończ nastawy podstawowe.
Być może wyjdzie moja niewiedza ale co mają nastawy podstawowe do mechanicznej regulacji?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: bartekpion »

Nie ma takiej potrzeby by wchodzić w nastawy podstawowe. Silnik musi pracować i tyle.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: orlik »

Skodnik4x4 pisze: 8 wrz 2020, o 05:13 Ja w każdym sprawnym aucie reguluje imbusem ustawienie świateł bez używania komputera, te nastawy są potrzebne jak mamy auto po dzwonie lub czujniki samopoziomowania zmieniły mechanicznie położenie. Stajesz przy ścianie, zakrywasz szmatą reflektor obok i kręcisz imbusem w lewo by podnieść obserwując na ścianie.
W każdym aucie masz inteligentne światła wycinające np z przesłoną? Tak też regulowałem poprzednie auta i tak też regulowali mi po staremu na stacji niestety obecne.
Ja tak pisałem na swoim przykładzie, gdzie auto poszło w dół z powodu obniżenia, więc czujnik położenia mógł pracować w innym zakresie.
Dwa razy na dwóch różnych stacjach diagnostycznych mi kręcili i ani razu nie zostało to zrobione prawidłowo(mówili, że to max na ile można podnieść żeby nie raziło). Teraz zrobiłem to sam za pomocą tej procedury i bangla więc dzielę się tym.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2020, o 16:09 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: orlik »

bartekpion pisze: 8 wrz 2020, o 07:52 Nie ma takiej potrzeby by wchodzić w nastawy podstawowe. Silnik musi pracować i tyle.
Bartku, możesz mieć rację, nie pamiętam czy kręcili mi na stacji na włączonym silniku czy tylko zapłonie. Pojechałem 2x na stację i jak większość użytkowników myślałem, że zrobią to jak należy. Natomiast co do nastawów podstawowych, procedura jest fajna, zapalają się długie i tworzy się wycięty kwadrat na ścianie, regulując reflektory przesuwamy dół tego kwadratu dostosowując wysokość świateł robiąc to prosto i idealnie.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: bartekpion »

Dziś w aso mi ustawiali, a raczej korygowali, i mówili że procedura jest taka: silnik włączony i imbus, do tego to ustrojstwo na kółkach co służy do ustawiania lamp. Jeśli ingerujesz w zawieszenie to pasuje o tym poinformować samochód prawdopodobnie poprzez nastawy podstawowe. U mnie nic nie dlubane, jedynie po naprawie zderzaka były za nisko ustawione stąd korekta. Nastawy podstawowe robią mi co jakiś czas w aso z powodu nieprawidłowego działania wycinania. I to pomaga, ale niestety na jakieś kilka miesięcy. To że masz inteligentne światła nie znaczy że nie mają tradycyjnej regulacji, i ona służy do ustawiania tzw punktu referencyjnego (zerowego), który koryguje inteligencja, czyli czujniki i kamery sterujące silniczkami w lampie wg zadanego programu w sterowniku.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: orlik »

Po obniżeniu ogólnie miałem jaja, a raczej trójkąt wycięty na lewym pasie jadąc prawym po autostradzie. No i oczywiście zasięg zwykłych mijania katastrofa.
SiEMaN
Posty: 17
Rejestracja: 6 sie 2021, o 22:43
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: SiEMaN »

Witam, temat stary ale się podłączę, bo mam problem z regulacja świateł. Chodzi o to ze w inteligentnych światłach reflektor ustawia się dopiero po przekroczeniu 10km/h
Nie zauważył nikt ze przy zatrzymaniu się, lewy reflektor przestawia się do środka, czyli w prawo niby po to aby nie oślepiać jadących z na przeciwka podczas stania w korku. Widać to dobrze na akcie przed nami gdy się zatrzymujemy. Gdy ruszamy z miejsca, reflektor wraca z powrotem do swojego właściwego kierunku oświetlania.
Wiec w jaki sposób chcecie ustawić światła na tzw „ścianie” skoro auto nie jest w ruchu, mi właśnie na stacji kontroli pojazdów zjebali ustawienie bo zaczęli kręcić podczas postoju na swoich maszynkach… ustawiłem na czuja ale na pewno nie świecą tak samo jak po wyjeździe z salonu..
Może ktoś wie dokładnie jak można ustawić te ksenony?
Superb 2010r
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: rowerek »

Potrzebujesz program np. vcds, żeby je wprowadzić w tryb serwisowy i zatwierdzić nowe ustawienia jako poziom 'zero'. Łapami sam tego tak jak być powinno nie zrobisz.
A następny raz jak będziesz jechał na przegląd, to ręcznie przełącz światła przełącznikiem w pozycję świateł mijania, nie auto. Wtedy się przestawią w wyjściową pozycję i nie powinni wtedy mieć potrzeby nic grzebać przy reflektorach.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

SiEMaN
Posty: 17
Rejestracja: 6 sie 2021, o 22:43
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: SiEMaN »

Oki sprobuje, mam nadzieje ze pomoze…
Dziekuje za podpowiedz
ODPOWIEDZ