Żarniki d3s jaki wybrać??

kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Witam szanownych Kolegów. Potrzebuje się doradzić jakie żarniki xenonowe polecacie?? Moja skodzinka bardzo słabo swieci na xenonach. Pomyslałem że po 4 latach mogły się wypalić. Więc pytanie do kogoś kto wymieniał jaki zestaw warto założyć? Standardowe mają 4100k czy 4300k??
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: jedrek1980 »

Osram nigt breaker mam i mogę śmiało polecić.A może masz źle ustawione światła lub zabrudzone soczewki?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Auto miesiąc temu było na przegladzie i podobno jest ok..
W sumie odkąd kupiłem to auto 14m-cy temu to te swiatła dla mnie są bardzo słabe.. moje wcześniejsze auta na xenonie bmw e46/bmw e60 swieciły duzo lepiej..
Którędy zarnik wymieniałeś? Sciagałeś nadkole? Bo górą chyba nie ma wystarczająco miejsca.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: coolmobil »

Moim zdaniem wymiana żarników nic nie da. Widać tak świeca w porównaniu z twoimi poprzednimi autami.
Moim poprzednim autem była Insignia a tam reflektory z AFL były genialne. Miałem świadomość ze w S3 będzie jednak ten element dużo słabszy.
Ja od wielu lat jeżdżę tylko autami z ksenonami, pierwszym była fabia 1, i wymieniam żarniki tylko jak świeca na różowo/fioletowo czyli jak padną. I o ile dobrze pamietam miało to miejsce tylko 2 razy na kilka aut.
Daj sobie spokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

może masz rację, aczkolwiek ja mam inne doświadczenia..
Wiem ze z wiekiem żarniki tracą trochę mocy-lumenów.. i niby świecą ładnie.. ale jednak słabną.. Ja nigdy nie czekałem z wymianą żarników aż będą przechodziły w kolor różowy\fioletowy..
Myślałem że że w skodzie xenon AFS będą świeciły porównywanie z starym 16letnim bmw e60. ale tam fakt były żarniki d2s.. i kupione na ebay najtańsze chińczyki świeciły lepiej niż w niecałej 4 letniej skodzie..??
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: coolmobil »

A może przyjrzyj się odbłyśnikowi lub kloszowi lamp może tam leży przyczyna. Może auto ma zmatowione klosze i polerka by poprawiła efekt.
Mam porównanie i dla mnie ksenony w S3 świeca gorzej niż w Insigni ale bez przesady nadal świecą porządnie a mam żarniki jakie wyjechały z fabryki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Ja także mam żarniki fabryczne.. przebieg mam mały.. bo ledwo ponad 60tyś km.. więc wątpię aby się już coś z odbłyśnikami stało. Lampy są idealnie z zewnątrz.. nie ma w nich brudu a ni nic.. o dziwo .. światła długie sa mega przyjemne świecą ładnie równo i daleko, lepiej niż w bmw a krótkie hmm.. szału nie ma...
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: bartekpion »

Może po prostu są źle ustawione i świecą za blisko. Mi w ASO tak ustawili światła, że 50km/h strach było jechać i twierdzili że jest ok.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Niestety ja mieszkam w UK.. będąc w serwisie prosiłem o regulację.. powiedzieli że jest ok.. Potem byłem gdzie indziej na roczym przeglądzie także powiedziano mi że jest ok wedle ich pomiarów..
A ewidentnie prawa lampka świeci bliżej niż lewa..

Będę teraz w Polsce ale nie wiem czy będą w stanie ustawić światła w angliku..
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: bartekpion »

To jak świecą za blisko to wymiana palników nic nie wniesie.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: coolmobil »

No wiec właśnie. Wszytko co teraz piszesz wskazuje na źle ustawione reflektory. Przy długich nie jesteś wstanie ocenić czy jest dobrze czy źle. Jak mówisz że pięknie świeca to przecież te same żarówki/żarniki tylko przesłona się otwiera.
Podjedź może przed specjalna tablice, pewnie w UK takie macie od razu będziesz wiedział co jest nie tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

tylko skoro serwis ASO + niezależny warsztat robiący przegląd sprawdzili wszystko i dla nich jest ok??
Będę w niedziele w Polsce to spróbuję tu coś zdziałać..
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: Patryk211088 »

Podjedź pod jakaś ścianę i podnieś o jeden obrót bo sama regulacja jest pewnie tak sama jak w zwykłych lampach tj 1 śruba od poziomu prawo lewo a druga od regulacji góra dół.
Ps. Dla mnie w S3 to najlepsze światła jakie miałem a jest to moje 4 auto z xenonem.
PS2. Kiedyś w mb w204 zmieniłem zarniki na jakieś osram bo wydawało mi się że słabo świeca i ogólnie nic to nie dało bo chyba lampy były zużyte(ponad 300tys km)
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: bartekpion »

Prawidłowo, czyli nie przekracza dopuszczalnych wartości (kiedy kogoś oślepiamy), co nie znaczy, że optymalnie dla nas (czyli co my widzimy i jak daleko widzimy). A to nasze bezpieczeństwo. Podregulować można, ale z umiarem - oślepianie innych nie jest wskazane.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Żarniki d3s jaki wybrać??

Post autor: kacluk »

Wolałbym żeby zrobili to fachowcy przy użyciu maszynki.. Ale w uk.. na "fachowość" nie ma co liczyć.. więc może faktycznie podniosę jedną lampke aby świeciła równą wiązką światła z drugą lampa.. a po weekendzie będę w Polsce szukał czy ktoś może anglika ustawić.. NIby w radiu można zmienić wiązkę z LHD na RHD ale wydaje mi się że to tylko wyrównuje wiązkę (zmienia na symetryczne) aby nie raziła innych..
ODPOWIEDZ