[S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Witam wszystkich!
Na forum trafiłem szukając informacji o Octaviach i Superbach przed planowaną zmianą samochodu. Obecnie od 2014 wożę się Vectrą C kombi 1.9 CDTI 150KM. Z auta jestem bardzo zadowolony, ale lata lecą i czas na zmianę.
Szukam Superba lub Octavii w budżecie do 40 tys. zł.
Na ten moment w oko wpadły mi trzy ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 04bd595af5
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... cbad51da3f
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... cbad51da3f

Pytanie do doświadczonych użytkowników podobnych modeli, na co zwrócić uwagę?

Przebiegu się nie boję, preferuję prawdziwe 250 tys. km niż "skręcone" 150 tys. Liczę, że trafię na auto z potwierdzoną historią serwisową tak jak kilka lat temu trafiłem na Vectrę.
Z uwagi, że obecne wozidło jest dość fajnie wyposażone (m.in. skrętne biksenony, doświetlanie zakrętów, podgrzewane fotele, czujniki deszczu i zmierzchu, tempomat, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, czujniki parkowania, elekrochromatyczne lusterka, przyciemniane szyby), nie chcę z pewnych sprawdzonych udogodnień rezygnować.
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: 1kevin »

Witaj, Interesuje Ciebie zakup na FV czy na umowę kupna sprzedaży? Przymierzam się pomału do sprzedaży mojego Superba z 2014 roku 4x4.
W przyszłym tygodniu zrobię zdjęcia to będe mógł wysąłć
Trochę dziwnie niskie są te ceny z tych linków - jeśli na nie zdecydujesz się bardzo dokaładnie sprawdź.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Dzięki za odzew.
Na FV zawsze lepiej bo się unika dodatkowego podatku, ale na umowę też może być 8-)
Te wybrane przeze mnie wszystkie są od osoby prywatnej na umowę, nie znalazłem nic nie budzącego niepokoju od firmy.
A co do cen, to starałem się wybrać średnią. Na otomoto spokojnie można znaleźć S2 z przebiegiem o 100 tys. mniejszym w podobnych pieniądzach, lub parę tysiaków tańsze z podobnym przelotem jak z moich linków.
Generalnie jak widzę nic się nie zmieniło od czasu zakupu Vectry w 2014 i zmiana wozu to nadal loteria :lol:
Liczę, że trafię tak dobrze jak sześć lat temu :D
Mnie się ogólnie nie spieszy, bo jak pisałem w poprzednim poście z Opla jestem zadowolony, ale mam od ponad roku zdeklarowanego kupca na niego. Auto ma na bieżąco prowadzoną historię przeglądów, napraw itp., co jak zdążyłem się zorientować, raczej rzadko się zdarza przy autach w wieku 10+.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Po obejrzeniu trzech aut w bliższej okolicy i przeprowadzeniu kilku rozmów telefonicznych ze sprzedającymi z reszty kraju, zdecydowałem o zwiększeniu budżetu do 50 tys. zł
Przy okazji mam pytanie o lusterka elektrochromatyczne. Znalazłem info, że w Octaviach występowały takie lusterka wsteczne, a boczne już zwykłe.
Czy w Superbach było podobnie?
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: 1kevin »

CZesć , Też są lusterka zewnętrzne fotochromatyczne. Jak będziesz oglądał pojazd to maja one tj. obwódkę szerokości około 5 mm, tak najłatwiej je zweryfikowac . Zdarzają się tez auta , że mają fotochromatyczne tylko od strony kierowcy :).
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

1kevin pisze: 15 wrz 2020, o 07:00 ... Zdarzają się tez auta , że mają fotochromatyczne tylko od strony kierowcy :).
ale to raczej po wymianie szkła. ori albo obydwa, albo wcale.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jedrek1980 »

Gdybyś szukał pewnego i zadbanego auta
https://m.olx.pl/oferta/skoda-rapid-1wl ... ml?reason=
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

1kevin pisze: 15 wrz 2020, o 07:00 Jak będziesz oglądał pojazd to maja one tj. obwódkę szerokości około 5 mm, tak najłatwiej je zweryfikowac . Zdarzają się tez auta , że mają fotochromatyczne tylko od strony kierowcy
Jak wyglądają to wiem, bo mam takie w Oplu i bardzo je doceniam podczas jazdy po zmroku. Czyli rozumiem, że jeśli jest lusterko wewnętrzne fotochromatyczne, to i boczne muszą takie być. Zawsze wprawdzie jest możliwość, że ktoś coś modził, ale z fabryki powinno wyjechać w komplecie albo wcale.

Ech... najlepiej byłoby kupić nową furkę i nie stresować się bajkopisarstwem sprzedających, ale fundusze niestety nie takie.
jedrek1980 pisze: 15 wrz 2020, o 08:06 Gdybyś szukał pewnego i zadbanego auta
Dzięki za ofertę, ale ze względu na specyficzne wymagania (duży bagażnik), w grę wchodzi głównie Superb i Octavia.
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jedrek1980 »

Nie wiem czemu skopiowało link jakiegoś rapida.
Tu jest mój SS2FL
https://m.olx.pl/oferta/skoda-superb-2- ... ml?reason=
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

jacek75 pisze: 15 wrz 2020, o 09:35 Czyli rozumiem, że jeśli jest lusterko wewnętrzne fotochromatyczne, to i boczne muszą takie być. Zawsze wprawdzie jest możliwość, że ktoś coś modził, ale z fabryki powinno wyjechać w komplecie albo wcale.
O ile pamiętam, to nie muszą być zewnętrzne, jak jest wewnętrzne. Ale jak są zewnętrzne to obydwa i wtedy zawsze wewnętrzne.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Dzięki rezon za wyjaśnienie.
jedrek1980 pisze: 15 wrz 2020, o 13:06 Tu jest mój SS2FL
https://m.olx.pl/oferta/skoda-superb-2- ... ml?reason=
Aj, fajna fura i dobrze wyposażona, ale nawet po negocjacjach poza moim zasięgiem :(
Już nagiąłem budżet zwiększając go do 50 tys., a muszę mieć jeszcze zapas na przegląd po zakupie, ubezpieczenie, płyny, filtry itp.
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jedrek1980 »

Tu odchodzi Ci wymiana oleju itp.bonjestbpo wymianie zrobiłem może z 1000 km.
Tarcze klocki z przodu jakieś 2000 tys km.
Cena zawsze do dogadania
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: leszekmw »

jacek75 jeddż oglądaj i negocjuj..
masz w miarę pewne auto w zasadzie bez żadnego wkładu i pakietu startowego..
o innych niespodziankach na jakie można się nadziać przy kupnie auta używanego nawet nie wspominam :roll:
kilka tygodni temu kolega pomógł kupić swojej dziewczynie bmw z silnikiem do wyrzucenia jak się okazało po kilku tygodniach
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, o 12:57 przez leszekmw, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Przez ostatnich kilka dni byłem mocno zalatany służbowo, ale nie ma tego złego. Przy okazji kontaktów firmowych znalazłem dwa auta:
Octavia 2.0 TDI Style z 2016, 150KM, manual, 201 tys. km przebiegu. Do wykupienia po zakończeniu leasingu.
Superb 2.0 TDI Elegance z 2014, 170KM, manual, 180 tys. km przebiegu. S2 jeżdziła w tej samej firmie co O3 i została wykupiona przez pracownika, który ją teraz odsprzedaje, bo bierze kolejną na wykup.
Obie fury w tej samej cenie wyjściowej 47000 PLN i obie cały czas serwisowane w ASO.
Do końca tygodnia mam podjąć decyzję. Bardziej podoba mi się S2 mimo jasnej tapicerki, ale Octavia młodsza.
Czytałem trochę starych postów na tym i innych forach i praktycznie zawsze większość była za Superbem, ale zwykle przy tych samych rocznikach.
Coś podpowiecie?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

Superbem jeździ się przyjemniej niż Octavią, którą z kolei łatwiej się parkuje ;) W moim przypadku Superb był mniej awaryjny
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ