[S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

jedrek1980 pisze: 15 wrz 2020, o 20:48 Cena zawsze do dogadania
Jeszcze raz bardzo dziękuję za ofertę, ale z dwóch powodów do niej nie podszedłem:
1. Po 20 latach jazdy autami z ciemnym lakierem, rodzinnie zdecydowaliśmy o szukaniu czegoś jaśniejszego.
2. Budżet maks. 50 tys. zł już bez możliwości nagięcia, a nie chcę pakować się w kredyt. A wiadomo, że nawet przy nawet przy najlepiej utrzymanym aucie zawsze znajdzie się coś do zrobienia.
rezon pisze: 23 wrz 2020, o 16:31 Superbem jeździ się przyjemniej niż Octavią, którą z kolei łatwiej się parkuje ;) W moim przypadku Superb był mniej awaryjny
Widziałem dane z ASO dla obu. Tylko serwisowe wymiany, żadnych awarii. Pewnie coś się uwali u mnie :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

jacek75 pisze: 23 wrz 2020, o 17:36 Widziałem dane z ASO dla obu. Tylko serwisowe wymiany, żadnych awarii. Pewnie coś się uwali u mnie :lol:
Niby dlaczego? Koledze, który kupił mojego zepsuło się raptem radio, na dodatek nieoryginalne - przez >40kkm.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: MILeq »

Jeżeli jasna materiałowa tapicerka, to od razu zamawiaj pokrowce - jest bardzo trudna w utrzymaniu, widać np. pozostałości po kroplach wody z deszczu.
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: krzygaj »

Ja przesiadłem się z O2 do S2 i jedno co mi nie pasi, to wyższa pozycja za kierownicą... W O2 siedziało się dużo niżej, co mi bardziej odpowiadało. To jedyny zarzut jaki mam do S2, po prawie 4mcach użytkowania.
Nie wiem czy tak mają wszystkie S2 czy tylko te z pełną elektryką siedzień.
Może za jakiś czas się przyzwyczaję, ale rozważ też ten aspekt.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: MILeq »

Siedzenia w Superbie są dużo wygodniejsze, niż w Octavii. Szczególnie, jeżeli jest elektryka, to można sobie dobrze na plecy ustawić.
jacek75
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2020, o 11:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: jacek75 »

Dziękuję Wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji. Od 03.10 jestem posiadaczem S2 kombi, rok produkcji 2014, wersja Ambition z pakietem na bezdroża, 170 KM ze skrzynią manualną.
Jazda całkiem przyjemna ;) :lol:
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: oolsztyniak »

MILeq pisze: 24 wrz 2020, o 20:20 Siedzenia w Superbie są dużo wygodniejsze, niż w Octavii. Szczególnie, jeżeli jest elektryka, to można sobie dobrze na plecy ustawić.
Nie są wygodniejsze, po przesiadce z Octavii 2rs uważam, że fotele w superbie to kibel.
Elektryka też mnie nie jara, ustawiłem fotel raz i go nie ruszam i pewnie nie ruszę przez najbliższych kilka miesięcy ;)

Jedyne co w przypadku elektryki foteli jest fajne to opuszczanie lusterka przy cofaniu ;)
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: krzygaj »

oolsztyniak pisze: 6 paź 2020, o 08:32
Witam kolegę z forum OCP :D też jestem po przesiadce z O na S i mam podobne odczucia - mnie męczy, że wysoko się siedzi...
Pzdr
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] Superb kombi - pomoc w zakupie

Post autor: MILeq »

Jak ktoś lubi "sportowo" to RS jest lepszym wyborem.
Jak ktoś lubi wygodnie, to Superb jest zdecydowanie lepszy - mam kompletnie w d***, czy fotel jest xx cm, czy xx+2 cm nad podłogą.

U mnie są głównie Elegance/Style i tutaj siedzenia są w porządku, o ile są elektryczne. Manualne fotele są mniej wygodne - gorzej je można dostosować do siebie.
Po przesiadce do Ambition, albo do Active jest duża przepaść w jakości fotela.

Wszystko zależy, w jakiej wersji się auto kupuje i czego się oczekuje od auta.
Z wiekiem chce się wyższe siedzenie.
Ja potrzebuję wygodnie.
ODPOWIEDZ