[S3] Odpowiednia konfiguracja

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
tasardur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2020, o 09:51
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

[S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: tasardur »

Witam wszystkich. Stoję aktualnie przed momentem zamówienia nowego SuperB'a <3 Decyzja została już podjęta i nie znalazłem żadnego innego samochodu który w tej cenie dał by mi tak dużo.
Proszę was jednak o pomoc i poradę, waham się odnośnie kilku opcji w konfiguratorze.
Link do konfiguracji: https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/ext ... equipments

1. Jaka jednostka radia będzie zamontowana w samochodzie jeżeli nie wybiorę "Systemu nawigacji AMUNDSEN z mapą Europy" ani "Columbus'a",
2. Czy przy aktualnej konfiguracji jestem wstanie w przyszłości włączyć używając np. VCDS dodatkowe funkcje takie jak "Lane assist", "Adaptive lane assist", "Traffic jam assist" lub "Emergency assist",
3. Czy dodatkowa osłona silnika i skrzyni biegów to przerost formy nad treścią, czy jednak warto to dorzucić.
4. Z racji że będzie to leasing, bank będzie wymagał alarmu. Dealer zaproponował mi ichniejsze rozwiązanie w cenie 600zł. Lepiej dołożyć do tego pakietu czy zostać przy rozwiązaniu dealera? "KESSY FULL – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z funkcją SAFE)".
5. Jak Skoda podchodzi do tematu montowania rozpurek?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: baarttbaartt »

3. Mam i warto szczególnie jak się jeździ po polnych drogach
4. Warto brać kessy pakiet szczególnie ze po lifcie jest na wszystkie drzwi
5. Mam rozpórkę auto w najmie serwisuje w aso i nikt się nie czepia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: timanfaya »

1. To samo co Amundsen z nawigacją, tylko bez nawigacji. Tu dodam, że gdyby nie ACC które potrafi wyhamować z zadanej prędkości bo wie, że jest zakręt (z navi, nawet jak jest wyłączona) to w zasadzie nigdy nie używam nawigacji, bo wolę Google Maps / Waze. Swoją drogą ACC i Lane Assist polecam.

3. Ja nie mam, ale jeżdżę tylko po asfalcie
4. Ja bym nie kombinował przy takiej cenie auta i pod leasing brał to, co jest fabrycznie. Kessy na wszystkich drzwiach działa bardzo przyzwoicie. Pamiętam że w poprzednim aucie miałem domontowany alarm przez dealera i musiałem przez to nosić jakiś śmieszny mały kluczyk domontowany do samochodowego.


PS. Jak coś to polecam tu swój wywód co warto brać a co nie: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 92#p394192
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: JacekRS »

Webasto bym wywalił (chyba że mieszkasz w Suwałkach i auto na zewnątrz trzymasz:)), DCC bym wywalił.
Naklejkę na próg załadowczy bym dołożył, osłonę pod silnik i skrzynię.... hmmmm miałem to, na gwincie -35mm jeździłem i ani razu nie zahaczyłem nigdzie, ale.... jeżeli masz sposobność jeździć po drogach utwardzonych, których jakość jest różna, to nie zaszkodzi tego założyć.
Jeżeli masz dzieciaki, to polecam dorzucić rolety tylnych drzwi i tylnej szyby. Sam sunset nie wiele daje.
tasardur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2020, o 09:51
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: tasardur »

Serdecznie wszystkim dziękuję za chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami :) Kura zamówiona, pióropusz na głowę do jazdy wieczorami po mieście też :D

Superb Liftback Sportline 272 4x4 (Black Magic, ZENITH 18 - na zime, na lato prawdopodobnie JR 33 19")
Konfiguracja: 200950
W tym dodatki: 24500
Upust: 19350
Finalnie: 181600

Dodatki:
- Pakiet Comfort
- ACC do 210
- Kamera cofania
- Side Assist z Rear Traffic Alert (Line assist idzie uruchomic po gwarancji, podejrzewam ze traffic jam też :))
- Przygotowanie pod hak holowniczy
- Zawieszenie adaptacyjne DCC (dla mnie must have, mam to w swoim Scirocco i uwielbiam to :D)
- IsoFix na przednim fotelu pasażera
- Sound system Canton
- Gniazdo USB w lusterku
- Bluetooth Plus
- Elektrycznie sterowane przednie fotele sportowe z regulacją długości siedziska z pamięcią ustawień
- Webasto (auto stoi pod chmurką, trasa do pracy to 3 km - szkoda mi silnika na zimnym przy tak krótkich trasach, z tym bajerem będzie spało mi się lepiej :))
- KESSY FULL z funkcją SAFE i Alarmem

Konfiguracja wydaje mi się przemyślana, nie jest wyklinane wszystko co się da, część rzeczy po gwarancji będzie można uruchomić.
Już nie mogę się doczekać :D
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: jarzyn »

Jak nie masz w konfigu Lane Assist/Rozpoznawania znaków to dostajesz inną kamerę i nie dokodujesz ot tak ani jednego ani drugiego, traffic jam assist oczywiscie tez nie.
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 185
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: mackowski30 »

W jakim salonie zamawiałeś?
tasardur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2020, o 09:51
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: tasardur »

@jarzyn: Zaintrygowałeś mnie, wystarczy że dodam rozpoznawanie znaków to lane assist później sobie włączę?

@mackowski30: Skoda Krasne - Rzeszów Dealer i Serwis InterAuto
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: jarzyn »

Przeważnie wszyscy dokodowują sobie Sign Recognition do Lane Assist, ale w drugą stronę też powinno zadziałać, chyba że w nowych Superbach coś pozmieniali typu kody SwAP itp, tu jest nawet instrukcja:
http://ankk-vagcom.com/superb-3v-activa ... ne-assist/
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: MILeq »

Webasto: brawo! Super sprawa. 8-)

Osłonę mieliśmy kiedyś w O3 - tam to był dodatkowy plastik, dosyć gruby, który zakrywał silnik i skrzynię od dołu.
Mechaników wqrwiał, ale było czyściej od spodu. Czy bezpieczniej? Nie wiem...

Z tym alarmem to nie wiem, czy tak jest. Mój dealer dla odmiany mówił, że jeżeli auto przekroczy 180K, to nie każdy ubezpieczyciel ubezpieczy bez alarmu - ale dawał od razu ze trzech (z tych głównych graczy), których akceptuje VW leasing i alarmu nie wymagają.
tasardur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2020, o 09:51
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: tasardur »

Ok, jutro jadę do dealer'a. Dokladam dwie rzeczy:
- Rozpoznawanie znakow drogowych
- Radio Amundsen z nawigacja (znaki drogowe tego wymagają)

@jarzyn: Dzieki za info ;)
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: jarzyn »

Weź jeszcze to sprawdź dokładnie, bo specyfikacje się zmieniają często, może to np być teraz jakos lepiej zabezpieczone np kodami SwAP. Na pewno do MY18 czy MY19 to było możliwe.
Żeby nie było później lamentów ze się jednak nie bedzie dało dokodować :P
Ogarnięty handlowiec powinien wiedziec takie rzeczy albo być w stanie zapytać kogoś ogarniętego w serwisie ;)
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: spike1314 »

Witam wszystkich pytanie do autora posta, tasardur podali Ci na kiedy auto powinno być wyprodukowane? Ja zamówiłem Sportlina 2 tyg temu i na razie cisza. Potencjalnie od Listopada będę bez auta jak źle pójdzie :(
Patrzyłem na Twoją konfigurację, potrzebujesz pamięć ustawień fotela i elektrykę dla pasażera? W wersji Sportline masz z tego co u mnie pokazuje w standardzie fotel elektryczny kierowcy. Chyba że za 2900 zł coś jeszcze dają dodatkowo.
tasardur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2020, o 09:51
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: tasardur »

Cześć spike1314 ;)
Wstepnie powiedzial ze koniec listopada jest realny. Odbosnie fotela to zalezy mi na regulowanym podudziu, mam ponad 190 wzrostu ;) Odnosnie pamięci to must have, zona tez bedzie uzywac samochodu.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Odpowiednia konfiguracja

Post autor: timanfaya »

Jak ktoś jest wysoki to faktycznie jedyna opcja - nie da się mieć regulacji długości podudzia bez elektryki obu foteli. A to niestety tanie nie jest. Natomiast seryjnie w SL jest elektryczny fotel kierowcy i np. u mnie jest to wystarczające - 90% ja jestem za kierownica wiec pasażera jest dostosowany pod żonę, a jak żona gdzieś jedzie to sobie (elektrycznie) przestawia kierowcę i tyle. W superbie na miejscu pasażera i tak jest ogromny zapas miejsca na nogi wiec... nie trzeba nawet specjalnie zmieniać.
ODPOWIEDZ