[S2] 1.8tsi 160km

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
lagor
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2020, o 17:54
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Aktualnie: ----
Imię: Patryk

[S2] 1.8tsi 160km

Post autor: lagor »

Dzień dobry,
przychodzę do was z prośba o pomoc.
Mianowicie poszukuje superba II, silnik benzyna, automat, combi, budżet do 40 tys, generalnie region Sląska, lecz jak będzie dobra oferta pojadę na drugi koniec Polski :)
Wyposażenie jak najlepsze, przebieg jak najmniejszy (nie stan licznika ;) )
Poszukuje benzyny ze względu na codzienny dojazd do pracy +/-10km, weekendami do 150, dodatkowo dwa razy w roku dalszy wyjazd.
Wpadły mi w oko dwa ogłoszenia.
Czytałem o problemach związanych z poborem oleju w tych silnikach, oraz o poprawie ich w połowie 2011r.
1-sze: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... cc31ecaa3a
Czy to naprawdę full wersja bez skóry?
Może jest ktoś w stanie ustalić coś po VIN: TMBJB73T1B9046240
2-gie: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... e13e2b3548
jak tutaj wygląda wersja wyposażenia, czym się różni od pierwszego ogłoszenia ?
VIN: TMBJB73T3B9045963
Porównując: 1. cena większa,mniejszy przebieg, jeden komplet kół, kolor na minus(typowe babskie :roll: :roll: )brak w komputerze jęz. Polskiego (czy to tylko zmiana w menu ?) ogłoszenie prawdopodobnie długo stoi( na zdjęciach temp. zewnętrzna 6st) co mogłoby wskazywać na jakąś historie.
2. większy przebieg, dwa komplety kół, kolor na plus :D :D , tutaj również brak języka polskiego. W informacjach, że zarejestrowany w Polsce, a w opisie, że gotowe do rejestracji ????
Niestety oba ogłoszenia od handlarzy :(
Generalnie na co zwrócić uwagę przy kupnie Superba ?
Może ma ktoś coś do polecenia, budżet 40tys, benzyna (nie biorę pod uwagę diesla ponieważ nie robię więcej jak 15tys rocznie), mile widziany automat, wyposażenie jak najlepsze, przebieg jak najmniejszy.
Niestety 3.6 nie wchodzi w gre ze względu na ogromne koszta ubezpieczenia, oraz mój wiek (24) a co za tym idzie brak zniżek.
Pozdrawiam Patryk.

Edit. Może warto zrezygnować z automatu( który również nie ma dobrych opini) na rzecz manuala ?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: leszekmw »

w drugim nie masz nawigacji tak po pobieżnym przeleceniu ogłoszeń.
ale w związku z tym że oba auta mają bardzo problematyczne silniki / branie ogromnych ilości oleju / i skrzynie biegów też się tam wysypują /sprzęgła a w zasadzie okładziny tarcz / auta są bardzo ryzykowne i nie proponuje Ci w nie wchodzić.. :D
chyba że oferenci wpiszą Ci na fv że auta nie biorą oleju i dadzą na to gwarancje na np. 20tyś km , wtedy wszystkie motodoktory już by się wypłukały raczej i ewentualne szydło wyszło by z wora :twisted:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: leszekmw »

aa.. automat jest ok ale w dieslach , choć w tak starych autach już i tam coś się potrafi spierdzieć..
do 2013r szukaj tylko tdi.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: marasmus007 »

Szczerze mówiąc ja miałem takie wozidło , z roku 2010. Niestety przy 100.000 musiałem zrobić remont silnika. Po remoncie zrobiłem jeszcze 67 tyś i sprzedałem auto i wydaje mi się że do dziś jeździ. Auto miało zrobionego wirusa do 205KM i 300Nm, co powodowało że całkiem sympatycznie się napędzało. Z tym poprawionym braniem oleju bym był ostrożny jeżeli chodzi o rok 2011 raczej 2012 i to po połowie roku bym szukał, gdyż jak szukałem części do remontu motoru to co serwis miał inną datę wprowadzonych modyfikacji.
Wracając do Twoich pytań to auto z pierwszej propozycji na szybko nie ma jeszcze Soundsystemu, podgrzewanej przedniej szyby , no i skóry jak zauważyłeś
Auto z oferty numer dwa, nie ma także Soundsystemu, elektrycznej tylnej klapy , nawigacji, podgrzewanej przedniej szyby, no i skóry.

Zawsze możesz jeszcze poszukać 2.0 TSI 200KM, ale także w rocznikach po połowie 2012 bo branie oleju dotyczyło także tego silnika.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: leszekmw »

dlatego napisałem że najpewniej szukać 2013r produkcji.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: MILeq »

Ja się przymierzam do sprzedaży mojej kurki od nowości, 2014r, srebrne kombi, 1,8TSI DSG Elegance + full dodatków (wszystko włącznie np. z Columbusem, webasto i dachem, ale bez skóry). 133kkm przejechane, serwis tylko w ASO, żadnych stłuczek, czy wypadków.

Co prawda ponad Twoim budżetem, ale po co masz kupować rozbitka i potem ładować kasę?
Jeżeli nie szukasz gruza, to daj znać na priv, jeżeli jesteś zainteresowany.
Będę ogłoszenie wystawiał za moment.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: leszekmw »

oo..i to jest to..
tylko obawiam ze kolegi budżet to przekroczy..
tak mniej więcej ile będziesz wystawiał ?
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: Doniec »


marasmus007 pisze: Zawsze możesz jeszcze poszukać 2.0 TSI 200KM, ale także w rocznikach po połowie 2012 bo branie oleju dotyczyło także tego silnika.
Hmm, slyszalem ze w ogole od 2012. Ja mam z marca, 170tys przebiegu i pali mi mniej niz 150ml na 1000km. Zrobilem nim 70tys i zawsze tak bylo. Przy mocnej turbo benzynie to raczej nie jest zly wynik ;), a problemów z silnikiem nie mam żadnych.
Inna sprawa, że uważam ze takie auto trzeba pocisnąć co jakiś czas, jak kazde zresztą.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: leszekmw »

to się ciesz..
w 2,0 ten problem występował o wiele rzadziej.
nie pamiętam tylko dlaczego..
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: untaztood »

Obstawiam, że 2.0 były bardziej „katowane” i nagar się wolniej zbierał na pierścieniach ;)
lagor
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2020, o 17:54
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Aktualnie: ----
Imię: Patryk

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: lagor »

MILeq pisze: 12 sie 2020, o 10:04 Ja się przymierzam do sprzedaży mojej kurki od nowości, 2014r, srebrne kombi, 1,8TSI DSG Elegance + full dodatków (wszystko włącznie np. z Columbusem, webasto i dachem, ale bez skóry). 133kkm przejechane, serwis tylko w ASO, żadnych stłuczek, czy wypadków.

Co prawda ponad Twoim budżetem, ale po co masz kupować rozbitka i potem ładować kasę?
Jeżeli nie szukasz gruza, to daj znać na priv, jeżeli jesteś zainteresowany.
Będę ogłoszenie wystawiał za moment.
Cześć,
dużo ponad mój budżet?
leszekmw pisze: 11 sie 2020, o 10:56 aa.. automat jest ok ale w dieslach , choć w tak starych autach już i tam coś się potrafi spierdzieć..
do 2013r szukaj tylko tdi.
Niestety, tak jak pisałem przebieg roczny to maksymalnie 15tys, do pracy mam +/-10km także boje się, że diselek sobie nie poradzi. Latem nie powinno być problemu, a zima nie zdąży nie dobrze zagrzać a już będzie gaszony :cry:


Odpuszczając automat. Jakiego silnika szukać w manualu i benzynie ?
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

[S2] 1.8tsi 160km

Post autor: untaztood »

Jeśli „nie chcesz” 3.6 to 1.8TSI (lub 2.0) od 2012 będzie chyba najlepszym pomysłem.


Poleciłbym jakąś wolnossącą, małolitrażową, benzynę, jak za starych czasów VW, ale takich brak w SS2...
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: MILeq »

Masz info na priv.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: rezon »

lagor pisze: 10 sie 2020, o 18:32 ... Poszukuje benzyny ze względu na codzienny dojazd do pracy +/-10km, weekendami do 150, dodatkowo dwa razy w roku dalszy wyjazd.
...
Czytałem o problemach związanych z poborem oleju w tych silnikach, oraz o poprawie ich w połowie 2011r.
Edit. Może warto zrezygnować z automatu( który również nie ma dobrych opini) na rzecz manuala ?
1. słusznie, że benzyna przy takim profilu jazd. TSI to fajne silniki od KWIETNIA 2012. Ja miałem samochód z sierpnia 1,8 152KM i jeździ praktycznie bez dolewek do dzisiaj (ok. 250kkm) - tyle, że nie u mnie. Kolega, który kupił go ode mnie szukał prawie pół roku odpowiedniego - benzyna, kombi, 4x4, bezwypadkowy,.... Spotkaliśmy się na ...-leciu studiów, warunki dogadywaliśmy po północy i którejś tam flaszce ;). Do domu wrócił samochodem, odzywa się do mnie do dzisiaj ;) . Po prostu cierpliwie szukaj - także na forum w dziale Sprzedam. Mój wisiał i tutaj kilka miesięcy, bo większość jak słyszała TSI to omijała szerokim łukiem, bo to "olej piją równo z benzyną". Tyle, że nie wszystkie :)
Silnik jest bardzo elastyczny i dzięki temu nie mówię, że nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni. Pomimo tego, że obecnie jeżdżę dieslem w automacie. Chociaż oczywiście automat ma swoje zalety - np. współpraca z radarem i trzymanie odległości ;) - zwłaszcza w korkach ;) TSI jest też dość oszczędne min. 6,9/śr. 9,1/max 12,7 (przejazd przez Niemcy ;) ) Dane z tankowań 1,8TSI 4x4 z ponad 200kkm. Obecnie mam w dieslu 4x4 w automacie odpowiednio 6,5/8,4/11,5 (też Niemcy) - czyli nie ma przepaści między nimi. Może jeżdżę nieco szybciej ;) no i automat ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] 1.8tsi 160km

Post autor: rezon »

samochód z 1 ogłoszenia to na pewno jest daleki od full wersji. Od Elegance wzwyż w standardzie była skóra. Jest bogato wyposażony, ale to nie full. Z takich dodatków, które miałem, a nie ma ten: szyberdach, podgrzewana szyba przednia, zasłonki w tylnych drzwiach. O 4x4 nawet nie wspominając. Jak dwa razy w roku jeździsz dalej to przydatna jest siatka oddzielająca bagażnik od kabiny.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ