[S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

[S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: sibek »

Odebrałem scouta 28.07.2020 i niestety nie wszystko jest/było tak jak powinno, w moim przypadku nie udało się wyłapać części wad podczas odbioru auta w salonie. Najczęściej usterki człowiek wyłapuje w pierwszych tygodniach użytkowania nowego samochodu. U mnie podczas odbioru okazało się że drzwi tylne pasażera posiadają wgniotkę i są delikatnie w tym samym miejscu przerysowane (mają to usunąć przy następnej wizycie w salonie, ale czy się uda?). Podczas kolejnych dni zauważyłem że listwa dekoru nad kierownicą z jednej strony nie dolega (prawdopodobnie wyłamany/e zatrzask/i) oraz że tylny zderzak jest źle spasowany ( w tych 2 przypadkach dostałem informację o wypełnieniu formularza usterki).

Z informacji które otrzymałem z salonu wynika że bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje a jak było u Was?
patrykj83
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2018, o 11:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: patrykj83 »

U mnie zarówno tylny jak i przedni zderzak jest kiepsko spasowany. To kiepskie spasowanie to tylko na nadkolach przy samym rancie w miejscach, gdzie blacha łączy się ze zderzakiem. „Ostre końcówki” odstają delikatnie na zewnątrz na 2-3 mm. Temat olałem. Stwierdziłem, że jak zaczną przy tym dłubać to będzie gorzej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: leszekmw »

3mm na zewnątrz :?:
może tak ma być.. ??? 3mm to od cholery
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: Sdss »

sibek pisze: 5 sie 2020, o 11:12 Odebrałem scouta 28.07.2020 i niestety nie wszystko jest/było tak jak powinno, w moim przypadku nie udało się wyłapać części wad podczas odbioru auta w salonie. Najczęściej usterki człowiek wyłapuje w pierwszych tygodniach użytkowania nowego samochodu. U mnie podczas odbioru okazało się że drzwi tylne pasażera posiadają wgniotkę i są delikatnie w tym samym miejscu przerysowane (mają to usunąć przy następnej wizycie w salonie, ale czy się uda?). Podczas kolejnych dni zauważyłem że listwa dekoru nad kierownicą z jednej strony nie dolega (prawdopodobnie wyłamany/e zatrzask/i) oraz że tylny zderzak jest źle spasowany ( w tych 2 przypadkach dostałem informację o wypełnieniu formularza usterki).

Z informacji które otrzymałem z salonu wynika że bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje a jak było u Was?
Pewnie spadł z lawety, poduszka strzeliła wymienili i dekor ruszany. Resztę pewnie pomlowali a wgniotki nie zauważyli.
patrykj83
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2018, o 11:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz

[S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: patrykj83 »

leszekmw pisze:3mm na zewnątrz :?:
może tak ma być.. ??? 3mm to od cholery
Nie jest to od cholery, ale mimo wszystko przy jasnym kolorze rzuca się w oczy, że plastik odstaje na zewnątrz i powierzchnia nie jest równa. Prawdę mówiąc tak kiepskiego spasowania w nowym aucie jeszcze nie widzialem.

No chyba, że do tej pory przypadkiem tak trafiałem, że spasowanie było idealne. Fiat, ford....mogło im sie przypadkiem udac zrobic to dobrze, wszak auta na "f"


Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
fabek
Administrator
Posty: 1235
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: fabek »

Skoda Favorit była lepiej spasowana. Szkoda, że temat olałeś. Wygląda jak szkode przy transporcie.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: maureliusz »

Tragedia...
Uszkodzenie jak nic w ASO lub transporcie.
W fabryce coś takiego za ch... nie przejdzie

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: leszekmw »

no fakt , jakby zaczep puścił albo od temperatury..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: Enriquez »

Tam są takie śrubki od spodu, widocznie bie dokręcona.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
patrykj83
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2018, o 11:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: patrykj83 »

Enriquez pisze:Tam są takie śrubki od spodu, widocznie bie dokręcona.
Dziękuję za info. Sprawdzę.
Lewa i prawa strona mi tak sterczy, więc może dwie strony nie dokręcone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

[S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: Enriquez »

Zobacz sobie na allegro jakiś zderzak z Superba 3 i do tego błotnik. Popatrz na zdjęcia "od wewnątrz" i zrozumiesz jak to jest poskładane.

Tak to mniej więcej wygląda.

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: JacekRS »

Bez jaj, Dokker przy tym co pokazales jest zlozony jak Rolls.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: sibek »

Sdss pisze: 5 sie 2020, o 17:31
sibek pisze: 5 sie 2020, o 11:12 Odebrałem scouta 28.07.2020 i niestety nie wszystko jest/było tak jak powinno, w moim przypadku nie udało się wyłapać części wad podczas odbioru auta w salonie. Najczęściej usterki człowiek wyłapuje w pierwszych tygodniach użytkowania nowego samochodu. U mnie podczas odbioru okazało się że drzwi tylne pasażera posiadają wgniotkę i są delikatnie w tym samym miejscu przerysowane (mają to usunąć przy następnej wizycie w salonie, ale czy się uda?). Podczas kolejnych dni zauważyłem że listwa dekoru nad kierownicą z jednej strony nie dolega (prawdopodobnie wyłamany/e zatrzask/i) oraz że tylny zderzak jest źle spasowany ( w tych 2 przypadkach dostałem informację o wypełnieniu formularza usterki).

Z informacji które otrzymałem z salonu wynika że bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje a jak było u Was?
Pewnie spadł z lawety, poduszka strzeliła wymienili i dekor ruszany. Resztę pewnie pomlowali a wgniotki nie zauważyli.
Pewnie tak, co nie oznacza że trzeba się na to godzić.

Ludzie kupując samochody używane dużą uwagę przywiązują do aspektu wizualnego. W przypadku zakupu nowego auta oczekiwania są wyższe i tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca. Nie wiem jakie są standardy producenta ale myślę że 0,5cm niedokładności przy spasowanych elementach wykracza poza wszelkie standardy.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: sibek »

Tak to wygląda u mnie jeśli chodzi o tylny zderzak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Problem również dotyczy przedniego zderzaka i maski.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: woj_tek »

U mnie tylny zderzak w upalne dni odstaje z lewej strony i robi się plastyczny(?). Byłem z tym w ASO ale oczywiście tego dnia było chłodno i stwierdzili, że faktycznie nie jest idealnie spasowany, ale mam podjechać jak się to powtórzy...

Obrazek
ODPOWIEDZ