[S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: yaro_1 »

ja miałem wymieniany przedni zderzak bo mi go przytarli na parkingu (niestety poszło z mojego ac) i zamontowany tak samo jak fabryczny, wszystko pasi
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: JacekZ »

woj_tek pisze: 17 sie 2020, o 13:08 U mnie tylny zderzak w upalne dni odstaje z lewej strony i robi się plastyczny(?). Byłem z tym w ASO ale oczywiście tego dnia było chłodno i stwierdzili, że faktycznie nie jest idealnie spasowany, ale mam podjechać jak się to powtórzy...
Miałem dokładnie to samo - też lewa strona, też uwypuklał się pod wypływem słońca i generalnie spasowanie lewej strony było dość dyskusyjne - mocno odstawał ten element pod klapą bagażnika. Szczerze mówiąc olałem to i tak jeździłem do momentu jak stwierdziłem, że zderzak zaczyna się zsuwać z auta - zaczęły się rozjeżdżać linie nadwozia.
Podjechałem do ASO (postawiłem auto na słońcu, żeby uwydatnić defekt). Człowiek z ASO przyszedł, popatrzył i kazał przyjść za 30 minut. Nawet nie chciało mu się pisać zlecenia przyjęcia auta, żeby pokręcić śrubokrętem. Okazuje się, że pod nadkolem jest jakaś śruba/śrubki. Facet odkręcił te śrubki, wsunął zderzak i zakręcił. Idealnie nie było, ale o wieeele lepiej niż poprzednio i mogę powiedzieć, że byłem zadowolony.

Teraz mam drugiego superb'a i spasowanie w tej części auta jest idealne - czyli można :)

pozdrawiam
Jacek
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: [S3] Wady fabryczne i uszkodzenia wykryte podczas odbioru i w trakcie użytkowania

Post autor: JacekZ »

sibek pisze: 17 sie 2020, o 12:37 Tak to wygląda u mnie jeśli chodzi o tylny zderzak
Problem również dotyczy przedniego zderzaka i maski.
Z maską to się poddałem. W poprzednim superbie było krzywo, po likwidacji szkody (nowa maska) w aso było krzywo, po reklamacji było krzywo, po drugiej reklamacji też było krzywo. W nowym superbie jest krzywo, po domowych regulacjach nadal jest krzywo (może trochę mniej ;-).

Wydaje mi się, że ciężko spasować tą maskę do zderzaka, błotnika i przednich drzwi. W salonie oglądałem superby, to też wszystkie pokrzywione.
Znajomy ma nowego peugeota 3008, gdzie maska jest zamontowana w podobny sposób jak w superbie, i też szczeliny się rozjeżdżają.
Chyba prościej ustawia się maskę, która nie zachodzi na boki nadwozia.

pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ