nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

RafDom
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, o 09:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: RafDom »

Witam, lupka nie znajduję frazy lusterko więc tworze temat...
Mam kilka problemów:

1. Do szału doprowadza mnie zwykłe lusterko wsteczne z dźwignią... i to, że ciągle widzę 2 obrazy nałożone na siebie... :oops:
Czy ktoś próbował zamienić zwykłe lusterko wsteczne na fotochromatyczne?
Wystarczy kupić takowe i je zamontować czy trzeba ciągnąć skądś zasilanie? czy może fabrycznie będzie tak gdzieś jakaś wtyczka? :)

2. Przy okazji aby nie zakładać nowego postu jak bezinwazyjnie podłączyć rejestrator?
W starym aucie miałem pod gniazdo zapalniczki.... Jednak tutaj prąd jest nawet po wyłączeniu zapłonu więc muszę znaleźć inny sposób :?

3. Tylne zamki w drzwiach pod zamknięciu auta pilotem trzeba otwierać od środka... Po 1 otworzeniu klamka z zewnątrz już działa... Jak to ogarnąć?

4. Mam radio swing z bluetooth w menu i kierownice z słuchawką jednak prawdopodobnie nie mam modułu pod siedzeniem pasażera albo nie umiem go znaleźć... Gdzie szukać wiązki do modułu bluetooth? Nie wiem czy wystarczy kupić brakujący moduł czy muszę zlecić komuś ciągnięcie wiązki przez auto :(

Co jestem w stanie zrobić sam, a co lepiej zlecić komuś?
Może znacie jakiegoś mechanika który to ogarnie z okolic Sieradza? Ile powinno to kosztować?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 432
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: krzynol »

do wszystkiego musisz położyć wiązki
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 432
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: krzynol »

przyjrzyj się np. montażowi BT
https://www.youtube.com/watch?v=RRJmK7UYN3o
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: sxc »

2. rejestrator najlepiej wpiąć bajpasem z bezpiecznikiem do skrzynki elektrycznej w desce od pasażera od drzwi. Kabel ciągniesz po słupku, podsufitką do rejestratora.
Multimetrem znajdujesz napięcie załączane ze stacyjki i wpinasz bajpas.
koleś1
Posty: 248
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: koleś1 »

RafDom pisze: 21 lip 2020, o 11:22 Witam, lupka nie znajduję frazy lusterko więc tworze temat...
Mam kilka problemów:

1. Do szału doprowadza mnie zwykłe lusterko wsteczne z dźwignią... i to, że ciągle widzę 2 obrazy nałożone na siebie... :oops:
Czy ktoś próbował zamienić zwykłe lusterko wsteczne na fotochromatyczne?
Wystarczy kupić takowe i je zamontować czy trzeba ciągnąć skądś zasilanie? czy może fabrycznie będzie tak gdzieś jakaś wtyczka? :)

2. Przy okazji aby nie zakładać nowego postu jak bezinwazyjnie podłączyć rejestrator?
W starym aucie miałem pod gniazdo zapalniczki.... Jednak tutaj prąd jest nawet po wyłączeniu zapłonu więc muszę znaleźć inny sposób :?
Jakbyś przyjechał to bym Ci zrobił ale możesz też sam.
1. Do lusterka fotochrom wystarczą tylko dwa kabelki. Plus i masa. I będzie sięściemniać.
Kolejny kabelek to wsteczny aby się rozjaśniało podczas cofania i możesz jescze jeden do lampki podsufitki aby się rozjaśniało po jej włączeniu.
Jeśli chodzi o mocowanie lusterka to możesz kupić lusterko z Sharana 7M i będziesz mógł je zamocować do obecnego uchwytu na szybie. Mam takie w mojej Fabii.
2. Możesz dołożyć nowe gniazdo zapalniczki podłączone do skrzynki bezpieczników. Sprawdź czy masz coś wolne w skrzynce. Wtedy wystarczy dołożyć pin i włożyć bezpiecznik. Mogę Ci takie gniazdo przygotować. Oryginalne oczywiście. Robiłem to w Octavii II FL.

W razie pytań możesz dzwonić. Numer poniżej.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: lwlw »

Ad3. A to nie jest czasem selektywne otwieranie? Jeśli tak, można to zmienić. Póki co spróbuj dwa razy nacisnąć przycisk otwierania na pilocie i zobacz czy możesz otworzyć drzwi klamką zewnętrzną.
RafDom
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, o 09:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: RafDom »

lwlw pisze: 21 lip 2020, o 22:33 Ad3. A to nie jest czasem selektywne otwieranie? Jeśli tak, można to zmienić. Póki co spróbuj dwa razy nacisnąć przycisk otwierania na pilocie i zobacz czy możesz otworzyć drzwi klamką zewnętrzną.
Niestety nie... obstawiam, że padły siłowniki ponieważ nawet jak zamknę i otworze drzwi przyciskiem w drzwiach to i tak są zamknięte...
Muszę otworzyć je klamką od środka i wtedy jak je zamknę to otworze je normalnie klamką z zewnątrz... :D
RafDom
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, o 09:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: RafDom »

krzynol pisze: 21 lip 2020, o 14:10 przyjrzyj się np. montażowi BT
https://www.youtube.com/watch?v=RRJmK7UYN3o
wielkie dzięki... niestety jak dla mnie istnieje zbyt duże ryzyko, że połamie zatrzaski lub uszkodzę coś innego wieć chyba wole znaleźć kogoś kto to zrobi...
tzn... mikrofon mam już pociągnięty (poprzedni właściciel coś musiał zainstalować) może jakiś parrot ale urządzenia nie widać i sygnału bluetooth nie ma :(

Czy taki parrot można jakoś połączyć z radiem/ komputerem aby można było go obsługiwać z kierownicy?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 432
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: nowe auto nowe wyzwania: lusterko + wideorejstrator + tylne zamki + bluetooth

Post autor: krzynol »

chyba nie
ODPOWIEDZ