Superb 3 FL MY2021

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: timanfaya »

Potwierdzam, w MY2020 jest adaptacyjne prowadzenie po torze i działa świetnie. Brałem praktycznie wszystkich asystentów zdaje sie oprócz parkowania.
fist4sz3k
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legnica

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: fist4sz3k »

kefirek pisze: 9 lut 2021, o 21:21 Pogrzebałem po cennikach i generalnie jest dosyć mocno namieszane, że zakładam sama skoda nie bardzo wie o co chodzi.

Cennik dla MY2020 dla Superba - nie występuje w ogóle pozycja jak adaptacyjny lane assist tylko, normalny Lane ASSIST. A czytając wypowiedzi ludzi którzy mają te auta mamy do wyboru w opcjach adaptacyjne prowadzenie po torze.

Cennik dla MY2021 zaczynają się schody: występują dwa rodzaje Lane Assist zwykle I adaptacyjne. Wybierając pakiet high wg cennika dostajemy zwykle ale wg konfiguratora dostajemy adaptacyjne (opcja z adaptacyjnym lane asist wyświetla się jako "już uwzględnione"), notabene składając swojego superba tym się sugerowałem jako pakiet kompletnych asystentów a i sprzedawca potwierdził ze jest to komplet wspomagaczy.
Gdybyśmy chcieli zaznaczyć wprost adaptacyjny lane assist to pakiety Travel assist high konfliktuje się z adaptacyjnym - z kolei jeśli chcemy mieć pACC to musimy wziąć travel assist high bo ta opcja nie występuje samodzielnie.
A teraz clu wszystkiego dlaczego wg mnie sama skoda Polska nie wie o co w tym chodzi. Jak otworzycie sobie cennik kodiaq to dla pakietu travel high jest stwierdzenie że zawiera Adaptive Lane Assist (w superbie jest tylko zwykle Lane). Gdy otworzycie sobie cennik czeski dla Superba pakiet high też zawiera adaptive Lane assist. Innymi słowy uważam że osoba która robiła cennik/konfigurator dla Superba nie miała pojęcia jakie są różnice I wyklikala Lane assist, nikt tego nie sprawdził i fabryka robi jak sobie jakiś idiota wyklikal, mimo że to nie ma większego sensu.

W moim przypadku przy odbiorze nie chce być w skórze sprzedawcy bo jeśli przy Lane assist nie będzie adaptacyjnego prowadzenia to mu nie odpuszczę i niech ASO dochodzi jak dokodowac ta opcję, bo zapewne wielki problem to nie jest.
Prowadziłem korespondencję z dwoma dilerami. Jeden i drugi potwierdził obecność ALA w pakiecie Travel Assist High. Skoda AP na początku twierdziła w korespondencji mailowej, że w pakiecie TAH nie ma ALA, ale po wnikliwej analizie stwierdzili, że jednak jest. Sam zamówiłem L&K z tym pakietem i zobaczymy, bo jeśli nie będzie ALA, to też mam zamiar nie odpuścić :)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: kefirek »

Jesteś w stanie udostępnić tą korespondencje, żebym mógł się także podeprzeć info "na papierze"?
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: ZenekPL »

kefirek pisze: 10 lut 2021, o 05:35 Jesteś w stanie udostępnić tą korespondencje, żebym mógł się także podeprzeć info "na papierze"?
+1
fist4sz3k
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legnica

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: fist4sz3k »

Poszła do Was PW
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: kefirek »

Widziałem, dzięki wielkie!
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: wartek »

Mam MY2021 z pakietem high i przed odbiorem też się zastanawiałem czemu w konfigutatorze jest inaczej niż w zamówieniu, ale spokojnie, jest prowadzenie po torze i pięknie prowadzi środkiem pasa jak jest włączony travel assist na kierownicy i świecą się dwie żółte linie na dole ekranu.
Jak jesteś w trybie manualnym to odbija od pasów
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: caballero »

ZenekPL pisze: 9 lut 2021, o 13:30 W nawiązaniu do wypowiedzi z innego wątku, ad lane assist i adaptacyjnego prowadzenia po torze - macie taką opcje w MY2021? Ja u siebie patrzyłem i nie widziałem tego, jest tylko opcja aktywowania bądź nie LaneAssist :/ No a w czasie jazdy klasycznie odbija się od pasów, nie umie trzymać się mniej więcej środka.
Ja u siebie w MY2017 sprawdziłem i też mam takie ustawienie, ale adaptacyjny lane assist to nie jest.

Obrazek

Generalnie, nawet jakoś to prowadzi, zwłaszcza przy bocznym wietrze jest spoko, ale przy szerokich pasach trzyma się trochę bardziej którejś z jego krawędzi.
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: saperek »

wartek pisze: 10 lut 2021, o 20:53 Mam MY2021 z pakietem high i przed odbiorem też się zastanawiałem czemu w konfigutatorze jest inaczej niż w zamówieniu, ale spokojnie, jest prowadzenie po torze i pięknie prowadzi środkiem pasa jak jest włączony travel assist na kierownicy i świecą się dwie żółte linie na dole ekranu.
Jak jesteś w trybie manualnym to odbija od pasów
Może jestem za głupi na te wszystkie nowinki, ale czy możesz powiedzieć jak włączyć tryb automatyczny zamiast manualnego ?
W instrukcji za ch... nie mogę tego znaleźć.

EDIT
Jest w instrukcji opisane jak włączyć adaptacyjne porowadzenie po torze, strona 189 ASYSTENT PODRÓŻY
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: saperek »

Dobra. Panowie i Panie
Nie ma co sie przejmować jak ktoś wziął Travel Assist High będzie miał adaptacyjny line assist. Przeczytałem dziś dokładnie instrukcje zrobiłem teraz trasę obwodnica Warszawy. Dzila to bardzo dobrze :)
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: wartek »

saperek pisze: 11 lut 2021, o 07:19
wartek pisze: 10 lut 2021, o 20:53 Mam MY2021 z pakietem high i przed odbiorem też się zastanawiałem czemu w konfigutatorze jest inaczej niż w zamówieniu, ale spokojnie, jest prowadzenie po torze i pięknie prowadzi środkiem pasa jak jest włączony travel assist na kierownicy i świecą się dwie żółte linie na dole ekranu.
Jak jesteś w trybie manualnym to odbija od pasów
Może jestem za głupi na te wszystkie nowinki, ale czy możesz powiedzieć jak włączyć tryb automatyczny zamiast manualnego ?
W instrukcji za ch... nie mogę tego znaleźć.

EDIT
Jest w instrukcji opisane jak włączyć adaptacyjne porowadzenie po torze, strona 189 ASYSTENT PODRÓŻY
prawy górny przycisk na kierownicy z prawej strony :)
tylko nie naciskaj w trakcie hamowania, bo dotknięcie hamulca powoduje anulowanie tego trybu
wtedy sam rusza, skręca i hamuje zarówno w korku jak i w trakcie jazdy (zakres od 0 do 210km/h)
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: ZenekPL »

wartek pisze: 12 lut 2021, o 14:02
saperek pisze: 11 lut 2021, o 07:19
wartek pisze: 10 lut 2021, o 20:53 Mam MY2021 z pakietem high i przed odbiorem też się zastanawiałem czemu w konfigutatorze jest inaczej niż w zamówieniu, ale spokojnie, jest prowadzenie po torze i pięknie prowadzi środkiem pasa jak jest włączony travel assist na kierownicy i świecą się dwie żółte linie na dole ekranu.
Jak jesteś w trybie manualnym to odbija od pasów
Może jestem za głupi na te wszystkie nowinki, ale czy możesz powiedzieć jak włączyć tryb automatyczny zamiast manualnego ?
W instrukcji za ch... nie mogę tego znaleźć.

EDIT
Jest w instrukcji opisane jak włączyć adaptacyjne porowadzenie po torze, strona 189 ASYSTENT PODRÓŻY
prawy górny przycisk na kierownicy z prawej strony :)
tylko nie naciskaj w trakcie hamowania, bo dotknięcie hamulca powoduje anulowanie tego trybu
wtedy sam rusza, skręca i hamuje zarówno w korku jak i w trakcie jazdy (zakres od 0 do 210km/h)
Tylko trzeba pamiętać że musi być włączone ACC (dźwigienka od tempomatu w pozycji "do przodu")
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: suzu4x4 »

caballero pisze: 10 lut 2021, o 23:01

Ja u siebie w MY2017 sprawdziłem i też mam takie ustawienie, ale adaptacyjny lane assist to nie jest.

to wytłumacz mi proszę co to jest adaptacyjny lane assist ?

bo wg mnie to właśnie jest adaptacyjne prowadzenie po torze :roll:
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: caballero »

W sumie, to możesz mieć rację. Co do definicji, jest to adaptacyjny lane assist.
Po prostu nie jest zbyt dobry i ja z niego nie korzystam.

Jak sam nie wypośrodkuję, to potrafi wpaść w odbijanie się od linii do linii.
Za bardzo trzyma się krawędzi pasa, co utrudnia wymijanie / wyprzedzanie aut jadących na pasach sąsiednich (zwłaszcza, gdy jest to większe auto lub przewozi elementy wystające poza pas). Słabo radzi sobie z kontrowaniem podmuchów wiatrów na trasach szybkiego ruchu (potrafi wpaść w odbijanie od linii do linii).
W niestandardowych sytuacjach potrafi utrudnić jazdę (co na naszych drogach zdarza się dość często).

Jeśli w MY2021 będzie działać podobnie, to pewnie też nie będę z tego korzystał.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: CLO27 »

Jak wejdziesz w konfiguracje dla pracowników w aso im się te wykluczenia zaznaczają więc nie ma opcji takiej jak opisujesz...a sprzedawcy to zrobisz tyle, że najwyżej na niego pokrzyczysz i nie odbierzesz auta, zaliczke dostaniesz oczywiście nie od razu tylko w umownym terminie, poczekasz kolejne 3 miesiące i już takie auto sobie odbierzesz jak będziesz chciał :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ