Superb 3 FL MY2021

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Joza123
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2019, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Joza123 »

Mam takie pytanie bo planuje pod koniec miesiąca składać zamówienie na Superba. Czy warto inwestować w ten cały system Kamera AREA VIEW 360° ? Niestety nie mam odniesienia bo jeżdzę autem kotre ma tylko czujniki z tyłu i jest bez kamery. Superb tak jak Kodiaq ma 4 kamery ? Faktycznie daje to większa pewność w manewrowaniu po ciasnym parkingu? Czy czyjniki przed tył plus kamera na tył w zupełności wystarcza? Niestety mam dosć ograniczony budżet a ten system to jednak dość zacny wydatek :)
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: pete220983 »

Joza123 pisze: 16 lut 2021, o 21:15 Mam takie pytanie bo planuje pod koniec miesiąca składać zamówienie na Superba. Czy warto inwestować w ten cały system Kamera AREA VIEW 360° ? Niestety nie mam odniesienia bo jeżdzę autem kotre ma tylko czujniki z tyłu i jest bez kamery. Superb tak jak Kodiaq ma 4 kamery ? Faktycznie daje to większa pewność w manewrowaniu po ciasnym parkingu? Czy czyjniki przed tył plus kamera na tył w zupełności wystarcza? Niestety mam dosć ograniczony budżet a ten system to jednak dość zacny wydatek :)
Też będę niedługo sobie konfigurował, podłączam się do pytania.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: kefirek »

Są 4 kamery, w superbie jak działa jeszcze nie wiem bo odbieram gdzieś do dwóch tygodni i dokładałem te kamery, jakkolwiek jeździłem trochę e klasa z tym systemem i generalnie sprawdza to się przy manewrowaniu zwłaszcza kiedy są wysokie krawężniki, rów w pobliżu etc wiesz czy koło jeszcze się zmiesci czy nie. Sama tylna kamera sporo pomaga np przy kreceniu koperty bo masz aktywne linie które pokazują Ci tor jazdy w zależności od skrętu kół. Generalnie tylna kamera w takiej landarze jak superb obowiązkowo, kamery 360? Hmm ja wziąłem bo często jeżdżę po budowach, nieutwardzone drogi itp więc tam przy manewrowaniu czy na pewno się zmieszczę czy jednak zawadze przyda się na pewno, choć na początku zanim oswoi się człowiek z wymiarami auta będzie można i podglądnąć czy w miejscu parkingowym się idealnie wjechalo🤪
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: caballero »

Ja w obecnym mam czujniki przód i tył + kamera cofania.
Standardowa kamera cofania działa co najmniej przyzwoicie.
Wg mnie zdecydowanie wystarcza do manewrowania i bez większych problemów wjeżdżam i wyjeżdżam z dość ciasnych miejsc.

Doceniam też widok szerokokątny, gdy gdzieś trzeba prostopadle wyjechać tyłem - widać z dość daleka nadjeżdżające pojazdy po obu stronach.
Oczywiście, dobrze mieć też do tego typu sytuacji asystenta wyjazdu tyłem (czy jak to się tam zwie).

Nie korzystałem jeszcze z AreaView w Superbie. Kiedyś tylko w Kia Optima i było po prostu spoko - fajny dodatek. W nowym Superbie (na którego jeszcze czekam) dobrałem, bo miałem na to jeszcze trochę budżetu, ale to bardziej na zasadzie fajnego gadżetu.
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: saperek »

Miałem kamery 360 w Pasacie B8 i mam teraz w nowej skodzie. Kamery w lusterkach pozwalają oszczędzić felgi przed krawężnikami przy parkowaniu równoległym. Ciasne, parkowanie albo przeszkody których nie łapie czujnik. Bajer ale akurat z niego korzystam i dokładałem do swojego superba
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: suzu4x4 »

mam 360 i prawie wcale nie korzystam z tych bocznych czy przedniej.
Ponadto w obecnych warunkach ciągle trzeba je czyścić bo obraz niewyraźny .

dla mnie sama tylna kamera by wystarczyła , a 360 to małoprzydatny bajer.
jakby była w jakimś pakiecie to OK ale jakbym miał extra dopłacać za same 360 to bym nie dopłacił.

Tylna z funkcją obrazu szerokokątnego w zupełności wystarcza.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: orlik »

Zwykła kamera i czujniki wystarczają w zupełności. Do krawężników w ostateczności używam obniżenia lusterek, które jednym kliknięciem wracają do pozycji jaką miałem, jeżeli jest pamięć foteli.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: timanfaya »

orlik pisze: 17 lut 2021, o 13:11 Zwykła kamera i czujniki wystarczają w zupełności. Do krawężników w ostateczności używam obniżenia lusterek, które jednym kliknięciem wracają do pozycji jaką miałem, jeżeli jest pamięć foteli.
dodam, że prawe lusterko ze wstecznym można spiąć i samo jeździ w dół ;)
PS. w octavii miałem same czujniki i wystarczyło. W superbie dorzuciłem kamerę i nie widzę jakiejś dużej różnicy - bez niej bym też dał radę.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: orlik »

Tak dokładnie, można spiąć zostawiając pokrętełko na pozycji prawego lusterka i uruchamiając wsteczny bieg. Nie używam tego na stałe, bo czasami wręcz przeszkadza jak zjeżdża przy cofaniu za nisko w dół, ale od czasu do czasu nie ukrywam, że korzystam ;)

Wiesz co, miałem superba w kombi i jako tako faktycznie same czujniki wystarczały. W liftbacku jednak jest zupełnie inaczej, nie ukrywam, że kamera ułatwia życie - jakoś ciężej tą pupe wyczuć patrząc we wsteczne lusterko. Liftback ma dłuższy tył i szybę pod skosem.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: timanfaya »

Ja ostatnio miałem wypożyczone auto w kombi za granicą bez czujników i żona się śmiała, że zapomniałem jak się parkuje. Także przy dużej krowie czujniki muszą być tak czy inaczej :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: orlik »

No tak jest, upośledzają nas te systemy konkretnie ;) dobrze, że pamiętałeś o braku czujników w wypożyczonym aucie :lol:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: leszekmw »

no ja kiedyś żonie nowiutkiego golfa mało nie rozwaliłem jak cofałem pod niego autem kolegi który nie miało czujników ..w ostatniej chwili zahamowałem ..naprawdę z 5cm zostało..
cofałem na słuch i czekałem aż zacznie pipać ..nawet nie za bardzo w lusterko patrzyłem.. :D
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: SE7 »

timanfaya pisze: 17 lut 2021, o 14:50 Ja ostatnio miałem wypożyczone auto w kombi za granicą bez czujników i żona się śmiała, że zapomniałem jak się parkuje. Także przy dużej krowie czujniki muszą być tak czy inaczej :)
Wcale nie muszą, ale pomagają. Jestem ciekawy czybyś cofnął dostawczym bez szyb tylko na lusterka bez pomocy kogoś z zewnątrz.
Ja nie mam takich problemów cofam bez wspomagaczy również z dużą przyczepą. To jest tylko kwestia wprawy. :mrgreen:
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: roman_szpadel »

Wprawdzie wątek ma nazwę MY 2021 ale zastanawiam się, czy są jakieś pogłoski o zmianach począwszy od MY 2022. Tylko nie mówcie, że zmianą będzie zakończenie produkcji ;) . Pytam, bo rozważam ponownie zamówienie superba. Dziś diler powiedział mi, że produkcja TSI była zamrożona przez 3 miech ale od marca ruszają. Deklarował, że auto zamówione dziś (TSI 190, TDI 200KM) będzie wyprodukowane w marcu. TSI 280 ma 5 miesięcy termin oczekiwania, ale odstrzeliłem tę opcję ze względu na za mały zasięg /za duże spalanie.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: pete220983 »

roman_szpadel pisze: 18 lut 2021, o 17:45 Wprawdzie wątek ma nazwę MY 2021 ale zastanawiam się, czy są jakieś pogłoski o zmianach począwszy od MY 2022. Tylko nie mówcie, że zmianą będzie zakończenie produkcji ;) . Pytam, bo rozważam ponownie zamówienie superba. Dziś diler powiedział mi, że produkcja TSI była zamrożona przez 3 miech ale od marca ruszają. Deklarował, że auto zamówione dziś (TSI 190, TDI 200KM) będzie wyprodukowane w marcu. TSI 280 ma 5 miesięcy termin oczekiwania, ale odstrzeliłem tę opcję ze względu na za mały zasięg /za duże spalanie.
ja też mocno rozważam zamówienie nówki z 190km, ale nie wiedziałem, że tak szybko produkcja by była.
280km wydaje się być mocno paliwożerne.
ODPOWIEDZ