KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: donkowal »

Witam,

siłowniki tylnej klapy przestały z dnia na dzień utrzymywać w górze klapę. Ma ktoś pomysł gdzie leży przyczyna ?
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: KLICHO »

U mnie jest jeszcze gorzej bo nie mogę nawet ustawić w swojej klapie elektrycznej basic settings. To znaczy że sterownik wyzionął ducha ?
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: czijzes »

Gdyby ktoś szukał - to mam siłownik 3T0 ten nowszy cienki z 2014. Uszkodzony. Nie działał prawidłowo a jak go demontowałem to sprężyna wystrzeliła i wypadł ten trzpień. Może ktoś coś z niego jeszcze zrobi: https://www.olx.pl/oferta/silownik-elek ... C0k8n.html
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

Witam,
Niestety dziś i u mnie pojawił się problem z klapą. Prezent od Mikołaja :?: :shock: czemu akurat dziś :?: :|
Mam taki problem że otwieranie klapy i zamykanie działa, kluczyk, przycisk koło biegów działają. Nie działa dociaganie klapy po zamknięciu. Pokazuje że klapą otwarta, nie ma tego dźwięku silniczka dociagania:/
Moja wersja auto to kombi, podpowie ktoś kto miał taki problem gdzie szukać najlepiej problemu, żeby nie rozbierać całego auta:/
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: krzynol »

pewnie w silniczku dociągania, jak nie ma dzwięku to silniczek lub jego zasilanie/wiązka kaput
podłącz kompa powinny sie błędy pokazać raczej
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

Ok, tak zrobię, tylko trochę czasu bo kiepski dziś dzień na zabawę z autem. A ten silniczek jest w klapie ta? Razem z zamkiem, czy w progu bagażnika rozbierac jak już coś komp powie?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: Enriquez »

Jeżeli na zegarach masz klapę otwartą, to coś jest nie tak z mikrostykami w zamku klapy. Zrób doświadczenie takie, że przy otwartej klapie, zamknij zamek śrubokrętem. Spróbuj go trochę poruszać na boki. Jeżeli oba mikrostyki zadziałają - na zegarach zniknie ikona otwartej klapy i silniczek dociągania ruszy. Jeżeli zadziała tylko pierwszy, to tylko zgaśnie lampka w bagażniku. Z racji tego, że przewody od tych mikrostyków idą w tej gumowej harmonijce, jest taka opcja, że się przełamały. Trzeba by sprawdzić - o ile kojarzę, harmonijka po stronie kierowcy. Niestety założenie tej harmonijki z powrotem jest wyzwaniem, wieć znajdź trochę czasu i zrób sobie drinka, bo będziesz przeklinał. Potrzebny będzie do tego jakiś metalowy haczyk, aby wydobyć z nadwozia plastik trzymający harmonijkę. Jak rozbierzesz, to zobaczysz w jakiej wielkiej czarnej .... jesteś.

Aha, silniczek dociągania może nie działać przy niskim napięciu, np. po dłuższym postoju. To normalne. Jednakże na szafie ikony otwarcia klapy powinny zawsze pokazywać prawidłowy status.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

Dziękuję Enriquez za obszerna i przydatną odp, masz piwo u mnie;]
Już chcialem tak robić i bałem się tej harmonijki , nawet pomacalem ją, ale ciężko było zdjąć, to odpuściłem na cieplejsze dni.
Co jednak się zmieniło, dociaganie narazie działa, oby tak dalej, przynajmniej do ciepłych dni:) Może to być coś z napięciem jak piszesz, bo dołożyłem kamerkę z trybem parking a samochód chwilę stał, może się zbiegło, pojeździłem i podładowało. Oby tak było bo nie chciałbym walczyć z tym czymś po tym jak mi to przedstawiłeś.
Swoją drogą jeszcze raz powtórzę to co już mówiłem, z wiązką to Skoda nie popisała się, masakra, najpierw z drzwiami walczyłem kierowcy a teraz widzę że z klapami wcale nie jest lepiej. Nagana dla nich jak nic :/
maureliusz
Posty: 1883
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: maureliusz »

Harmonijka klapy...to minuta roboty:-)
Jedna rzecz NIE WOLNO ciągnąć na siłę bo wówczas w czarnej się będzie :-) Te plastyki mają skrzydełka po przeciwnych stronach. Jak się ciągnie... One się bardziej otwierają...!!!

1. Ścigamy delikatnie gumowe harmonijki z plastykowych kołnierzy.
2. Se obczajmy co potrzebne
3. Od środka tych plastyków musimy cienkim, cieniutkim śrubokrętem do środka wyciągnąć jedno potem drugie skrzydełko
4. Zakładamy gumki
5. Wciskamy tulejki

Delikatnie z głową...i chwila roboty.

Ps. Przeciąganie przez harmonijkę wtyczkę do kamery... To dopiero jazda! Prawie poród...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

Hehe oby to tak było, bo nie wygląda za ciekawie, naradzie jest ok więc wolę nie ruszać. Jak będzie trzeba to trudno, ewentualnie jak kamerę będę chciał dołożyć to wtedy się będę pocił. Na razie działa i oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: Enriquez »

A na koniec zakładanie plastikowych pokryw klapy .... brrrrrrrrrrrrr
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maureliusz
Posty: 1883
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: maureliusz »

Zakładanie Bajka... ale ściąganie...ja myślałem że połamie żonie drewniane łyżki :-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: marioti »

no z tą wtyczką od kamery to był przebój, już chciałem ją odciąć :D
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze: 7 sty 2020, o 09:21 no z tą wtyczką od kamery to był przebój, już chciałem ją odciąć :D
Skutecznie zachęcacie:) coraz mniej chce mi się myśleć czy montować kamerę i szukać co potrzebne:p
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: marioti »

no nic nie poradzę, taka prawda. najgorszy moment to właśnie instalowanie tego w klapie, a w zasadzie przeciskanie kabla i demontaż/ montaż samej osłony/boczka klapy.
ODPOWIEDZ