Zamek. Dwa problemy.

Awatar użytkownika
alles
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2019, o 14:03
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Adam

Zamek. Dwa problemy.

Post autor: alles »

Witajcie.
Mam dwa problemy z zamkami.
1. Zamek drzwi kierowcy kręci się w koło. Wkładam klucz i mogę obracać i nic się nie dzieje. Jakby coś się urwało. Tylko co? Co zrobić co wymienić co kupic?
2. Zamek prawych tylnych drzwi. Po zamknięciu z pilota czasami odbija. Zamyka się i w czasie ryglowania grzybek wyskakuje. Gdy zamykam przyciskiem centralnego zamka od wewnatrz(przycisk na drzwiach kierowcy) zawsze odbija i trzeba zamknąć ręcznie czyli wcisnąć grzybek w prawych tylnich drzwiach. Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Zamek. Dwa problemy.

Post autor: marioti »

ad. 1 urwane wiosełko, albo uwalony korpus mocowania tego wiosełka - wiosełko - lub wkładka

ad. 2 trudno powiedzieć, ja bym zaczął od demontażu zamka i przyjrzenia się mu czy coś nie jest uszkodzone. Ostatecznie można też pokusić się o wymianę na nowy. Najczęściej któryś mikrostyk nie domaga i widzi jakby były otwarte drzwi
Awatar użytkownika
alles
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2019, o 14:03
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Adam

Re: Zamek. Dwa problemy.

Post autor: alles »

Ad. 1
zdemontowane wkładkę zamka ale nie mogę od tego żeliwnego korpusu odłączyć tego wiosełka. Moja wkładka jest podobna do wkładek które widziałem w necie ale tylko podobna. Ma znaczek Skody ale nie jest identyczna z żadną inną wkładką jakie znalazłem w internecie. Chyba po prostu Wyjmę ją i zaniosę do fachowca
Awatar użytkownika
colins
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2018, o 16:48
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zamek. Dwa problemy.

Post autor: colins »

Ad. 1.

Zerknij na filmy na YT, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=EPjwDz87Lm4

Sam ostatnio walczyłem z wymianą "wiosełka". Naciągniecie sprężyny jest "upierdliwe"...
Awatar użytkownika
alles
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2019, o 14:03
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Adam

Re: Zamek. Dwa problemy.

Post autor: alles »

Problem w tym że u mnie nie ma tego blaszanego kapturka zabezpieczającego. A pomimo to nie można tego dalej rozebrac
ODPOWIEDZ