Wymiana - filtry + olej

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Witam kolegów 8-)

Zbliża mi się nieuchronnie wymiana oleju oraz filtrów :? Obecnie zalany mam olej MOBIL SYST S SPECIAL V 5w30(już nieprodukowany) i chciałbym się upewnić czy olej MOBIL SUPER 3000 XE 5w30 505.01 jest dobrym następnikiem tego oleju. Druga sprawa to filtry: oleju, paliwa i powietrza. Czy jest sens kupowania oryginalnych części, głównie chodzi mi o filtr powietrza i paliwa. Nie są to jakieś duże różnice w cenie ale przykładowo oryginalny filtr powietrza kosztuje 85zł a zamiennik ok. 35zł(Mann, Knecht). Które z tych z filtrów warto mieć oryginalne oraz które zamienniki są równie dobre jak oryginalne :?:
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: ja456 »

Olej będzie ok.
Co do filtrów, myślę, że możesz spokojnie kupić dobrej jakości zamienniki. Wizualnie nie ma większej różnicy między oryginalnym i Knechtem. Jak chcesz zobaczyć zdjęcia - http://forum.skodaclub.pl/superb-zrob-t ... t2866.html" onclick="window.open(this.href);return false;
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Dzięki Kolego, chyba jednak zdecyduje się na wszystkie oryginalne części(moja maleńka na to zasługuje :D ).
Dla zainteresowanych, ceny ASO:
- filtr oleju - 39zł
- filtr powietrza - 87zł
- filtr paliwa - 111zł
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: Sebastian_M26 »

Skoda nie produkuje żadnych części, oprócz nadwozia.
Mann, Hengst, Kneht to sprawdzeni producenci filtrów, których spotkasz w pudełkach Skody.
A filtr pyłkowy? Nie wymieniasz?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Filtr pyłkowy już wymieniałem w tym roku(zaraz po kupnie auta).
Trochę jeszcze poczytałem o olejach i sam nie wiem czy ten mobil to taki dobry wybór(kiedyś podobno był lepszy). Jaki olej byście polecili zamiast tego mobila? (samochód ma pewne 170 tys przebiegu i od nowości lata na mobilu syst s).
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Zdecydowałem się na Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30, tylko nie bardzo wiem gdzie w Krk go dostanę. Jest na allegro (http://allegro.pl/liqui-moly-3756-top-t ... 24321.html" onclick="window.open(this.href);return false;) ale nie wiem jak z ich oryginalnością. Czy ktoś z Was kupował od tego allegrowicza?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: Arci9 »

patrykk, pomyśl o zakupie oleju i filtrów po za ASO - np. na forum OCP sa sprawdzeni sprzedawcy.Sam robiłem parę dni temu przegląd i zakupiłem filtry (oleju, powietrza i ppylkowy) Knechta za ok. 90zł więc oszczędnośc spora a materiały nie gorsze niż oryginalne.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Arci9,dzięki za info może kiedyś skorzystam ;)
Koledzy, zamiawialiście może z ze sklepu http://www.oliwiarka.pl" onclick="window.open(this.href);return false; (ma fajne ceny olejów Liqui Moly) :?:
Lukaszos

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: Lukaszos »

NIe kombinuj, kup nastęcę Synt S jest OK. Ja go stosowałem w S I, golfie IV, Fabii i wszystko było ok.
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: patrykk »

Lukaszos, osobiście jestem zadowolony ze zmiany oleju i mogę polecić ją każdemu. Przejechałem na nim dopiero 500km ale zaobserwowałem przede wszystkim mniejsze spalanie(4,4l przy prędkościach 80-120 km/h, trasa: szczawnica-kraków) a do tego silnik chodzi jakby minimalnie ciszej.
Lukaszos

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: Lukaszos »

Zgadza się. Praca silnika na tym oleju jest cichsza, taka jakby bardziej miękka.
milek
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: skały

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: milek »

Witam, co sądzicie o oleju Mobil 1 ESP formula 5w/30 do mojego silnika?, przebieg 150. tysiecy, skrzynia automat
Pozdrowienia!!!
Lukaszos

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: Lukaszos »

Ja do silnika AWT lałem Mobil1 ale 5W50 miałem 127 tyś przebiegu
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: ja456 »

Co Wy z tym przebiegiem :) ?? U mnie zaraz będzie 253 tys km i olej leję identyczny jaki był lany na początku. Castrol 5w40, raz z ciekawości wlałem Motula i jedyne co zauwazyłem to minimalnie cichsza praca silnika.
Awatar użytkownika
rot
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2011, o 13:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: Wymiana - filtry + olej

Post autor: rot »

ja u siebie filtr oleju i powietrza brałem knechta, przy wymianie ten stary co był założony przez ASO z ostatniego przeglądu wygląda identycznie jak ten co kupiłem, kabinowy z ciekawości wziąłem filtrona z węglem aktywnym i powiem że dużo rzadziej czuć w kabinie teraz spaliny natomiast olej lałem Motula Specific 5W40 niestety nie mam porównania do poprzednich bo auto mam od niedawna przebieg 276tyś, na razie po 6,5tys km od wymiany w tym kursie do chorwacji auto tak 1/4 pola na bagnecie wszamało
Ostatnio zmieniony 6 lis 2011, o 19:30 przez rot, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ