tylna klapa bagażnika

dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

tylna klapa bagażnika

Post autor: dedevil »

Witam
Miałem robioną tylną klape bagażnika bo zaczeła wychodzić rdza. Teraz zobaczyłem że znowu się pojawiła. Macie może jakieś trwałę sposoby na zabezpieczenie tych nieszczęsnych lampek nad rejestracją? Dodam że przy okazji malowania zostały wymienione lampki i uszczelnione taką gąbką samoprzylepną.
Pozdrawiam
goku22
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:09
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Różyny

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: goku22 »

U mnie rok produkcji 2007, klapa nie była rozbita i też pojawiają się bomble od rdzy właśnie koło tych lampek. Lipa straszna.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: awdurek »

Wada tego modelu.
W mojej poprzedniej SI było to samo.
Naprwone zostało na gwarancji przez Skodę.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: Matt »

Ja mam auto z 2004 roku. U mnie robili klapę w 2009, wymienili nawet całą listwę z lampkami na nową(za listwe musiałem zapłacić ponad 400). Nie wiem, kiedy rdza znów się pojawiła, ale chyba po ok pół roku. W tym roku pojechałem jeszcze raz, jednak tym razem dostałem nową całą klapę. Zobaczymy jak długo wytrzyma.
mariuszmuda
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 17:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Brodnica

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: mariuszmuda »

Witam,

a jakie trzeba spełniać kryteria żeby usterka została naprawiona na gwarancji w serwisie??

pozdrawiam
Mariusz
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: Piterko »

wystarczy nie zakladac tej piankowej uszczelki od lampek i zaciagnac to sylikonem sanitarnym bezbarwnym. Problem tkwi w tym ze w tej piance sie zbiera woda i stoi. Sylikon brzmi druciarstwem ale przynajmniej jest to rozwiazanie
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: Matt »

Jakie warunki? Posiadać gwarancję na samochód. Nie wiem jak to jest z serwisowaniem poza aso.
mariuszmuda
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 17:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Brodnica

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: mariuszmuda »

Z tego co wyczytałem na forach to podobno trzeba mieć do końca serwisowany samochód w serwisie, ale dla upewnienia pojadę dziś zapytać. A jesteście w stanie podać numer katalogowy tej listewki w którą wchodzą lampki oświetlające rejestracje. Znalazłem takie coś ale nie mam pewności czy dobrze 3B5 827 297 D koszt 390zł + przesyłka + 2 lampki 62 zł

pozdrawiam
Mariusz
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: patrykk »

Ja także miałem problem z rdzewieniem wokół lampek i postanowiłem to oddać na gwarancję ze względu na problem perforacyjny, na który jest gwarancja bodajże 10 lat. Aby uznali Ci gwarancje musisz mieć w pełni wypełnioną książkę serwisową, uzupełnioną o wszystkie wpisy do aktualnego przebiegu. Nie wszystkie wpisy muszą być od nich(u mnie 3 ostatnie nie są z ASO) ale dobrze jest mieć zdecydowaną większość od nich bo jest wtedy duża szansa na uznanie reklamacji. W moim przypadku okazało się, że ponowne pomalowanie klapy nie ma sensu z powodu uszkodzonego ocynku i malowanie załatwiłoby problem tylko na pewien czas. W tym wypadku została wymieniona cała klapa na nową razem z częściami(listwa, lampki, emblematy itp.) :mrgreen:

Reklamowałem w ASO na zakopiańskiej. Pomimo pewnych problemów i lekkich oporów udostępnili mi nawet samochód zastępczy.
mariuszmuda
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 17:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Brodnica

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: mariuszmuda »

Witam,

byłem wczoraj w ASO Skody w Brodnicy, pracownik obejrzał klapę i powiedział że rdza nie kwalifikuje się na reklamacje ponieważ na to jest wyłącznie 3 lata (autu mam z połowy 2005roku). Zapytałem się za ile by pomalowali klapę i usłyszałem przerażające 400zł. Oni są chyba nie poważni. Książkę serwisową mam prowadzoną do 142 tyś potem mam przegląd z DEKRY na 175 tyś, a obecny przebieg to 183 tyś z tym że wszystko było robione w Niemczech. Kojarzy może ktoś czy takie reklamacje uznają w ASO w Toruniu??

pozdrawiam
Mariusz
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: patrykk »

mariuszmuda pisze:byłem wczoraj w ASO Skody w Brodnicy, pracownik obejrzał klapę i powiedział że rdza nie kwalifikuje się na reklamacje ponieważ na to jest wyłącznie 3 lata (autu mam z połowy 2005roku). Zapytałem się za ile by pomalowali klapę i usłyszałem przerażające 400zł. Oni są chyba nie poważni. Książkę serwisową mam prowadzoną do 142 tyś potem mam przegląd z DEKRY na 175 tyś, a obecny przebieg to 183 tyś z tym że wszystko było robione w Niemczech. Kojarzy może ktoś czy takie reklamacje uznają w ASO w Toruniu??
Prawda jest taka, że to wada fabryczna skoro mają ją prawie wszystkie samochody w tych rocznikach. W moim przypadku nie było nawet zbędnego gadania. Pracownik porobił zdjęcia i wysłał reklamację do głównej jednostki skody. Moja strzała jest z czerwca 2004r(183 tys przebiegu) i ASO naprawiło klapę 2 tygodnie temu także rocznik i przebieg nie ma tutaj znaczenia a bardziej chęci serwisu.
mariuszmuda
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 17:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Brodnica

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: mariuszmuda »

Chyba pojadę do ASO w Toruniu może tam będą bardziej przychylni na uznanie reklamacji. Chyba że można wpłynąć jakość na serwis, znacie jakiś dobry argument który wskazuje na to żeby zrobili mi to na gwarancji w Brodnicy?? Może jesteście w posiadaniu jakiegoś pisma uznającego reklamację w innym ASO wtedy bym podjechał i pokazał im że inni uznają i że oni też muszą.

pozdrawiam
Mariusz
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: Maniekadamek »

Temat ucichł jakby rdza zniknęła? Jak walczycie z rudą wokół lampek. Dzisiaj oddałem do lakiernika klapę którą sam dokładnie oczyściłem. I teraz moje pytanie jak odbiorę czym i jak te miejsca zabezpieczyć aby wytrzymało to jak najdłużej......
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: kamracik »

Jak odbierzesz to po ptokach, blachę zabezpiecza się przed lakierowaniem. Po tym to możesz maksymalnie bezbarwną folię przykleić 8-)

Blachy niestety tak mają, że korodują i nie wiele można z tym zrobić, bo na lakierze często powstają mikropęknięcia, gdzie podchodzi woda i od tego się zaczyna. Czasem też po prostu blacha ma taką, a nie inną predyspozycję do korodowania.
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: tylna klapa bagażnika

Post autor: lukkasiasty »

To ja się cieszę, że mimo tego że mam rocznik 2002 to narazie są tylko pęcherze, a rdza jeszcze nie wyszła. Z tego co wiem to u mnie klapa nie była wymieniana, ani nic z nią nie było robione. Jedyne co to poprzedni właściciel garażował auto przez kilka ostatnich lat.
ODPOWIEDZ