Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Enriquez »

Jak ruszysz to już jest nieaktywny.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: petrelli »

W zeszłym tygodniu zastałem moją skodę pod biurem z otwartym bagażnikiem w deszczu. Zrzuciłem to na swoją nieuwagę. Nie pomyślałem żeby sprawdzić kamerkę na klapie bagażnika.
Dzisiaj zaparkowałem pod budynkiem, wszedłem na 20 minut, wracam - klapa otwarta. Sprawdziłem kamerkę: otworzyła się zupełnie samoczynnie jakieś 5 minut przed moim przyjściem - czyli w zasięgu nie było (mojego) kluczyka.
Jeszcze 12 kkm gwarancji. Ciekawe, co powiedzą w ASO.
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: master_be »

A jak można sprawdzić kamerę? Zapisuje gdzieś te filmiki z tylnej kamery cofania?
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: petrelli »

"Kamerkę na klapie bagażnika" - miałem na myśli zwykłą z allegro, nie posiadam pokładowej do cofania.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Patryk211088 »

Mi też się parę razy otworzyła ale pewnie przez wciśnięcie przycisku w kieszeni. Ale pytanie czy można jakos dezaktywować Przycisk na pilocie poprzez vcds?
y4c
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2022, o 20:41
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań, Naramowice

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: y4c »

Też mi się to przytrafiło i to aż trzy razy w przeciągu pół roku. Wg mnie przyczyną jest nieświadome otwarcie klapy z kluczyka z odległości, z której sygnał jeszcze "łapie". Jeśli następuje odryglowanie samochodu z kluczyka bez otwarcia drzwi, to po krótkim czasie następuje samoczynne zaryglowanie. Niestety tak się nie dzieje w przypadku klapy bagażnika, która pozostaje otwarta. Sprawia to wrażenie niedopatrzenia projektowego (?) Chyba że można to zmienić ustawieniem/kodowaniem?
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: piotr26 »

Ja miałem takie problemy i pisałem w tym temacie dawno temu. Odkąd kupiłem i zacząłem używać etui na kluczyk odcinąjące sygnał, ani razu bagażnik się nie otworzył, a minęły 3 lata. Polecam takie rozwiązanie.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Patryk211088 »

Podaj jakiś link
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: piotr26 »

Patryk211088 pisze: 25 gru 2022, o 18:00 Podaj jakiś link
Ja kupowałem coś na Allegro, nie pamiętam. Kierowałem się opiniami innych, bo jest tego multum, a niektóre są po prostu opakowaniami, które nic nie dają. To taka klatka Faradaya na kluczyk.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Marianek »

y4c pisze: 23 gru 2022, o 17:34 Jeśli następuje odryglowanie samochodu z kluczyka bez otwarcia drzwi, to po krótkim czasie następuje samoczynne zaryglowanie. Niestety tak się nie dzieje w przypadku klapy bagażnika, która pozostaje otwarta. Sprawia to wrażenie niedopatrzenia projektowego (?) Chyba że można to zmienić ustawieniem/kodowaniem?
Specjalnie dzisiaj sprawdziłem jak to jest u mnie:-- klapa bagażnika rygluje się tak samo jak wszystkie drzwi-- więc jest ok.
Zatem musisz to sprawdzić.
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: abdzio »

Witam. Mam taki problem z moim superbem, po odpaleniu silnika jak wrzucam bieg wsteczny to otwiera się pokrywa bagażnika sedan krótka.Pomóżcie bo już nie mam siły .Byłem u dwóch mechaników i nic nie zdziałali.
y4c
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2022, o 20:41
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań, Naramowice

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: y4c »

Marianek pisze: 29 gru 2022, o 14:16
y4c pisze: 23 gru 2022, o 17:34 Jeśli następuje odryglowanie samochodu z kluczyka bez otwarcia drzwi, to po krótkim czasie następuje samoczynne zaryglowanie. Niestety tak się nie dzieje w przypadku klapy bagażnika, która pozostaje otwarta. Sprawia to wrażenie niedopatrzenia projektowego (?) Chyba że można to zmienić ustawieniem/kodowaniem?
Specjalnie dzisiaj sprawdziłem jak to jest u mnie:-- klapa bagażnika rygluje się tak samo jak wszystkie drzwi-- więc jest ok.
Zatem musisz to sprawdzić.
Aż dopytam. Samochód zamknięty/zaryglowany. Następuje otwarcie klapy bagażnika z pilota (pikający dźwięk, podnosi się), przez kilkanaście/dziesiąt sekund nic się nie robimy (nie otwieramy drzwi) i po tym czasie klapa bagażnika zamyka się (opada) i wszystkie drzwi i klapa ryglują się?

U mnie w takim przypadku ryglują się tylko drzwi, a klapa bagażnika pozostaje w górze (otwarta).
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: komoornik »

Nie ma opcji żeby klapa zamknęła się automatycznie tak jak ryglują się zamki. Kwestia bezpieczeństwa, bo mogło by się to zadziać bez nadzoru, tak samo jak zdalne zamknięcie klapy z kluczyka jest możliwe tylko z niewielkiej odległości (tak aby to nadzorować).
ODPOWIEDZ