Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Marek102 pisze:Pytanie do Kolegów co już odebrali samochody ze światłami matrix - czy mogą potwierdzić działanie świateł jak w filmiku z linku https://www.youtube.com/watch?v=idZhPo4iax8 między 15-22 minutą jest test świateł matrix gdzie po włączeniu drogowych świecą one ponad mijania i tworzą widoczną granicę między sobą. Drogowe nie wspomagają światłem mijania tylko świecą daleko ponad nimi. Co ciekawe to te światła to największa nowość w Skodzie a od premiery znalazłem dopiero jeden film z ich testu.
A jakie są Wasze odczucia z użytkowania tych świateł, może nagracie i udostępnicie jakieś filmiki z nocnych jazd.
Jechałem dopiero tylko raz i chwilę, ale faktycznie pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to dziwna granica między dołem a górą - przez co w środku powstaje jakby cień / niedoświetlenie. Faktycznie widać to na filmie.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Porazka te ledy, byc moze poprawia to za jakis czas aktualizacja oprogramowania. Jezdzac passatem czy a5 na ledzie nie widac takiej granicy miedzy dlugimi a krotkimi.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, o 21:50 przez into, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Bo w passacie nie ma matrixów :)
Przynajmniej przed liftem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Enriquez pisze:Bo w passacie nie ma matrixów :)
Przynajmniej przed liftem.
Ale nowe A5 ma matrixy i nie ma takich cudow.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Audi to audi. Vw to vw. A skoda jak widać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Big »

Into, idź do Audi i zobacz ile pieniędzy dodatkowo trzeba zapłacić w np. A4 za te genialne matrixy ;)
Najłatwiej jest krytykować. To złe, to niedobre, inni maja lepsze. Jasne że lepsze np. matrixy w Mercedesie to klasa sama dla siebie (te z Audi wypadają przy nich wyjątkowo blado) tylko zachciej jeszcze zobaczyć ile one kosztują i pomimo tego, że mówimy o autach klasy premium za duuuuużo większe niż Superb pieniądze, to to genialne oświetlanie matrix wymaga w nich nadal dopłaty i to sporej dopłaty.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

To prawda. Ale coś, co jest dobre po prostu kosztuje a my wyobrażamy sobie, że jak skoda daje coś darmo to jest super. A okazuje się, że nie do końca. Nie chciałem tu wyjść na jakiegoś sceptyka i nie chciało mi się wierzyć, że coś, za co musimy w głupim passacie dopłacić 10 koła będzie w Skodzie za free. Jak się kolejny raz okazuje - miałem rację.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Big »

Enriquez, ależ oczywiście, że tak. Jak świat światem cena jest wprost proporcjonalna do jakości. Ja wiem że niektórzy malkontenci chcieliby aby Superb miał matrixy jak w Audi, wyposażenie jak w S-klasie, a właściwości jazdne jak w BMW M, a jednocześnie żeby nie kosztował więcej niz 100 tys zł, bo przecież to tylko Skoda, ale tak się NIE DA !!
I tak moim zdaniem ten model oferuje więcej niż jego bezpośredni konkurenci w klasie budżetowej. A grymaszenie że A5 które kosztuje tyle co 2 Superby III w wersji L&K ma lepsze matrixy (choć trzeba za nie dopłacić tyle co za 10 letni używany samochód klasy B) jest naprawdę nie na miejscu.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: sane »

Big pisze:Enriquez, ależ oczywiście, że tak. Jak świat światem cena jest wprost proporcjonalna do jakości. Ja wiem że niektórzy malkontenci chcieliby aby Superb miał matrixy jak w Audi, wyposażenie jak w S-klasie, a właściwości jazdne jak w BMW M, a jednocześnie żeby nie kosztował więcej niz 100 tys zł, bo przecież to tylko Skoda, ale tak się NIE DA !!
Nic dodać, nic ująć!
Śmiać mi się czasem chce jak czytam te opinie malkonentów jaka to Skoda beznadziejna. Wychodzi na to, że Skody kupują najbardziej wymagający kierowcy :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Big, przydałby się przycisk "Lubię to!"
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: CLO27 »

Dla jednego skoda jest wystarczająca z tym co ma, drugi chciał przyoszczędzić, miał nadzieję że jak kupi konkurenta A6 za połowę kasy to będzie super, a tu kupa :P Dobrze że dali coś lepszego, lepsze światła, a że to nie matrixy to trudno, życie...po prostu jak nie zadawalają to trzeba przeczytać podpis whitego i przestać się bać :lol: :lol: nie jeść w restauracjach, nie pić piwka/whisky i kupić gwiazdę, pierścienie lub łosia (choć ostatnie to badziewo :lol: :lol: :lol: ) :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

Dziwne wrażenie rzeczywiście jak sie na to patrzy na tym filmiku ze taki pasek widać

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rajtur »

Big, dostajesz od mnie dużego wirtualnego lajka. W końcu ktoś powiedział, to co trzeba było powiedzieć.
Ale nie - lepiej kocopoły propagować i mówić "Siaomi lepsie". Takie tylko takie gnojenie, by gnoić... No sorry Panowie, ale jesteśmy na forum Superba, w wątku o nowym Superbie i wszyscy którzy się udzielamy powinniśmy to robić z sensem.
Ja przykładowo popadłem w chorobę "a dołożę te 20 tys.". Startowałem z proceeda. +20k czyli Optima. +20k Superb i tak idąc w nieskończoność mógłbym dojść do G30 za 340k, bo takie mam marzenie.
Ale... Z jakiś powodów jesteśmy na tym forum a nie innym
Forumowicze, przy okazji dziękuję za pomoc w wyborze tapicerki, jednak zdecydowałem się na beż. I za świetny dziennik auta w wątku "roman_szpadel". Dzięki za to, że pomagacie!
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: yaro_1 »

gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

ot, stare powiedzenie
jeśli faktycznie jest linia między światłami długimi i krótkimi to test problem i raczej programowo tego nie poprawią

jest gdzieś potwierdzenie że w suberbie matrixy mają tylko 12 diod, dzisiaj czytałem że w nowym passacie mają mieć 42 diody, jeśli to prawda to te z paska to inna liga będzie
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: glemo »

Witajcie odpowiedź skody na efekt smugi i liczby parasolek
//‐--‐------------‐-------
W odpowiedzi na Pańskie dwa pytania:

1. Tak, to normalny efekt. Skoda i Audi nie zawsze ma tą samą technologię.

2. Standardowo każda Skoda Superb FL RM 2020 wyposażona jest w jedną parasolkę.


Z wyrazami szacunku.
/--------------------


W zapytaniu odniosłem się do technologii audi led matrix
ODPOWIEDZ