Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: JacekRS »

Na serii zawiasie SIII z DCC i stabilność przy 180km/h, to dwa wykluczające się słowa. 5kPLN i gwint robi robotę :)
LukaszBLI
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2020, o 10:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: LukaszBLI »

grimson pisze: 26 cze 2020, o 12:37 Moje S3 FL sedan Style na 215 szerokości 17" i sprężynach w zawiasie prowadzi się stabilnie w jeździe na wprost. O ile nie wieje.

Jak pisałem wcześniej, w zakrętach oraz przy dynamicznej zmianie pasu czuje się, że to taczka na kołach, a nie sportowy hot-hatch. Ale czego oczekiwać od 5m dyliżansu?

Jak chcesz poprawić sobie zawiechę to sugeruję rozpórkę w komorze silnika oraz przesiadkę na opony wąskoprofilowe. Na poziomie pro dochodzi też gwint.
Pytanie czy drastycznie pogarsza się komfort jazdy przy oponach dajmy na to 235/40/R19 - mam standardowe zawieszenie i nie chciałbym aby lekko polepszając stabilność całkowicie obciąłem jako taki komfort.
ODPOWIEDZ