Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

baarttbaartt pisze:Miałem w mondeo mk5, mam w golfie VII żony i mam tez w moim S3 SL ale dopiero od 2 miesięcy wiec nie testowałem niestety w zimie jeszcze

Natomiast w golfie od 3 lat używamy i jest super tak samo dobrze działa jak w mondeo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za odpowiedź. Więc myślę, że chyba nie zaszkodzi zamówić, zwłaszcza że dość często jadąc w nocy do pracy auto zostawiam na kilkanaście godzin na parkingu i w zimie jest nieraz zonk po przyjściu bo przy np. -20 stopniach trzeba skrobać szybę. A tak można sobie posiedzieć w aucie i nie odmrażać sobie swoich jakże cennych dłoni;)
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: barteka3 »

siemi1 pisze:Bralem webasto zrezygnowalem z szyby. Ale ta folia podobno blokuje sygnal troche dla Viatola nie wiem czy ma wpływ na gsm

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Dlatego viatolla należy przykleić w określonym miejscu

Generalnie „druciki” nadal sa w użyciu (np najnowsze S60) i trzeba uważać - nie dał bym rady z tym jeździć
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: yaro_1 »

ma grzaną szybę, grzeje na całej powierzchni, nie ma drucików tylko tez jest taka siateczka, jak auto na parkingu to szyba wydaje się trochę jakby żółta, nie przeszkadza na gps w telefonie w uchwycie przyklejonym do szyby
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

yaro_1 pisze:ma grzaną szybę, grzeje na całej powierzchni, nie ma drucików tylko tez jest taka siateczka, jak auto na parkingu to szyba wydaje się trochę jakby żółta, nie przeszkadza na gps w telefonie w uchwycie przyklejonym do szyby
Wielkie dzięki za odpowiedź. Już wiem wszystko (przynajmniej na ten temat :lol: )
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: maureliusz »

Jak ktoś nie garażuje auta...only Webasto!

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: MILeq »

Webasto. Popieram w 100%
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Na pewno ma, ale jak się ma wzmacniacz sygnału w schowku na tel i panoramę/okno dachowe to nie sprawia to problemu.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

orlik pisze:Na pewno ma, ale jak się ma wzmacniacz sygnału w schowku na tel i panoramę/okno dachowe to nie sprawia to problemu.
btw, co się dzieje jak mam telefon na kablu (CarPlay) i wsadzę do ładowarki indukcyjnej? Da sie ją np. wyłączyć i korzystać tylko ze wzmacniania, kiedy tel jest na kablu?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Chyba tak, ale nie próbowałem. Po prostu nie widzę przeszkód technologicznych.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

zaczo pisze:Mam już skonfigurowanego Superba, ale zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją tzn. podgrzewaną przednią szybą. Miałem podgrzewaną w Mondeo i sprawdzała się super. W Superbie podobno "zbudowana" jest ona inaczej (jak wiecie Ford ma siateczkę ogrzewającą na całej powierzchni szyby). Czy ktoś ją miał i napiszę mi jak się ona tutaj spisuje? Tzn szybkość odmrażania szyby i czy robi to jednocześnie na całej powierzchni czy tylko np. od zewnątrz do środka szyby bo "druciki" ogrzewające są tylko po bokach. Będę wdzięczny za informację, bo niby to tylko 1250zl ale jeśli się nie sprawdza to "po co przepłacać" ;)
Dodatkowy problem jest taki ze w s3 podgrzewana szyba wblokuje roznego rodzaju piloty (do bram garazy itp.) musisz byc b blisko odbiornika,albo wystawiac reke z pilotem przez otwartą szybe albo otwierac jak jestes bokiem do odbiornika pilota. Troche to upierdliwe. GPS w telefonie nie blokuje.
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

pertyn gledzil już na youtubie o nowym superbie urzadzajac jazde próbna w austrii
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: baarttbaartt »

Nie zgodzę się z tym pilotem od bramy. Mam podgrzewana szybę w S3 i nie mam problemu z otwieraniem bramy nawet z około 20m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrykj83
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2018, o 11:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: patrykj83 »

baarttbaartt pisze:Nie zgodzę się z tym pilotem od bramy. Mam podgrzewana szybę w S3 i nie mam problemu z otwieraniem bramy nawet z około 20m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak samo u mnie. Nie ma najmniejszych problemów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: woj_tek »

U mnie podgrzewana przednia szyba nie zakłóca ani pracy pilota ani zasięgu telefonu, który zawsze leży pod radiem. Nie mam wzmacniacza sygnału.

Dodatkowo, dzięki tej szybie mniej nagrzewa sie wnętrze latem.

Porównując do podgrzewanej szyby z Focusa z prążkami - jest zdecydowanie lepiej.

Matwi mnie tylko wytrzymałość na uderzena kamyczkami - po pół roku mam juz z 6 małych odpryskow, gdzie w poprzednich samochodach nie byłoby nawet śladu. Wrażenie jakby szyba była z papieru. Ale to chyba wada S3, bo znajomy ma ten sam problem w wersji niepodgrzewanej.
ODPOWIEDZ