Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

u mnie też szyba jak by miała kilka lat...
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

woj_tek pisze:U mnie podgrzewana przednia szyba nie zakłóca ani pracy pilota ani zasięgu telefonu, który zawsze leży pod radiem. Nie mam wzmacniacza sygnału.

Dodatkowo, dzięki tej szybie mniej nagrzewa sie wnętrze latem.

Porównując do podgrzewanej szyby z Focusa z prążkami - jest zdecydowanie lepiej.

Matwi mnie tylko wytrzymałość na uderzena kamyczkami - po pół roku mam juz z 6 małych odpryskow, gdzie w poprzednich samochodach nie byłoby nawet śladu. Wrażenie jakby szyba była z papieru. Ale to chyba wada S3, bo znajomy ma ten sam problem w wersji niepodgrzewanej.

mam juz 2. s3 z podgrzewana szyba i zakłócenia w dzialaniu pilota sa b. duz w porownaniu do 2 auta ktre nie ma takiej szyby. a co do jakosci szkla to w 1. s# przez 3 lata mialem 3 szyby (i kazda zakłócała pilota)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Czyli, podsumowując, przy podgrzewanej szybie (i braku szyberdachu) warto brać phone box czy nie?
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

timanfaya pisze:Czyli, podsumowując, przy podgrzewanej szybie (i braku szyberdachu) warto brać phone box czy nie?
w poprzedniej nie mielame ani szyberdachu ani phonboxa a szybe grzana tak i wszystko działalo
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

timanfaya pisze:Czyli, podsumowując, przy podgrzewanej szybie (i braku szyberdachu) warto brać phone box czy nie?
w poprzedniej nie miałem ani szyberdachu ani phonboxa a szybe grzana tak i wszystko działalo
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: brylek »

baarttbaartt pisze:Nie zgodzę się z tym pilotem od bramy. Mam podgrzewana szybę w S3 i nie mam problemu z otwieraniem bramy nawet z około 20m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bez szyby grzanej otwieram z ponad 100m wiec szyba mocno ogranicza
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

a bierzesz bolero czy z nawigacją? Po jak z nawigacją to i tak musi być dodatkowo dorzucony phone box.
Druga sprawa, czy nie sądzisz, że w ciągu roku dwóch nie będziesz miał telefonu z ładowaniem indukcyjnym, a to też jest w pakiecie.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

orlik pisze:a bierzesz bolero czy z nawigacją? Po jak z nawigacją to i tak musi być dodatkowo dorzucony phone box.
Druga sprawa, czy nie sądzisz, że w ciągu roku dwóch nie będziesz miał telefonu z ładowaniem indukcyjnym, a to też jest w pakiecie.
Do tych rozważań przyjmijmy, że biorę Amundsena (Columbus się nie opłaca do SL). Wtedy NIE trzeba brać phone boxa - można to spokojnie sprawdzić w obecnym konfiguratorze. Doklikuje się tylko obsługę WLAN za 0 zł.

Ale, ale - ja akurat mam telefon ładowany indukcyjnie od prawie roku - i mimo wszystko nie brałbym tego wynalazku (gdybym nie musiał). Czemu? No bo skoro Car Play działa po kablu... to i tak telefon będzie podpięty kablem :) OK, są sytuacje, że nie potrzebuje navi (jadę znaną trasą) i chce podładować telefon, ale to już wszystko kwestia wygody i tego na co ktoś lub wydawać dodatkowe +1k zł

Tak czy inaczej finalnie idę w L&K więc tam jest wszystko w pakiecie ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Ja jak brałem końcem roku Amundsena do sportline, bo tak jak mówisz Columbus zupełnie się nie kalkulował to musiałem dokupić phone boxa. Może się coś zmieniło. Ale jak idziesz w L&K to i tak będziesz to miał :)

Druga sprawa nie wierz do końca konfiguratorowi :) bo często gęsto występują jakieś błędy, a nie jest to wiążące dla Skody. Jedynie cennik jest wiążący.

A trzecia sprawa, uwierz mi, że nie zawsze chce się podpinać do kabla, ja z AA korzystam sporadycznie.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Swoją drogą ponoć PL konfigurator w czwartek :)

Zaskoczyły mnie też terminy produkcji - 2.0 TSI 272 4x4 jest planowany dopiero na 36 tydzień, więc auto do odbioru będzie najszybciej koniec września/październik
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: whity »

A dlaczego focus już nie ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Jedrula »

timanfaya pisze:
orlik pisze:a bierzesz bolero czy z nawigacją? Po jak z nawigacją to i tak musi być dodatkowo dorzucony phone box.
Druga sprawa, czy nie sądzisz, że w ciągu roku dwóch nie będziesz miał telefonu z ładowaniem indukcyjnym, a to też jest w pakiecie.
Do tych rozważań przyjmijmy, że biorę Amundsena (Columbus się nie opłaca do SL). Wtedy NIE trzeba brać phone boxa - można to spokojnie sprawdzić w obecnym konfiguratorze. Doklikuje się tylko obsługę WLAN za 0 zł.

Ale, ale - ja akurat mam telefon ładowany indukcyjnie od prawie roku - i mimo wszystko nie brałbym tego wynalazku (gdybym nie musiał). Czemu? No bo skoro Car Play działa po kablu... to i tak telefon będzie podpięty kablem :) OK, są sytuacje, że nie potrzebuje navi (jadę znaną trasą) i chce podładować telefon, ale to już wszystko kwestia wygody i tego na co ktoś lub wydawać dodatkowe +1k zł

Tak czy inaczej finalnie idę w L&K więc tam jest wszystko w pakiecie ;)
W nowym superbie bedzie sens brac, bo nowy Android Auto jest juz po wifi, ktos wie czy to dziala w Amundsenie, czy trzeba Columbusa?
Poza tym w tych nowych nawigacjach jest omijanie korkow, czy ostrzeganie o radarach tez sie pojawi (mi sie zdaje, ze nie moze ze wzgledu na prawo)?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Jedrula pisze:W nowym superbie bedzie sens brac, bo nowy Android Auto jest juz po wifi, ktos wie czy to dziala w Amundsenie, czy trzeba Columbusa?
Poza tym w tych nowych nawigacjach jest omijanie korkow, czy ostrzeganie o radarach tez sie pojawi (mi sie zdaje, ze nie moze ze wzgledu na prawo)?
Z tego co mi wiadomo system jest ten sam, co w MY2019, więc dalej AA / CP jest po kablu. Gdyby był bezprzewodowy, to jak najbardziej się zgadzam. Choć na briskoda widziałem fajne mody ze zwykłą ładowarką bezprzewodową wpiętą przez USB. <100 zł vs >1000 zł fabrycznie :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

Bezprzewodowe CP ma byc w jednostkach MIB3, jesli ona teraz nie trafi do S3FL to pewnie dopiero w 2020, zapowiadli ze niektore funkcjonalności i opcje beda dostepne w późniejszym terminie.Obrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

W S3 FL jest dalej MIB2.5. Wystarczy rzucić okiem na USB - jest dalej stary typ.
ODPOWIEDZ