Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: grimson »

Dziś moja furmanka dostała letnie opony.

Od razu lepiej prowadzi się w szybkich zakrętach, już nie pływa jak na zimówkach. Do ideału czyli Forda Focusa zawsze będzie mojemu Superbowi brakowało, ale od tego auta dzieli już nie przepaść, tylko powiedzmy niewielki dystans.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: grimson »

Nowa furmanka na letnich, autostrady ostatnio opustoszały, więc sprawdziłem dziś, ile pójdzie max mój superb 2.0TDI 190PS w sedanie.

Poszedł do 241km/godz przy katalogowym max 235km/godz, wolno ale się jeszcze rozpędzał. Można by dołożyć jeszcze ze 2-3km/godz, ale musiałem już hamować. Test powtórzony dla pewności 2x, na GPS pokazało V max 235,4 km/godz.
Czarny6
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2019, o 18:00
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Czarny6 »

Czarny6 pisze: 9 sty 2020, o 21:00 Mam prośbę do kolegów którzy zakupili SIII w wersji LK bądź osoby które miały doczynienia z skórzana tapicerka o pomoc, Mianowicie pierwszy raz kupiłem samochód że skórą i jestem w tym temacie laikiem. Byłem na wstępnych oględzinach żeby tylko zobaczyć czy felgi się zgadzaja, wyposażenie etc. Auto było jeszcze pozaklejane z zewnątrz i w środku ale zauważyłem pewną rzecz. Podsylam foto. Czy w nowym aucie z ceną z konfiguratora prawie za 180 000 takie zagięcia mogą mieć miejsce ? Da się to jakoś naciągnąć ? Czy powinienem to zgłosić sprzedawcy żeby się tym jakoś zajęli?ObrazekObrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Być może komuś się przyda.

Sprawę z fotelami rozwiązałem. Salon uderzył się w pierś. Został w całości przełożony z nowego samochodu który salon zamówił jako swoją demowke w identycznej konfiguracji. Bez problemów i komplikacji.

Warto powalczyc o swoje. ;)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: enocylhdclub »

grimson pisze:Dziś moja furmanka dostała letnie opony.

Od razu lepiej prowadzi się w szybkich zakrętach, już nie pływa jak na zimówkach. Do ideału czyli Forda Focusa zawsze będzie mojemu Superbowi brakowało, ale od tego auta dzieli już nie przepaść, tylko powiedzmy niewielki dystans.
Mówimy o standardowym zawieszeniu? :D
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: grimson »

Niestety standard -> sprężyny.

Jeżdziłem też Superb III FL na letnich +DCC, tylko że ośka. Nie wyczułem rażącej różnicy vs sprężyny.
gutek1tmac
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2020, o 11:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: gutek1tmac »

Witam,

otrzymałem właśnie informacje od dealera odnośnie zmian w MY2021, z ciekawszych:
- kierownica zamieniona na tą z nowej octavii, z funkcją hands-on-detection
- system infotainment MIB3
- gniazdo USB-C w obudowie lusterka wstecznego
- system area view 360

Ceny póki co nie są znane.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

gutek1tmac pisze:Witam,

otrzymałem właśnie informacje od dealera odnośnie zmian w MY2021, z ciekawszych:
- kierownica zamieniona na tą z nowej octavii, z funkcją hands-on-detection
- system infotainment MIB3
- gniazdo USB-C w obudowie lusterka wstecznego
- system area view 360

Ceny póki co nie są znane.
O! Super! A informacje o rozpoczęciu sprzedaży? Produkcji?
gutek1tmac
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2020, o 11:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: gutek1tmac »

Produkcja od 30 tygodnia, co do sprzedaży to nie wiem, sprzedawca ma się ze mną kontaktować, jak tylko będzie miał gotowy konfigurator z cenami.
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Sdss »

gutek1tmac pisze: 8 cze 2020, o 16:23 Witam,

otrzymałem właśnie informacje od dealera odnośnie zmian w MY2021, z ciekawszych:
- kierownica zamieniona na tą z nowej octavii, z funkcją hands-on-detection
- system infotainment MIB3
- gniazdo USB-C w obudowie lusterka wstecznego
- system area view 360

Ceny póki co nie są znane.
Ciekawe czy swap kierownicy będzie możliwy.
MiB3 i 360 jest już w IV.
carver
Posty: 17
Rejestracja: 6 paź 2019, o 15:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: carver »

IV ma juz MIB3? wyglada z zewnatrz tak samo jak MIB2+, przynajmniej jezeli chodzi o ekran. Czy w schowku jest rowniez zamontowany main unit?
Pytam bo zastanawiam sie czy jest mozliwa wymiana MIB2+ na MIB3 poprzez wymiane wyswietlacza jak i main unita.
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: ZenekPL »

gutek1tmac pisze: 8 cze 2020, o 16:39 Produkcja od 30 tygodnia, co do sprzedaży to nie wiem, sprzedawca ma się ze mną kontaktować, jak tylko będzie miał gotowy konfigurator z cenami.
Daj znać jak w salonach będzie już można zamawiać, bo też zamierzam zamówić w pierwszym możliwym rzucie ;)
AreaView i MIB3 bardzo spoko, to że ma dojść usb przy lusterku też bardzo na plus. Co do kierownicy z octavki... No muszę ją na żywo zobaczyć, bo tak jakoś nie jestem jeszcze do niej przekonany. Szkoda, że nie dorzucą head-up display, ale nie można mieć wszyskiego :lol:
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

No i ta kiera z Octavki ma sie pojawic też w wersji 3hrsmiennej, co wygląda lepiej :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: ZenekPL »

Na fotkach tylko dla wersji RS widziałem 3. ramienną, ale fakt, jakoś lepiej z tym trzecim ramieniem ;) Obrazek
Oby takie coś było w opcji, to nawet się przekonam do tego ;)
LukaszBLI
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2020, o 10:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: LukaszBLI »

grimson pisze: 25 mar 2020, o 20:46 Dziś moja furmanka dostała letnie opony.

Od razu lepiej prowadzi się w szybkich zakrętach, już nie pływa jak na zimówkach. Do ideału czyli Forda Focusa zawsze będzie mojemu Superbowi brakowało, ale od tego auta dzieli już nie przepaść, tylko powiedzmy niewielki dystans.
Mam pytanie związane z większymi prędkościami - czy wasze S3 prowadzą się stabilnie? Wcześniej miałem Focusa i wydaje mi się że przy 180 nie musiałem tak kurczowo trzymać kierownicy i cały czas korygować tor jazdy. Początkowo tłumaczyłem, że pewnie wiatr itp. ale zawsze chyba nie wieje. Mam Ambition na 17tka ze zwykłym zawieszeniem. Pytanie czy wymiana kół na 19 coś polepszy w tym temacie czy też ten typ tak ma, ewentualnie było brać regulowane zawieszenie. Tego już nie przeskoczę.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: grimson »

Moje S3 FL sedan Style na 215 szerokości 17" i sprężynach w zawiasie prowadzi się stabilnie w jeździe na wprost. O ile nie wieje.

Jak pisałem wcześniej, w zakrętach oraz przy dynamicznej zmianie pasu czuje się, że to taczka na kołach, a nie sportowy hot-hatch. Ale czego oczekiwać od 5m dyliżansu?

Jak chcesz poprawić sobie zawiechę to sugeruję rozpórkę w komorze silnika oraz przesiadkę na opony wąskoprofilowe. Na poziomie pro dochodzi też gwint.
ODPOWIEDZ