Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Marek23
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2019, o 22:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280/400
Imię: Marek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Marek23 »

Na testowej mi wziął 14 przy mieszanej starając utrzymać 200 km/h na autostradzie.
Na pewno chce robić boxa bo wtedy 100-200 w około 12 sekund a to już miło.
Tylko jak z tym wydechem?
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: roman_szpadel »

Czy acc po lifcie uwzględnia dane z nawigacji? Czy da się wyłączyć połączenie między acc a nawigacją?

Acc używam codziennie i głupio by było gdyby działał wyłącznie w granicach przewidzianych w nawigacji. Zwłaszcza, że nawigacja nie widzi np. nowych dróg i wrzuca wtedy często 30km/h na wszelki wypadek :-)

W konfiguratorze nie widzę podwójnych szyb bocznych. Czy w L&K są klejone podwójne szyby z przodu? Wystarczy otworzyć szybę i spojrzeć na krawędź od góry, widać taki rowek jeśli jest klejona z dwóch.

Martwi mnie komentarz o lagu w TSI. TDI odrzuciłem przy poprzednim S3 od razu ze względu na hałas i wyraźny lag. W TSI nie czułem żadnego lagu, rozumiem, że teraz się pojawił wraz z GPF i WLTP. Ciekawe co na to tunerzy, mam nadzieję, że przerobią temat.

Rozważam powrót do S3 FL w 2020. Nic lepszego do 200k PLN nie mogę znaleźć przez długą listę oczekiwanego wyposażenia.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

roman_szpadel pisze:Czy acc po lifcie uwzględnia dane z nawigacji? Czy da się wyłączyć połączenie między acc a nawigacją?
Uwzględnia, wrzucałem jakiś czas temu zdjęcie jak to wygląda - można jechać olewając navi / znaki, a można jechać z włączonym np. samym uwzględnianiem przebiegu, ale bez znaków (ja tak robię).
viewtopic.php?p=390826#p390826
Acc używam codziennie i głupio by było gdyby działał wyłącznie w granicach przewidzianych w nawigacji. Zwłaszcza, że nawigacja nie widzi np. nowych dróg i wrzuca wtedy często 30km/h na wszelki wypadek :-)
Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją - ale póki co jeździłem z ACC tylko po drogach, które istnieją od dawna.
W konfiguratorze nie widzę podwójnych szyb bocznych. Czy w L&K są klejone podwójne szyby z przodu? Wystarczy otworzyć szybę i spojrzeć na krawędź od góry, widać taki rowek jeśli jest klejona z dwóch.
L&K ma podwójne szyby już co najmniej od poprzedniego roku modelowego. Teraz nawet Style ma. Wszystko jest w cenniku... :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Pojawił się test Superba FL na kanale Autocentrum... choć test to za dużo powiedziane - bardziej film na zasadzie co się zmieniło, a co zostało. Problem w tym, że niestety są błędy merytoryczne / słabe zgłębienie tematu :/

Po pierwsze: auto nie urosło o 6-8 cm tylko mm
Po drugie: końcówki wydechu ma tylko wersja 272 a nie Sportline
Po trzecie: auto faktycznie jest cichsze, ze względu właśnie na m.in. przeprojektowany zderzak, brak zagłębień pod światłami i wloty powietrza z przodu, których wcześniej nie było. Mamy też w standardzie SL klejone szyby. I pewnie coś jeszcze mogli poprawić, czego nie widać w środku.

Dla zainteresowanych:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ucUnfXnrTRY[/youtube]
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

Wyciszenie jest nieco lepsze, ale dach to porażka. W ogóle nie wyciszony (nie mam okna dachowego).
Ciekawe jak podejdą do tematu świateł - w Superbie jest 18 "pixeli", niby mniej niż w golfie 8, ale tak jest22 w układzie 2x11, czyli to co mnie interesuje - dalekie świecenie jest realizowane w 11 szczelinach.
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Reez »

Gdzieś to już pisałem, ale matrixy nawet w takiej biednej formie jak w Skodzie są zarąbiste. W porównaniu do bi-xenonu, ktory mam w insigni (a jest uważany za bardzo dobry) jest ogromna różnica. Wycinanie robi wrażenie, ciemny pasek na który tu narzekano mnie nie przeszkadzał. Jak na duże, rodzinne auto dla przeciętnego Kowalskiego i za te pieniądze to dla mnie bomba.
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

Czekałem z zakupem na fl, żeby mieć matrycowe świata. Jeszcze raz, żeby było jasne: nie liczy się sama ilość pikseli, bo 22 pixele z golfa to mniej niż 18 ze skody (realnie 11 może świecić jako długie, Dolny rząd świeci blisko).
Pasek mi również nie przeszkadza, co więcej jest on widoczny tylko przy niskich prędkościach, gdy bulwa krótkich się obniża.
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: roman_szpadel »

Dzięki za wyjaśnienie czarnego paska w światłach. Też mnie to zastanawiało. Na długich raczej nie jedzie się powoli, więc nie powinno być problemu. Niemniej na prwno tej zimy przetestuję zanim zdecyduję o ewentualnym zamówieniu.

W S3 przed liftem podobało mi się działanie ksenonów adaptacyjnych. Głupio by było po lifcie mieć słabsze oświetlenie.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Ja właśnie muszę sobie na testy pożyczyć auto z tymi ledami, bo każdy się zachwyca, ale nikt wcześniej nie jeździł ksenonem z wycinaniem i trudno o porównanie.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

orlik pisze:Ja właśnie muszę sobie na testy pożyczyć auto z tymi ledami, bo każdy się zachwyca, ale nikt wcześniej nie jeździł ksenonem z wycinaniem i trudno o porównanie.
Jak już takie znajdziesz na dłuższe pożyczenie (mówię o S3 FL) to daj znać, bo żaden dealer nie chce dać mi dłużej pojeździć.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

To już nie kwestia gdzie, tylko komu, może zabrzmi to chamsko, ale tak niestety jest...
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

orlik pisze:To już nie kwestia gdzie, tylko komu, może zabrzmi to chamsko, ale tak niestety jest...
Absolutnie nie, jestem tego świadom.
Nie jest to moja 3 skoda z danego salonu, nie mam floty 100 fabii, tak to bym na tydzień dostał.
Ale wiem, że da się na weekend, a mi wszyscy mówią „nie ma opcji”.
Trzeba w Polsce Turo uruchomić, albo forumową grupę wsparcia. Ciężko wybrać wersje silnikową bez opcji testu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: CLO27 »

Marek23 pisze:Witam wszystkich jestem tu nowy. Chce kupic Superba FL Sportline Kombi 272, teraz mam przed Sportlinea w dieslu.
Miałem już jazdę testową 272 i niestety dla mnie auto jest za wolne, porównując do żwawszych aut jakie miałem czy jeździłem. Szczególnie mówie to o przyśpieszeniu powyżej 100 km/h.
Dlatego od razu po kupnie chciałbym "udroźnić" wydech i założyć JB4 po dotarciu.

Czy ktoś może się wypowiedzieć a propo tego czy wydech zrobił się głośniejszy? Ewentualnie czy ktoś w okolicach Kraka może mnie przewieźć. Jeżdżę często dłuższe trasy i raczej bardzo szybko i akurat jęczenia wydechu nie potrzebuję. Dlatego pytanko czy wymiana tego kawałka rurki nic nie zmienia?

Będę bardzo wdzięczny za info w tej sprawie.
Do 350-370 kuniuf, co trudno uzyskać na jb4 nie musisz wydechu ruszać...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: daro »

orlik pisze:Ja właśnie muszę sobie na testy pożyczyć auto z tymi ledami, bo każdy się zachwyca, ale nikt wcześniej nie jeździł ksenonem z wycinaniem i trudno o porównanie.
Do 2 tygodni bede mial nowego z matrixami to podesle dwa filmiki na tej samej trasie biksenon i matrix [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
No i powiem moja subiektywana opinie ktore sa lepsze i o ile lepsze
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

Wg mnie nie ma o czym dyskutować. Xenony mogą wycinać środek lub wybrany bok, w LEDach mamy pełną selektywność - omija poprzedzający samochód, niezależnie czy przy jeździe na wprost, czy na zakręcie, a dodatkowo sprawnie wycina fragment dla samochodu z naprzeciwka.
Zwrócę też uwagę, że np. lewa strona jest oświetlana przez oba reflektory, nie ma podziału (widać wyraźnie przy lekkiej mgle). Nie jestem pewien jak było, ale obecnie nie ma dolnej granicy prędkości, długie świecą np przy 20 km/h.
ODPOWIEDZ