Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: Enriquez »

Gościu ma nick „Hrdinaveliky” i jest na forum vcp.de
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: kmink »

Thx!
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: Marianek »

witam,

jesli chodzi o zamykanie z pilota z większej odległości to prawdopodobnie poniższe kodowanie zalatwia sprawę.

u mnie wygląda to tak:

sterownik 09:
Verdecksteuergeraet:

Reichweitenbegrenzung fuer Servoheck schliessen: co sie tłumaczy Limit bliskiego zasięgu tylnego serwa:
ustawic na not activ

jak zmienię kodowanie dam znać czy dziala
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: Marianek »

natomiast dla przycisku w konsoli środkowej oraz kluczyka znalazłem takie kodowania- u mnie niestety takich opcji nie ma- muszę szukać inaczej

Heckklappe (elektrisch) - Öffnen/Schließen via Taster in der Mittelkonsole und FFB - Klapa tylna (elektryczna) - otwieranie / zamykanie za pomocą przycisku w konsoli środkowej i FFB
STG 6D > Zugriffsberechtigung: 12345 > Anpassung > …
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
oder
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
Die Tastfunktion ist der lange Tastendruck, während die Tippfunktion der kurze Druck ist.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: Marianek »

Marianek pisze: 16 lip 2021, o 07:44 witam,

jesli chodzi o zamykanie z pilota z większej odległości to prawdopodobnie poniższe kodowanie zalatwia sprawę.

u mnie wygląda to tak:

sterownik 09:
Verdecksteuergeraet:

Reichweitenbegrenzung fuer Servoheck schliessen: co sie tłumaczy Limit bliskiego zasięgu tylnego serwa:
ustawic na not activ

jak zmienię kodowanie dam znać czy dziala
no niestety nie działa- po dezaktywacji opcji- w ogóle nie zamyka klapy z kluczyka- trzeba wrócić do ustawień ori
zbysogi
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Zibi

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: zbysogi »

Cześć. Mam superba 2017 style I właśnie podjechałem do serwisu z prośbą o zaprogramowanie zamykania tylnej klapy z pilota. Dostałem odpowiedź że sterownik w wersji 2.0 nie ma w ogóle takiej opcji do aktywowania. także lipa, zostaje zamykanie z przycisku na klapie.
Awatar użytkownika
Rfi
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: KRK

Re: Automatyczne zamykanie klapy bagażnika

Post autor: Rfi »

Cześć. Trafiłem tu bo szukałem informacji czemu mi nie działa otwieranie klapy nogą a znalazłem takie złoto. Musze potwierdzić, że w MY'15 podwójne naciśnięcie zamykania klapy faktycznie działa z większej odległości. Dzięki za info, nawet nie wiecie ile razy się na to wkurzałem.
ODPOWIEDZ