Haldex 5 - problemy

MeHow
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, o 07:21
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: MeHow »

Tom-Tdi pisze: 2 mar 2019, o 21:30 Przekodowem haldexa na RS-owe, ale nie testowałem jeszcze, na dniach będzie ku temu okazja (mam nadzieję, że się nie rozleci).

Co ciekawe, mimo L&K, było kodowanie "sportlajnowe" - 0301.
Tom-Tdi x2 pytałem Cię jak przekodować haldexa,
do dzisiaj nie odpisałeś mi na żadną wiadomość,
aż tak dużym problemem dla Ciebie jest odpisać?!
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: orlik »

Poczytaj gdzieś w innym wątku pisałem jak to robić.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: Kuster »

orlik pisze: 30 paź 2020, o 17:05 Poczytaj gdzieś w innym wątku pisałem jak to robić.
"Gdzieś kiedyś ktoś powiedział że tam w tym lub tamtym temacie to znajdę ale nie znalazłem i zostałem opierdzielony bo tam gdzieś to powinno być, a ja jestem taki i owali bo mi się niby szukać nie chce..."

Dzięki ku fa
orlik jak czytam twoje posty to się rzygac chce...
Tak samo jak odpowiedzi od "Enrica": "w poście nr 100508 se znajdź"
Tak kuźwa w wersji na telefon se znajdę...

MeHow przyzwyczai się "Ludzie z tego forum maja cię w dupie jak obrońca z urzędu”

A wnosząc coś sensownego do tematu to czasami wystarczy czyszczenie sitka oraz wymiana oleju na nowy
Większość buraków tego forum przesiadła się z BMW na Skodę więc może nie mieć pojęcia o pewnych sprawach ale tak np. jak w Hondzie serii K szwankował Vtec czy praca ATM to wystarczyło wyczyścić sitka, założyć nowe uszczelki, zmienić olej i cały problem z głowy.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: orlik »

Nie chce mi się człowieku szukać w wątkach jak krok po kroku to opisałem. Tobie zależy to sobie szukaj, a jak nie to dojdź do tego sam, bo ja musiałem.
Rzygać się chcę na takich jak Ty. Wystarczyło wejść w posty jakie umieściłem i znaleźć, nawet, żeby to trwało 30 minut, ale jaśnie Panu korona z głowy spadnie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: Enriquez »

Kuster pisze: Tak samo jak odpowiedzi od "Enrica": "w poście nr 100508 se znajdź"
Tak kuźwa w wersji na telefon se znajdę....
Aż mnie zaintrygowałeś... ale odpowiadając na Twój zarzut co do mnie, to tak, używając telefonu, zapewne przeglądasz forum w tapatalk. W górnym rogu masz numer postu w topiku. Wystarczyło przewinąć do precyzyjnie podanego numeru postu. Nie po to wyszukałem ten post, poświęcając swój czas, abyś tu jeszcze marudził.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: Tom-Tdi »

MeHow pisze: 30 paź 2020, o 13:45
Tom-Tdi pisze: 2 mar 2019, o 21:30 Przekodowem haldexa na RS-owe, ale nie testowałem jeszcze, na dniach będzie ku temu okazja (mam nadzieję, że się nie rozleci).

Co ciekawe, mimo L&K, było kodowanie "sportlajnowe" - 0301.
Tom-Tdi x2 pytałem Cię jak przekodować haldexa,
do dzisiaj nie odpisałeś mi na żadną wiadomość,
aż tak dużym problemem dla Ciebie jest odpisać?!

Wczoraj w południe poszedł mail + wiadomość na forum, której dalej nie odebrałeś, więc spokojnie, przez coronę mam urwanie "zada" i nie wiem gdzie ręce włożyć....
MeHow
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, o 07:21
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: MeHow »

Tom-Tdi2

Dziekuje za podpowiedzi,
doszedl mail ze zdjeciami i wiadomosc prywatna, w weekend bede z tym walczyl VCDSem :)
MeHow
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, o 07:21
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: MeHow »

Tom-Tdi pisze: 3 lis 2020, o 21:24

Wczoraj w południe poszedł mail + wiadomość na forum, której dalej nie odebrałeś, więc spokojnie, przez coronę mam urwanie "zada" i nie wiem gdzie ręce włożyć....

Tom-Tdi

Dziekuje za podpowiedzi,
doszedl mail ze zdjeciami i wiadomosc prywatna, w weekend bede z tym walczyl VCDSem.
Nimrodelipapi
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2021, o 18:15
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: Nimrodelipapi »

Witam szanowne grono
Do pierwszego śniegu oczywiści nie miałem pojęcia, że napęd nie działa prawidłowo.
Info z ASO po diagnostyce, awaria pompy wstępnej układu Haldex i ich komentarz, uszkodzona pompa do wymiany.

Oczywiście wymian oleju we własnym zakresie i płukanie układu trochę syfu na filtrze pompy było, niestety nie przyniosło oczekiwanego efektu.
W czeluściach Internetu na forum Octavii jeden z użytkowników walczył z podobnym problemem.
pozwolę sobie zacytować :

"Podczas pracy pompy dochodzi do zużycia szczotek komutatora. Syf który powstaje nie ma gdzie uciec tylko osiada w szczelinach izolacyjnych, Dochodzi do zaburzenia przepływu prądu, zamiast poprzez szczotki do uzwojenia prąd płynie częściowo przez komutator. Nie jest to typowe zwarcie, silnik pracuje, ale nie uzyskuje nominalnych warunków pracy. Sterownik napędu wykrywa, że pompa nie pracuje prawidłowo i wyłącza całkowicie zasilanie.
Naprawa polegała na wydmuchaniu syfu kompresorem!!! Sama naprawa zajmuje ok 15 min"

Obrazek
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: maureliusz »

Dobrze wiedzieć!
Dzięki.
Next time wyciągam jednak pompę..

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: piotr26 »

Nimrodelipapi, przy jakim przebiegu awaria?

Pytanie do kolegów, którzy zrobili kodowanie RS-owe haldexa. Jak to się sprawdza w codziennym użytkowaniu, jak auto się prowadzi i czy w dłuższej perspektywnie ( chyba juz troche jeżdzicie po tym modzie ) mieliście jakies problemy z haldexem?
Zastanawia mnie jedno - czy po tej modyfikacji tracimy gwarancję czy nie? Czy ktoś w Was badał ten temat?
Nimrodelipapi
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2021, o 18:15
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: Nimrodelipapi »

piotr26 pisze: 17 sty 2021, o 11:37 Nimrodelipapi, przy jakim przebiegu awaria?

Pytanie do kolegów, którzy zrobili kodowanie RS-owe haldexa. Jak to się sprawdza w codziennym użytkowaniu, jak auto się prowadzi i czy w dłuższej perspektywnie ( chyba juz troche jeżdzicie po tym modzie ) mieliście jakies problemy z haldexem?
Zastanawia mnie jedno - czy po tej modyfikacji tracimy gwarancję czy nie? Czy ktoś w Was badał ten temat?
trudno mi powiedzieć kiedy wystąpiła awaria, samochód kupiłem z przebiegiem około 180.000 km i byłem przekonany, że układ pracuje, po pierwszych opadach śniegu ( obecnie 220.000 km) i próbie wjazdu pod górkę okazało się iż nie działa. Na forum Skody Octavii wyczytałem iż te problemy pojawiają się przy przebiegu około 200.000 km.
Na pewno warto przy okazji wymiany oleju w Haldex 5 odkręcić dwie dodatkowe śruby przy pompie, zdjąć obudowę i sprężonym powietrzem przedmuchać komutator usuwając pył ze szczotek.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Haldex 5 - problemy

Post autor: hubi_pl »

Jak już czyścić pompę, to wyjąć ją całkowicie na stół. Wyczyścić filtr na niej (plastikowy), no i wtedy odkręcić obudowę, masz pewność też że żaden syf ci nie wleci.
Mr Haldex
ODPOWIEDZ