[SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Konik »

Skoro na 12 lat, to z pewną dozą nieśmiałości, skoryguję taksówkowe wyliczenia. Stanęło na 15 000 zł na 3 lata. Więc teraz przemnożę to przez 4 i wychodzi 60 000 zł na 12 lat. To koszt jeżdżenia.
Auto po 12 latach warte jest bardzo niewiele. Przyjmijmy, że straciło na wartości 90 000 zł. Koszty paliwa, ubezpieczeń, opon itd., to dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Gdyby nawet dwa razy w roku wynająć samochód na większe wyjazdy, to i tak byłoby dużo taniej.

Nie mówiąc o tym, że koszt jeżdżenia taksówką rozłożony jest na nieoprocentowane raty, a auta jednorazowy lub powiększony o odsetki (np. od kredytu).

A takie tam... :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Enriquez »

Konik, taksówką będziesz też po fajki jeździł, na spoty, dziecko do szkoły zawoził, po śrubkę do Castoramy jeździł? Pewnie meble z Ikei też da się taksą przewieźć. A i na spacer nad jezioro również... Jak będzie miała haka, to zapewne skuter nad wodę również zaciągnie. Trochę te Twoje wyliczenia "zduping"...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
AaaA
Posty: 245
Rejestracja: 3 maja 2013, o 10:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/435Nm
Lokalizacja: Mladá Boleslav

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: AaaA »

Szkoda ze 1.9 niezniszczalne odchodzą:)
Obrazek
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Konik »

Enriquez pisze:Konik, taksówką będziesz też po fajki jeździł, na spoty, dziecko do szkoły zawoził, po śrubkę do Castoramy jeździł? Pewnie meble z Ikei też da się taksą przewieźć. A i na spacer nad jezioro również... Jak będzie miała haka, to zapewne skuter nad wodę również zaciągnie. Trochę te Twoje wyliczenia "zduping"...
Założyłem tylko to, co napisał sxc:
4 km do pracy, czasem przedszkole, coś tam. Fakt, że uciekło mi, że robi 15000 rocznie, a to nie tylko praca.
Ale podoba mi się Twój zduping. Jesteśmy (po wannie) 1:1. ;) :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Enriquez »

kurde, jaki pamiętliwy
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Konik »

Pamiętam też miłe gesty! :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Camillinhio »

zibo pisze:
sjak pisze:Mhm, dopóki nie pojedziesz do Niemiec i tam nie postanowią zobaczyć, dlaczego tak dymisz ;)


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Bez przesady. Oczywiście nie mówię, że nie dojdzie kiedyś do takiej sytuacji. Z drugiej jednak strony widziałeś jak potrafi zadymić diesel podczas wypalania DPF-a? Efekt potrafi być taki, że jadąc obok swoim tdi z kosmicznym przebiegiem nie mam czego się wstydzić. Dlatego dochodzę do wniosku i nie tylko ja, że DPF razem z całą listą wad udaje tylko rozwiązanie ekologiczne i nie mam skrupułów aby to wyciąć. Dopóki nie poprawią tego rozwiązania tak aby było bezproblemowe i ekologiczne oraz nie nabijało kabzy producentom aut ciężko mi będzie zmienić zdanie.
DPF nie jest problemowy. Zaraz przekroczę 50 kkm i jeszcze ani razu nie zauważyłem oznak wypalania tego ustrilojstwa ;)
Obrazek
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Konik »

Peugeot 508 "wołał" przy około 80 000 km o wypalanie.
Kia Soul przy około 23 000 km. Zimą kilka razy.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: sxc »

leszekmw pisze:sxc nie wiem jak wygląda Twoja trasa do pracy ale ja mam 1,4tsi GVI którym żona się porusza..
jeździ z Piłsudskiego na balladyny /dla wtajemniczonych miasto lublin / 4 km właśnie , rano dość znośnie , po południu w korku i gwarantuję Ci że spokojnie 10l wciąga po mieście..
w zimie jak przyjeżdża z pracy to spalanie z tego odcinka ma 14.5l na kompie.. :D

aa..no zapomniałem że mam też 2.0tdi 140KM bkd po programie z dsg , po samym mieście w miarę dynamicznie spalanie sądzę że około 8.5 można liczyć ..
Wow, zaskoczyło mnie pragnienie 1.4 tsi.
zubrzyk pisze:Przekonanego nie przekonacie. Z tych dwóch diesli brałbym 2.0TDI ale 170KM. Łatwiej później sprzedasz.
Na pewno łatwiej się sprzeda 2.0 tdi 140 czy 170 niż 105 km :)
szms pisze:A nie najlepiej hybryda?
W końcu to by było najsensowniejsze :lol:
Bardzo lubię Toyotę, Auris touring sport dostępny w hybrydzie jest ciasny, Avensis w środku wygląda jak by ją wyprodukowano 10 lat temu, Verso gdyby miał bagażnik powyżej 500l to bym go zamówił.
Jędrula pisze:A jak ja swoją sprzedawałem, to dzwonili, że super tylko dużo chcę. Jak Polak nastawiony na okazje to trafia na złomy - jak ktoś sprzedaje zadbane to ceni - proste jak drut.
Od kliku miesięcy szukałem używanego samochodu i nie szukałem najtańszej opcji, niestety każdy samochód miął jakiś mankament, aż zacząłem podchodzić cenowo do nowych...
Konik pisze:Skoro na 12 lat, to z pewną dozą nieśmiałości, skoryguję taksówkowe wyliczenia. Stanęło na 15 000 zł na 3 lata. Więc teraz przemnożę to przez 4 i wychodzi 60 000 zł na 12 lat. To koszt jeżdżenia.
Auto po 12 latach warte jest bardzo niewiele. Przyjmijmy, że straciło na wartości 90 000 zł. Koszty paliwa, ubezpieczeń, opon itd., to dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Gdyby nawet dwa razy w roku wynająć samochód na większe wyjazdy, to i tak byłoby dużo taniej.

Nie mówiąc o tym, że koszt jeżdżenia taksówką rozłożony jest na nieoprocentowane raty, a auta jednorazowy lub powiększony o odsetki (np. od kredytu).

A takie tam... :mrgreen:
Przy takim założeniu zostaje tylko bilet do autobusu, rower, mieszkanie m2 bez kuchni bo jak policzę inwestycję w kuchnie plus woda i prąd, ewentualne remonty to okaże się że lepiej jeść tylko w restauracji. Samochód to wolność, niezależność w wielu przypadkach radość, czy ktoś z was jest wstanie z tego zrezygnować?
Ja nie :D

Skoro 1.6 TDi i 1.4 TSi nie są żywotne, to jaki dzisiaj można kupić samochód na lata do miasta?
- Mazda 6 2.0 165 km, ciekawe czy silnik benzynowy z tak dużym stopniem sprężania wytrzyma dłuższe przebiegi oraz czy Mazda poradziła sobie z rdzą?
- Toyota Avennsis 1.8, tutaj nie boję się rozwiązań technicznych również Velvamatic. Ten model jest naprawdę nijaki.
- Toyota Verso 1.8 , pojemność bagażnika skreśla tą propozycję.
- Opel Zafira C 1.4 140km również dostępna z lpg lub 1.8 wolnossący 140km, jakoś do opla niema zaufania, ale chyba czas go bliżej poznać.
- Citroen C4 Picasso Grand, piękny z zewnątrz w środku szoruje grzywą po podsufitce, a z tyłu nie mogę za sobą wygodnie usiąść.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Misiek Fisiek »

Bajki opowiadasz. Znalezienie dobrej używki jest banalne tylko trzeba szukać wśród najdroższych dla modelu i rocznika. Dobre auta właściciele cenią. No i czasami trzeba coś wymienić na samym początku, ale jak oszczędza się 50% przy zakupie to chyba można to zrozumieć.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: Odp: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Jędrula »

Kupując auto na 12 lat jesteś dziś rynkowym ewenementem. Auta mają żyć krócej. Na 6 ma jeszcze sens. Przemysł :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: szms »

Nie przesadzaj, chyba, ze mowisz o skodzie :lol:


Ja superba na tyle zakladam i ma to banglac, bo jak nie to zrzucam go z nowego mostu w toruniu :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: Camillinhio »

Ej ej, nie możemy pisać, że nasze auta nie pociągną 12 lat, bo kto je od nas kupi?
Obrazek
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: sjak »

Jeśli będziesz nim jeździł 12 lat, to nie będziesz musiał myśleć o odsprzedaży :mrgreen: ;)
Awatar użytkownika
AaaA
Posty: 245
Rejestracja: 3 maja 2013, o 10:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/435Nm
Lokalizacja: Mladá Boleslav

Re: [SII] Nowy 1.6 TDI czy 2.0 TDI do miasta

Post autor: AaaA »

z trzeciej strony żeby mieć auto które nie ulegnie biodegradacji za 12 lat to trzeba kupić takie co już teraz ma 20 lat:)
Obrazek
ODPOWIEDZ