Porównanie B8 z S3

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.

W związku z zaistniałą sytuacją... do szczęśliwego bana nominujemy:

sko89
10
34%
CLO27
1
3%
OBA MAJSTRY
2
7%
whity
10
34%
TRZY MAJSTRY
6
21%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Doniec »

sko89 pisze:
Enriquez pisze:już tu kiedyś pisałem - to się świetnie sprawdza do kessy, kluczyk jest albo w kieszeni, albo z niej wychodzi - grunt, że nie jest na jej dnie i zdjęcie tego z paska zajmuje sekund jedną.

Obrazek
A mnie się to nie podoba. Za długie, za mało gustowne i w ogóle. Za chwile jeszcze ktoś zaproponuje skórzany pokrowiec na to wszystko a później naklejkę z diodą aby było wiadomo w ciemności po której stronie paska wisi. O sygnale dźwiękowym nie wspomnę aby nie być złośliwym. A wszystko po to aby zgodnie z ideą kessy było mniej, sprawniej i szybciej.
Ale o co ci chodzi? Wkladasz to do kieszeni i zapominasz, w czym problem toc w sukience nie chodzisz, zreszta wbtakim wypadku możesz gdzieś do torebki wrzucić czy cos. Portfel tez gdzieś musisz nosić.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: wilkuw »

z nudow i co by miec o czym spamowac na forum odwiedzilem dzis z zona vw skode forda i fiata :)

1 tiguana chcielismy ogladnac ale brak :) ani jednej sztuki i juz nie beda mieli, passat jak passat zona zerknela i nawet wsiadac nie chciala :) ja szybko rzucilem okiem i ilosc miejsca bardziej przypomina mi octavie
2 skoda... yeti stare, zwykla octa marnie... rs jako tako . Superb jaksi style kombi srednio , za to LK demowka jzu nam sie podobala :) nawet brazowe wnetrze nei wyglada zle, line asist i tempomat dziala, aktywne zawieszenie fajne i mocno odczuwalne, niestety mam wrazenie ze jedzie to 190 koni jak moje 170 i szumialo cos zlewej strony z tylu wiec ciezko okreslic poziom halasu (z prawej bylo cicho)
3 ford mondeo jakeis ciasne i fordowskie... kuga zonei sie podoba ale mi jakso te deski kojaza sie z fiesta czy jakims innym badziewiem
4 fiat.. glownei zerknac na 500x :) co ciekawe ;) panowie mozecie kupowac.. da sie wziasc z grzana kiera !!

reasumujac superb z tego najbardziej mi przypasil niestety lk 190 tdi wyszlo mi 172 a juz pomijalem hak i 4x4 ja wiem ze to przed rabatami ale jakso mam wrazenie ze 15x jako cena wyjscowa byla by bardziej na miejscu :) 500x za to mnie zaskoczyl :) calkiem spore zmyslne auto na miasto :) i 1,4 t jeta mozna wziasc z fabrycznym lpg i lataz za grosze... niestety ceny super okazyjne nie sa, jutro pojade sie przejechac ;)
r5 20vt
Foton

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Foton »

Konfigurujecie superba i passata..a i tak najlepiej wyjdzie A6.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

whity pisze:Jak brać Passata to tylko w r-line...wszystko inne to nudne gowno...tak jak s3
Ma za twarde zawieszenie.
Elegance

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Elegance »

whity pisze:Jak brać Passata to tylko w r-line...wszystko inne to nudne gowno...tak jak s3
To po co brałeś S3?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

Doniec pisze:
sko89 pisze:
Enriquez pisze:już tu kiedyś pisałem - to się świetnie sprawdza do kessy, kluczyk jest albo w kieszeni, albo z niej wychodzi - grunt, że nie jest na jej dnie i zdjęcie tego z paska zajmuje sekund jedną.

Obrazek
A mnie się to nie podoba. Za długie, za mało gustowne i w ogóle. Za chwile jeszcze ktoś zaproponuje skórzany pokrowiec na to wszystko a później naklejkę z diodą aby było wiadomo w ciemności po której stronie paska wisi. O sygnale dźwiękowym nie wspomnę aby nie być złośliwym. A wszystko po to aby zgodnie z ideą kessy było mniej, sprawniej i szybciej.
Ale o co ci chodzi? Wkladasz to do kieszeni i zapominasz, w czym problem toc w sukience nie chodzisz, zreszta wbtakim wypadku możesz gdzieś do torebki wrzucić czy cos. Portfel tez gdzieś musisz nosić.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
A co Ty się wpierda....lasz. To nie Twój Victorinox tylko Enriqueza. Wsadź go sobie gdzie chcesz. Do stringów pod sukienkę bedzie w sam raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

Elegance pisze:
whity pisze:Jak brać Passata to tylko w r-line...wszystko inne to nudne gowno...tak jak s3
To po co brałeś S3?
Pisałem już tysiące razy...nie zamówię kombi...a sedan jest nie praktyczny....zamówiłem dla liftbacka...przecież B8 też już miałem zamówionego dopóki s3 jeszcze nie był zaprezentowany...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Doniec »

sko89 pisze: A co Ty się wpierda....lasz. To nie Twój Victorinox tylko Enriqueza. Wsadź go sobie gdzie chcesz. Do stringów pod sukienkę bedzie w sam raz.
Nie spinaj sie tak dziewuszko bo ci żyłka w pipce peknie i nie bedziesz mógł sukieneczki nosić, ale wtedy moze do spodni zaczną kluczyki do auta pasowac...

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 7 sty 2016, o 20:09 przez Doniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

sko89 pisze: A co Ty się wpierda....lasz. To nie Twój Victorinox tylko Enriqueza. Wsadź go sobie gdzie chcesz. Do stringów pod sukienkę bedzie w sam raz.
Jaki ty wrazliwy jednak jesteś na ten temat...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: CLO27 »

sko89 pisze:
Nigdy nie pisałem, że "idealnie to samo" tylko "możliwie to samo" a to zasadnicza różnica. Idealnie takie samo wyposażenie pomiędzy S3 a B8 nie da sie skonfigurować. To Ty CLO twierdziłeś, że udało Ci się skonfigurowac idealnie to samo (co jest niemożliwe) i wyszedł B8 znacznie drożej.
Hehe jak przewiniesz parę stron masz dokładnie opisane różnice w wyposażeniu (bez zegarka :), a ty napisałeś, że:
sko89 pisze: "Dziwnie liczycie. Mnie wychodzi S3 L&K 1.8 tsi dsg7 w cenie 157200 z dodatkami takimi jak w VW lub max zbliżonymi a Passat 1.8 Tsi DSG7 Highline w możliwie tej samej konfiguracji 151100. Bez dodatkowych gwarancji. Oczywiście rabaty wywalczone u dilera to osobna sprawa
więc troszkę się ośmieszasz w tym momencie bo ja Ci właśnie max zbliżone podałem(zestawione w konfi), a nie wyssane z palca kwoty jak Ty.
Pozostają jeszcze odczucia, ale są one już subiektywną sprawą każdego z osobna...
Więc proszę Cię....
Rozumiem o co Ci chodzi. Dobrałeś passata dla siebie w bardziej dla Ciebie odpowiedniej konf, spełniającej Twoje oczekiwania w niższej cenie niż S3, ale to co napisałeś w tym poście było nieprawdziwe i tyle. Nie rozumiem czemu dalej uważasz, że ja Ci coś na złość robię. Po prostu sprostowałem twój błąd :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Elegance

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Elegance »

whity pisze:
Elegance pisze:
whity pisze:Jak brać Passata to tylko w r-line...wszystko inne to nudne gowno...tak jak s3
To po co brałeś S3?
Pisałem już tysiące razy...nie zamówię kombi...a sedan jest nie praktyczny....zamówiłem dla liftbacka...przecież B8 też już miałem zamówionego dopóki s3 jeszcze nie był zaprezentowany...
Wiesz Whity, skoro nie masz limitów to dziwne, że sobie jakiegoś S6 nie weźmiesz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

Tobie chyba ostatnio coś naprawdę z głową się stalo...pierdzielisz takie niestworzone rzeczy i nagle o niczym nie pamietasz...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: CLO27 »

whity pisze:
sko89 pisze: A co Ty się wpierda....lasz. To nie Twój Victorinox tylko Enriqueza. Wsadź go sobie gdzie chcesz. Do stringów pod sukienkę bedzie w sam raz.
Jaki ty wrazliwy jednak jesteś na ten temat...
Hehe nom coś nerwy puszczają i cały czas o tych sukienkach , damskich torebkach, stringach - baby trza, a może......
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: kamracik »

Foton pisze:
kamracik pisze:No proszę, Łodzianin ;)

W takim zestawieniu nowa generacja jednak dużo lepiej wygląda, ale na drodze nadal nie rozpoznam :D
Nie łodzianin tylko skastam kolo Radomia..
Zdjęcia fury są z Łodzi, więc jak nie jak tak? :mrgreen:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

CLO27 pisze:
sko89 pisze:
Nigdy nie pisałem, że "idealnie to samo" tylko "możliwie to samo" a to zasadnicza różnica. Idealnie takie samo wyposażenie pomiędzy S3 a B8 nie da sie skonfigurować. To Ty CLO twierdziłeś, że udało Ci się skonfigurowac idealnie to samo (co jest niemożliwe) i wyszedł B8 znacznie drożej.
Hehe jak przewiniesz parę stron masz dokładnie opisane różnice w wyposażeniu (bez zegarka :), a ty napisałeś, że:
sko89 pisze: "Dziwnie liczycie. Mnie wychodzi S3 L&K 1.8 tsi dsg7 w cenie 157200 z dodatkami takimi jak w VW lub max zbliżonymi a Passat 1.8 Tsi DSG7 Highline w możliwie tej samej konfiguracji 151100. Bez dodatkowych gwarancji. Oczywiście rabaty wywalczone u dilera to osobna sprawa
więc troszkę się ośmieszasz w tym momencie bo ja Ci właśnie max zbliżone podałem(zestawione w konfi), a nie wyssane z palca kwoty jak Ty.
Pozostają jeszcze odczucia, ale są one już subiektywną sprawą każdego z osobna...
Więc proszę Cię....
Rozumiem o co Ci chodzi. Dobrałeś passata dla siebie w bardziej dla Ciebie odpowiedniej konf, spełniającej Twoje oczekiwania w niższej cenie niż S3, ale to co napisałeś w tym poście było nieprawdziwe i tyle. Nie rozumiem czemu dalej uważasz, że ja Ci coś na złość robię. Po prostu sprostowałem twój błąd :)
Kwoty nie są wyssane z palca. Podałem też linki do konfiguracji z których te kwoty wynikały. I jak sam zauważyłeś piszę "max zbliżone"
Zablokowany