Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

Nie... ja tylko walczę z hipokryzją.

Bo tak jak katalogi skody przyrzekły 4x4 zwiększa zużycie od 0,5-0,9... i to jest jak najbardziej ok, ale ten sam katalog także pokazuje, że różnica między TDI a TSI waha się 2,2-2,6 co już jest sprzeczne z teorią :roll: :roll: :roll: :roll:


No dlatego napisałem wcześniej, drogi LMB: :shock: :shock:
szms pisze:Każdemu z nas wychodzą inne różnice, bo każdy z nas ma inną technikę jazdy i porusza się w innych warunkach drogowych, a to ma istotny wpływ na spalanie.

Będąc jeszcze dokładniejszym, spalanie w zimie i na mokrym jest jeszcze mniejsze, bo nie powodując uślizgów i bez pałowania osiąga się szybciej zakładaną prędkość... :lol: :lol:
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: LMB »

szms pisze:Nie... ja tylko walczę z hipokryzją.

Bo tak jak katalogi skody przyrzekły 4x4 zwiększa zużycie od 0,5-0,9... i to jest jak najbardziej ok, ale ten sam katalog także pokazuje, że różnica między TDI a TSI waha się 2,2-2,6 co już jest sprzeczne z teorią :roll: :roll: :roll: :roll:
Moim zdaniem nie jest sprzeczne. Ja od zawsze zakladalem roznice na poziomie 2l/100km.
szms pisze:Każdemu z nas wychodzą inne różnice, bo każdy z nas ma inną technikę jazdy i porusza się w innych warunkach drogowych, a to ma istotny wpływ na spalanie.
Oczywiscie, ze tak - nie jestesmy instytucja majaca jakiekolwiek standardy I sie do nich stosujaca, stad nasze srednie mozna uznac tylko jako "mocno pogladowe". Dlatego ja sie zawsze staram pisac, w jakich warunkach mam dane spalanie. A ze co tydzien cwicze pewna trase, dosc przekrojowa, to widze, ze spalanie mam powtarzalne (+/-0.5l/100km) I o tym pisze. Niestety trasa jest niepowtarzalna, I dopoki ktos nie zrobi przejazdu innym autem na tej samej trasie, nasze porownania spalania beda z czachy... co nie zmienia faktu, ze ja nie widze problem z zejsciem do 6l/100km na autostradzie, jak tez zrobienia 9l/100km :lol:
Będąc jeszcze dokładniejszym, spalanie w zimie i na mokrym jest jeszcze mniejsze, bo nie powodując uślizgów i bez pałowania osiąga się szybciej zakładaną prędkość... :lol: :lol:
Tu sie bardzo mocno nie zgodze :mrgreen:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

LMB pisze:Tu sie bardzo mocno nie zgodze
Bo pewnie wszystkich osiowców chcesz wyprzedzić ze świateł :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Misiek Fisiek pisze: Żeby przerwać na chwilę tę pasjonującą dyskusję ile co pali polecam wątek na AG dotyczący startów Pawła w KJSach, bo ma się czym pochwalić ;)

http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... -torze-%29
Moglibyście przynajmiej poudawać, że interesuje Was w samochodach cos więcej niż spalanie, miejsce w bagażniku i ilość miejsca na tylnej kanapie..
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

Miśku Fiśku... ej, bo nudno będzie...

poczytałem, zaczynam teraz chorować, żeby zrobić sobie jakąś zabawkę na tor... ale chyba najpierw wypadałoby wziąć się za remont domu, w którym chciałbym zamieszkać... :lol: :lol: :lol:


Tu to kulturalna spinka i konkretna wymiana zdań :lol:
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: pawel934 »

Hehe, widzę, że w internecie ciężko pozostać anonimowym ;) Miło mi, że się podoba. Na marginesie - to jest główny powód posiadania przeze mnie diesla - w przypadku Superba i Passata wersje z silnikami 1.8 TSI mają uciąg przyczepy jedynie 1600 kg, a ja potrzebuję 1800 kg ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: rezon »

Misiek Fisiek pisze:
Misiek Fisiek pisze: Żeby przerwać na chwilę tę pasjonującą dyskusję ile co pali polecam wątek na AG dotyczący startów Pawła w KJSach, bo ma się czym pochwalić ;)

http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... -torze-%29
Moglibyście przynajmiej poudawać, że interesuje Was w samochodach cos więcej niż spalanie, miejsce w bagażniku i ilość miejsca na tylnej kanapie..
to nie jeździlibyśmy Superbami. Ani to piękne na zewnątrz, ani piękne w środku, ani prestiżowe, ani superkomfortowe, ani supersportowe, ... ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: pab567 »

rezon pisze:
Misiek Fisiek pisze:
Misiek Fisiek pisze: Żeby przerwać na chwilę tę pasjonującą dyskusję ile co pali polecam wątek na AG dotyczący startów Pawła w KJSach, bo ma się czym pochwalić ;)

http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... -torze-%29
Moglibyście przynajmiej poudawać, że interesuje Was w samochodach cos więcej niż spalanie, miejsce w bagażniku i ilość miejsca na tylnej kanapie..
to nie jeździlibyśmy Superbami. Ani to piękne na zewnątrz, ani piękne w środku, ani prestiżowe, ani superkomfortowe, ani supersportowe, ... ;)
Nie ma aut które mają wszystkie te cechy... ale pomijając prestiż to Superb ma niezłą kombinację pozostałych.
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: jedrek1980 »

Witam
Przymierzam się do kupna superb i znalazłem taką ofertę.Pytanie czy warta jest takiej kasy czy szukać czegoś w niemczech

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... yZAzb.html
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: CLO27 »

Czy warta musisz sam ocenić niektórzy po 70 k zł kupowali 1.8 w przedlifcie w podobnym wyposażeniu...Kombi to zło a inne rzeczy trzeba ocenic na "żywo"
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: leszekmw »

jeszcze półroku temu ta cena była by sporo za wysoka..
ale w tej chwili podaż tych roczników jest bardzo niska i ceny poszły o około 8-10tyś w górę na tym roczniku..nie wiem dlaczego.. . według mnie jak ktoś ma ochotę na s2 należy poczekać parę miesięcy aż pojawią się pierwsze nowe paski i s3 po lisingach 3-letnich , wtedy te ceny s2 okażą się mocno zawyżone .. a ten kto kupi teraz będzie miał sporo w plecy w pół roku..
i wtedy sens kupowania s2 będzie żaden..
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: jedrek1980 »

CLO27 pisze:Czy warta musisz sam ocenić niektórzy po 70 k zł kupowali 1.8 w przedlifcie w podobnym wyposażeniu...Kombi to zło a inne rzeczy trzeba ocenic na "żywo"
Czemu kombi samo zło?Jak ma się dwójkę małych dzieci uważam że kombi to idealne rozwiązanie
Maksio12
Posty: 16
Rejestracja: 6 lis 2016, o 09:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Łukasz

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Maksio12 »

A sedan z 2014r. w benzynie nie interesuje ??
Foton

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Foton »

jedrek1980 pisze:
CLO27 pisze:Czy warta musisz sam ocenić niektórzy po 70 k zł kupowali 1.8 w przedlifcie w podobnym wyposażeniu...Kombi to zło a inne rzeczy trzeba ocenic na "żywo"
Czemu kombi samo zło?Jak ma się dwójkę małych dzieci uważam że kombi to idealne rozwiązanie
nie sluchaj go...on ma starego sedana z kilkoma wydechami zeby tylko 17tki rwac w Tęgoborze
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Chorzyn »

jedrek1980 pisze:Witam
Przymierzam się do kupna superb i znalazłem taką ofertę.Pytanie czy warta jest takiej kasy czy szukać czegoś w niemczech

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... yZAzb.html
Będę takiego sprzedawał wrzesień / październik tylko trochę taniej na FV i z lepszym wyposażeniem jeszcze - przebieg 170-175 kkm w 80-90% trasy
ODPOWIEDZ