S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

a czym się różni Amundsen od Columbusa tak z naciskiem na audio? bo jednak jest to 5tys różnicy.

Amundsen/Columbus jest jako wymiennik Bolero?
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: mkotek »

Nie licz wg cen salonowych, bo to nie ma żadnego sensu. Nawet zakładając, że nie sprzedasz Bolero, kupno Columbusa z legalnego, sprawdzonego źródła to wydatek połowy standardowej ceny w salonie. A w tej sytuacji - DVD i twardy dysk stanowią ciekawą alternatywę.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Amundsen ten stary też miał wejscie na kartę SD, ale wydaje mi się, nie miał możliwości odtwarzania z dwóch źródeł, choć nie jestem pewien.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

mkotek pisze:Nie licz wg cen salonowych, bo to nie ma żadnego sensu. Nawet zakładając, że nie sprzedasz Bolero, kupno Columbusa z legalnego, sprawdzonego źródła to wydatek połowy standardowej ceny w salonie. A w tej sytuacji - DVD i twardy dysk stanowią ciekawą alternatywę.
Czyli zakładając, że wybór pada na wersje Elegance to dobrac Sound System i tyle, Columbusa z innego źródła?
A złącze MDI warto brać, czy to już bedziemy mieć w wyposazeniu Columbusa.

I na jakiej zasadzie potem odbywa sie montaz? Jedziesz do salonu autoryzowanego ze swoim zakupionym Columbusem i każesz im zamontować? (to też coś bedzie kosztowac) Pozdrówka
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: mkotek »

O SS się nie wypowiadam. Co do Columbusa - tak.
MDI - nie ma raczej w Columbusie - pytanie, czy jest Ci faktycznie potrzebne, zwłaszcza, że potem za prawie drugie tyle musisz dodać kabelek do konkretnego urządzenia, a wejście aux masz w standardzie (przynajmniej w Platinum), a na dysk wColumbusie (min. 30GB) zmieści się naprawdę dużo.

Co do montażu - zależy - koledzy twierdzą, że np. Martin z Czech Ci wszystko podłączy i skonfiguruje od ręki (i uruchomi DVD Free), ale jak chcesz mieć stempelek w książce, to możesz podjechać do ASO i tam za 300 PLN, czy jakoś tak, zamontują Ci jeszcze raz (tzn. wyjmą ramkę, przełożą kabelki i wystawią fakturę).
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: chudy »

Do MDI potrzebny jest kabelek. Ja chciałem USB - koszt ~100zł
Jeżeli chcesz używać pendrive'a to moim zdaniem warto ;)
Można chyba też podłączać specjalnym kablem iPhone'a.

Ale ogólnie głupotą jest takie gniazdo, do którego pasują tylko jakieś drogie kabelki... Jakby nie mogli dać po prostu oddzielnie portu USB.

Chociaż nie wiem czy teraz może dają kabelek razem z samochodem i nie trzeba kupować?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Nematode »

Co do Sound Systemu się nie wypowiem, bo nie mam ale dopłacać prawie 2k to pewnie kiepski wybór. ja mam akurat standard nie Sound System czyli 8 głośników i moim zdaniem bieda jest straszna, a basu to nie ma w ogóle praktycznie. Najlepiej rozwiać te wątpliwości testując jedno i drugie w salonie. Z drugiej strony to też zależy od tego czy zwracasz uwagę na jakość dźwięku, bo jeśli po prostu chcesz tylko, żeby grało to wystarczy standard. Jeśli trochę interesujesz się tematami muzycznymi to trzeba później coś samemu kombinować w jakimś CarAudio-szopie. Co do Columbusa to bez sensu jest brać z salonu chyba, że sprzedawca ci zejdzie do powiedzmy 3,5k. Wtedy będziesz miał prosto z fabryki. Jak sprzedawca nie będzie chciał zejść z ceny to albo kupujesz ori z gwarancją za ok 3k z allegro, albo jakiegoś punktu który sprzedaje takie rzeczy + antena GPS z allegro za 50 PLN i licz montaż tego w ASO ok. 300 PLN z wbiciem do książki. Można też np komplet czyli Columbus+antena+montaż za pewnie ok. 2,7k-2,8k ori z gwarancją od Martina (Czecha, który już niejednemu to montował i ma bardzo pozytywne opinie) tyle, że nie będziesz miał tego wbite w książkę serwisową i najtańsza opcja kupno ze sprawdzonego źródła używki, która wygląda jak nówka za ok. 1,6k-1,8k + kupno anteny 50 PLN + montaż w ASO 300 PLN z tym że w tej opcji nie będziesz mieć gwarancji co najwyżej rozruchową na tydzień. MDI osobiście olałem. Mam kartę SD 32GB za jakieś mniej niż 200 PLN i można na to napakować masę danych. Dodatkowo można mieć takich kart przecież kilka. Dodając do tego 30GB z Columbusa, którego planujesz to będziesz musiał się mocno postarać, żeby zapełnić to w pełni danymi szczególnie jeśli nie piracisz ;)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

Szczerze mówiąc (może to dziwne) ale w aucie bardziej przywiązuje uwagę do wyposażenia audio niż do chociażby silnika ;) Nie mam dużego doświadczenie z różnymi samochodami, ale z tych co miałem okazje słyszec, to jeszcze fabrycznego dobrego zestawu audio nie słyszałem. I to nie chodzi o to, żeby znów była jakaś mega jakośc, ale po prostu fabryczne wyposażenia delikatnie mówiąc zniekształcają kawałki, całkiem inaczej brzmią niż na jakimś przeciętnym zestawie (chocby tania wieza hi-fi jest o niebo lepsza), nawet te ubogie "mixery" nie są w stanie doprowadzisz do przyjemności ze słuchania. Baaa nawet w autach za 200k montują badziew.

Z MDI macie rację. Jeśli posiada karty SD to usb mi nie potrzebne, zwłaszcza, że karty SD są najlepsze do słuchania muzy, bo startuje na klik (z tego co pamietam), usb sie wczytuje i nieestetycznie pen wystaje. -> MDI - NIE

Czyli podsumowując wypada wybrac wersje Ambition, bo BOLERO i tak nie potrzebny jeśli się bedzie wstawiac COLUMBUSA, co nie?

Nurtuje mnie jedna rzecz o której jeszcze nikt nie wspominał (zajrzyjcie sobie w konfigurator wersji Ambition) wybierając Sound System blokowana jest mozliwosc montażu Columbusa/Amundsena czy też nawet BOLERO, o co chodzi?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Casa pisze:Nurtuje mnie jedna rzecz o której jeszcze nikt nie wspominał (zajrzyjcie sobie w konfigurator wersji Ambition) wybierając Sound System blokowana jest mozliwosc montażu Columbusa/Amundsena czy też nawet BOLERO, o co chodzi?
pewnie dla tego, że Columbus i Amundsen nie mają wyjścia na wzmak, a do SS jest od potrzebny ?!
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

ale w wersji Elegance można już zamontowac SS i Columbusa. A czym obie wersje się różnią, ilością dodatkowego wyposażenia, i w Ambition mozna dokupic kazdy element, ktory ma Elegance, więc nie rozumiem czemu tak jest...
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Nematode »

Ja myślę, że pewnie jest to kwestią tego, że skoro ktoś chce na taki bzdet jak SS wydać prawie 2k to niech kupuje bogatszą wersję Elegance. Np w niektórych markach jest tak, że ksenony są tylko w wersjach topowych i najdroższych co jest bez sensu, bo może ktoś np jako priorytet zakupu auta stawiać bezpieczeństwo i w modelu podstawowym dopłacić za taką opcję. Na mój gust typowy zabieg marketingowo-sprzedażowy aby skłonić cię do wyboru wyższej wersji wyposażenia ;)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

i to sie wydaje jedyne rozsądne wytłumaczenie, wiec jesli tak jest to musze zostac przy wersji Elegance - po wymianie zostanie mi bezużyteczny BOLERO (zawsze można upchnąc, ale za połowe a reszta w kosz).

W ASO zamontują (z nienaruszeniem gwarancji i pieczątką) tylko te radioodtwarzacze/nawigacje, które są w konfiguracji dostępne inne opcje nie wchodzą w gre?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Nematode »

Casa pisze:i to sie wydaje jedyne rozsądne wytłumaczenie, wiec jesli tak jest to musze zostac przy wersji Elegance - po wymianie zostanie mi bezużyteczny BOLERO (zawsze można upchnąc, ale za połowe a reszta w kosz).
Wydaje mi się, że za Bolero się nie dopłaca w wersji Elegance. Ona ma to już w cenie. Realnie jesteś w stanie sprzedać Bolero za 1000-1300 PLN zależy jaki będziesz miał fart. Wolałbym zamiast SS dopłacić tą kasę do kwoty za Bolero i praktycznie wyjdzie ci koszt Columbusa :) Ja się nad Columbusem zastanawiam już dobre pół roku, bo fajna zabawka ale nie jestem do końca pewny czy mi jest potrzebna nawigacja. Co się namyślę, że kupuje to za chwilę odzywa się rozsądek, żeby temat odpuścić. Zniechęcają mnie też trochę do Columbusa ceny map, bo od kilku lat kupuję tylko legalne oprogramowanie i muzykę. Taniej by wyszedł smartfon z AutoMapą czy jakimśinnym wynalazkiem. Pamiętaj przy odbiorze auta, aby ci PIN podali do Bolero, bo czasami zapominają, a później niektórzy kombinatorzy chcą kasę za zczytanie tego PINu z systemu.
Casa pisze:W ASO zamontują (z nienaruszeniem gwarancji i pieczątką) tylko te radioodtwarzacze/nawigacje, które są w konfiguracji dostępne inne opcje nie wchodzą w gre?
Najlepiej zapytaj, ale byłoby to dość dziwne gdybyś chciał np. sobie Pionka jakiś zestaw włożyć, a ASO robiło by ci sceny.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

I poruszyłeś temat, który zostawiłem na póżniej, a mianowicie na allegro sprzedaja nowego Columbusa z wgranymi fotoradarami itp. ASO coś takiego zamontują, czy będą stękać? bo wcześniej ktoś pisał, że nie wolno im takich rzeczy instalować, chyba, że z czymś innym to skojarzyłem.
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Car audio

Post autor: loco »

Casa, daj na luz z tym ASO.
Fotoradary, mapki i nowy sw możesz wgrać sobie sam.
Montaż równie banalny co włożenie płyty z nową mapą.
Co do stękania to oni mają ze wszystkim problemy, przy okazji coś Ci zepsują i jeszcze słono zapłacisz.

Co do cen to używanego Columbusa, tego na ledach można kupić za 1700...
ODPOWIEDZ