S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: Sebastian_M26 »

Też długo myślałem nad hamulcami i wg. mnie zmiana z 312 na 345 nie ma sensu (w użytkowaniu drogowym i sportowym na ulicy). Normalnie jest 312 z przodu i pełna 286 z tyłu.
3,6V ma 310 wentylowaną z tyłu, natomiast z przodu jest dupny jednotłoczkowy zacisk.

W moim wypadku wymieniłem klocki z przodu na DS2500.
Testowałem to na górskich serpentynach i bardzo szybki zjazd na granicy przyczepności z kilkunastoma zakrętami i hamowaniami typu 140-40 nie spowodowały jakichkolwiek problemów, ba nawet po zagrzaniu hamulce coraz to lepiej łapały.
Dodatkowo w przyszłości zakładam jeszcze tarcze Brembo Oro i na moje 1400kg nie będzie potrzebne więcej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

DS2500 ma homologację drogową ?
Z tego co pamiętam to chyba jednak nie.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: frytol »

DS2500 nie ma homologacji drogowej i na zimno hamuje bardzo średnio. Do upalania jak najbardziej bardzo fajny klocek.
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

kolejna kombinacja..
przód 312mm, tył 310mm

jak to będzie działać ?
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: frytol »

Bardzo nieciekawie, nie wiem jak seryjnie działa w SII korektor siły hamowania, ale jest bardzo duża szansa, że auto przy hamowaniu stanie się bardzo nerwowe. Tyłu zasadniczo bym nie ruszał bo i tak najistotniejszy jest przód (rozkład mas + oś napędzana).
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

a jest w ogóle korektor hamowania ?
Chyba jego funkcję pełni pompa ABS
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: frytol »

Rolę korektora jak najbardziej może pełnić pompa, pytanie czy jesteś w stanie VCDS-em zmienić balans.
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

a nie jest on robiony dynamicznie na podstawie czujników prędkości obrotowej koła ?

Opieram swoje dywagacje na podstawie eksperymentów z Oplem Vectra C
Trochim
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2011, o 11:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: Trochim »

Witam, mam do was pytanie dotyczące tarcz i klocków hamulcowych w Superbie I. Niestety jestem zielony w tych sprawach, a nie chcę zostać wyciśnięty jak cytrynka z gotówki przez mechanika. Niedawno byłem u mechanika na standardowym przeglądzie, wymianie filtrów wszystkich i oleju. Przy okazji sprawdził mi układ hamulcowy i stwierdził, że najwyższa pora wymienić tarcze hamulcowe i klocki. Niestety nie stać mnie na najlepsze klocki (i najdroższe na rynku przy okazji) więc potrzebuje pomocy w wyborze odpowiednich części. Dobrze by było aby były dobrej klasy, lub średniej w przystępnych cenach.
Pozdrawiam :)
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

klocki Ferodo Premier kupisz tanio tutaj ---> http://hamulce.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
tarcze możesz zamówić Mikoda nawiercane (bez frezowania)
Awatar użytkownika
Popek
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Nur/mazowieckie

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: Popek »

Mikoda to ponadprzeciętne gówno! Nie poleciłbym najgorszemu wrogowi... Tarcze dobrej jakości jakie mogę polecić to ATE lub ATE powerdisc (nacinane) lub jakieś TRW. Ferodo jak najbardziej.
Seat Toledo 1M2 FR32 3.2 V6 24V BFH 241KM
http://www.youtube.com/watch?v=MT5A2fMt ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Trochim
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2011, o 11:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: Trochim »

Poszperałem troche na allegro i znalazłem http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-przo ... 10350.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Możecie się coś odnieść to tych tarcz? I jakie klocki najlepiej sprawić sobie do nich?
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

Popek pisze:Mikoda to ponadprzeciętne gówno! Nie poleciłbym najgorszemu wrogowi... Tarcze dobrej jakości jakie mogę polecić to ATE lub ATE powerdisc (nacinane) lub jakieś TRW. Ferodo jak najbardziej.
ja właśnie używam Mikode i u mnie się lepiej spisuje niż ATE, Brembo MAX, Zimmerman, Zimmerman Sport i kilka innych

wersja nawiercana lub nawiercana i nacinana jest robiona z lepszej jakości żeliwa niż te które wymieniłem
nie napinał bym się na samą nazwę i producenta
Ostatnio zmieniony 18 cze 2011, o 14:40 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Popek
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Nur/mazowieckie

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: Popek »

W Mikodzie nawiercania i nacinanie są tylko dla tunningowego wyglądu - obojętnie czy nawiercana czy gładka jest ona zrobiona z tego samego słabego materiału. Nie napinam się po prostu uważam, że są to ponadprzeciętnie słabe tarcze. A że u Ciebie sprawują się lepiej niż ATE, Brembo czy Zimermann - chyba tylko u Ciebie... :shock:
Seat Toledo 1M2 FR32 3.2 V6 24V BFH 241KM
http://www.youtube.com/watch?v=MT5A2fMt ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
bezduszny

Re: S2 - układ hamulcowy i takie tam...

Post autor: bezduszny »

nie masz racji
Mikoda swoje lepsze produkty robi z żeliwa modyfikowanego..
ATE, Zimmerman, Brembo gładkie i MAX to żeliwo szare.
ODPOWIEDZ