[s1] Pamięć foteli.

dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

[s1] Pamięć foteli.

Post autor: dekard »

Koledzy mam elektryczne fotele niestety nie działa pamięć ustawień. Przesuwa się wszystko git ale pamięć nie działa. Co ciekawe jak przytrzymam to jest sygnał że zapisał niestety nie ma elementu wykonawczego tzn. przesuwania siedzeń po zmianie ustawień. elektryk mówił, że mogło się popsuć od nieużywania(mam auto 2 miesiące więc nie wiem czy było używane czy nie). Co trzeba zrobić żeby zadziałało? Wymieniać moduł w fotelu, czy jeszcze coś trzeba? Jaki koszt takiej zabawy, bo nie wiem czy się warto za to zabierać.

I przy okazji - ma ktoś patent na skrzypiące fotele? W najniższej pozycji skrzypią niemiłosiernie. Wyżej jest już ok ale niestety już nie ten komfort jazdy.
Lukaszos

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: Lukaszos »

Skrzypiące fotele to chyba norma, podobnie jak delikatny luz odczówalny przy przyspieszaniu i hamowaniu, a co do samej pamięci to podłącz auto pod kompa i zrób diagnostykę jak coś walnęło to powinien być zapisany błąd.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: ja456 »

Nic nie wymniaj! Najpierw sprawdz wszystko po kolei, bo sam myślałem, że pamięć mi nie działa. Jak zapamiętasz ustawienia i będzie pisk to potwierdzający to otwórz i zamknij drzwi kierowcy. Potem przy otwartych drzwiach wciskasz na chwilę przycisk gdzie zapisałeś ustawienia i powinno się przestawić do zapamiętanej pozycji.
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: kam2136 »

witam sproboj jeszcze zainicjowac te fotele.Chodzi o to ze kazda opcje z ustawien fotele musisz dac max do przodu,oparcie i siedzienie ,a pochylenia max do gory.Oczywiscie na wlaczonym zaplonie.Mialem podobny problem i to mi pomoglo.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: rafkus »

TO PRAWDA PRZESUNIECIE FOTELA MAX DO PRZODU POWODUJE WYLACZENIE AWARYJNEGO ZAMKNIECIA -ang. emergency shut off.A co do skrzypienia foteli to sprawdz czy ci pasy nie ocieraja o fotele a zwlaszcza uchwyt pasow.pzdr
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: dekard »

Muszę podpiąć pod kompa bo maksymalne przesunięcie do przodu nic nie dało :(.
radek8287
Posty: 4
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 21:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: radek8287 »

Temat bardzo stary, pozwolę sobie go odświeżyć aby nie zakładać nowego. Mam identyczny problem ? Co było u kolegi powodem nie działania pamięci?
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: Cobrettiiii »

radek8287 pisze:Temat bardzo stary, pozwolę sobie go odświeżyć aby nie zakładać nowego. Mam identyczny problem ? Co było u kolegi powodem nie działania pamięci?
Masz wyżej opisane co pomogło...

Sprawdź czy u Ciebie to pomoże ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
rad3k8
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: rad3k8 »

U kolegi niestety nie pomogło, mnie też nie pomaga.
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: superbdaro »

koledzy ja miałem tez taki problem i nic nie skutkowało by lusterko mi opadało aż przez czysty przypadek rozładowałem akumulator i
dziala aż do dzis jesli masz ustawione w poz r i zaprogramowane odpowiednio i fotele działaja elek to musi działac ile ja jeżdziłem , szukałem pomocy u magików i nic a tu samo sie naprawiło .odłacz aku na jakiąś godzinke i wżuc mu w pamieć ustawienia fote i lust.pozdro
rad3k8
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: rad3k8 »

superbdaro teoria dość ciekawa jutro spróbuje bo dzisiaj dopadło mnie piwo i nie chce mi się kombinować, jak sprawdzę dam znać czy działa ;)
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [s1] Pamięć foteli.

Post autor: AnusiaOka »

U mnie jest ten sam problem. Lusterka jak i fotele miałam zapisane pod kierowcę, niestety od jakiegoś czasu nie działają. Myślę, że to kwestia ponownego zapisania, ponieważ przestało działać po uprzednim podpinaniu pod komputer i innych pierdołach...
ODPOWIEDZ