Superb II FL blokujący się zamek twindoor

MarekLbn
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2014, o 21:31
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: MarekLbn »

Witam

Przejrzałem forum , ale nie spotkałem podobnej usterki

Mam nowego superba liftback'a i od samego początku, czyli od miesiąca, problem z otwieraniem dużej klapy bagażnika. Mała otwiera się bez problemu, a duża raz się otworzy, a innym razem po naciśięciu przycisku otwierania i mignięciu 2 razy światłami stopu (zgodnie z instrukcją) słychać takie delikatne "pykięcie" jakby zablokowanie zamka i klapa się nie da podnieść, choć jest otwarta. Klapę można otwrzyć tylko szybko ją podnosząć, jeszcze w trakcie kiedy silniczek pracuje (słychać go).

Byłem z tym już 2 razy w serwisie w Lublinie , za pierwszym razem stwierdzili, ze to jakieś zabezpieczenie itp i że tak ma być, ale jak w weekend zamek zablokował mi się na amen, aż musiałem auto odpalac żeby puścił , to dziś spędziłem u nich 2 godziny. Jedyna diagnoza, to taka że tak nie powinno być, ale co jest tego przyczyną nie wiedzą. Wystąpili z zapytaniem do Poznania. Na odp mam czekac do czwartku.

Może ktoś z forumowiczów miał podobnie?


pozdr Marek
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: AdamK »

Miałem podobnie. Nie otwierała się duża klapa. Usunięcie usterki polegało na wyregulowaniu styków klapy. Teraz auto ma 4 lata i od ponad 3 i pół mam spokój.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: bogge »

Może być i na to wskazuje objaw opisywany przez założyciela tematu, że to wadliwa wiązka, z którą miałem przeboje ze swoją Skodą. Powinni Ci ją wymienić na nową, mnie zrobili najpierw druciarstwo, a dopiero później wymienili na nowy kawałek wiązki więc dopytuj co i jak. W kolejnej generacji Superba już nie będzie mechanizmu twin door (za dużo się tego sypie), a szkoda bo to fajny patent.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: szms »

bogge pisze:W kolejnej generacji Superba już nie będzie mechanizmu twin door (za dużo się tego sypie), a szkoda bo to fajny patent.


I tak... zamiast udoskonalić, to wypierdolić...


szkoda, że z DPFami tak nie robią i dwumasą :twisted: :twisted:
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: bogge »

szms pisze:
bogge pisze:W kolejnej generacji Superba już nie będzie mechanizmu twin door (za dużo się tego sypie), a szkoda bo to fajny patent.


I tak... zamiast udoskonalić, to wypierdolić...


szkoda, że z DPFami tak nie robią i dwumasą :twisted: :twisted:
No i ze start-stop, który na pewno nie wpływa na ekologię....
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: RemekS »

Przejrzyj sobie moje posty (z Tapatoka nie znajdę). Generalnie u mnie w białym były różne cyrki (wymiana jakiegoś sterownika, smarowanie, tttm oraz inne pierdoly) i jak narazie efektywne okazalo się wymienienaie całych mechanizmów wraz ze sterownikiem. W czarnym zdarzyło się, że ze dwa razy po naciśnięciu klamki od dużej, hamulec migną, klapa delikatnie odskoczyła, ale niestety klapa dalej była zablokowana na jednym ząbku. Tutaj problem sam się rozwiązał.
W białym mam teraz nowe graty z jakiejś demowki, a serwis buja się z moimi starymi. W białym po naciśnięciu guzika na pilocie mała klapa nie miała siły się podnieść, a w czarnym odskakuje jakby ktoś wykopywał ją od środka. Po wymianie, w białej odskakuje już normalnie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
MarekLbn
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2014, o 21:31
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: MarekLbn »

Dzięki za wszelkie wskazówki

Na mój słuch to trzymał zamek, a nie ten cały system elektromechaniczny, być może coś w elektromagnesie zamka jest zje...ne.

Póki co czekam na stanowisko serwisu, dziś chciałem pokazać usterkę klapy znajomemu elektrykowi/mechanikowi, a ta na kilka prób otwarcia działa normalnie :), juz widzę, że usterka nie będzie łatwa do zdiagnozowania.

pozdr
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: emay »

bogge pisze:Może być i na to wskazuje objaw opisywany przez założyciela tematu, że to wadliwa wiązka, z którą miałem przeboje ze swoją Skodą. Powinni Ci ją wymienić na nową, mnie zrobili najpierw druciarstwo, a dopiero później wymienili na nowy kawałek wiązki więc dopytuj co i jak. W kolejnej generacji Superba już nie będzie mechanizmu twin door (za dużo się tego sypie), a szkoda bo to fajny patent.
Nie będzie go ze względu na konkurencyjność skody do reszty vaga, a nie dlatego, że się sypie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: szms »

emay pisze:Nie będzie go ze względu na konkurencyjność skody do reszty vaga, a nie dlatego, że się sypie.
I to jest ten buuuul. :(
MarekLbn
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2014, o 21:31
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb II FL blokujący się zamek twindoor

Post autor: MarekLbn »

Witam

w końcu problem z klapą został rozwiązany. A było tak:

1. jeden lubelski serwis (CRH Żagiel) nie zrobił nic, mało tego miesiąc mnie okłamywali, że wysłali zapytanie do Poznania - efekt > złożona skarga na serwis i konkretnego (obsługującego mnie) pracownika serwisu
2. wizyta w drugim (DANELCZYK) lubelskim serwisie i diagnoza, że prawdopodobnie uszkodzony jest górny zamek, brak jest jakichkolwiek błędów w systemie
3. wymiana górnego zamka > problem pozostaje
4. w końcu w mojej obecności, pracownik rozbiera plastiki i obserwuje działanie dolnego ( dociągającego ) zamka , diagnoza: coś jest nie tak, bo bolec zamka "wraca" co powoduje blokadę górnego zamka
5. podmiana dolnego zamka z auta demo, w którym wszystko działało jak trzeba, montaż drugiego zamka idealnie w tym samym miejscu co wcześniejszego
6. k...a problem dalej pozostaje !!
7. wszyscy rozkładają ręce, ale zwracam uwagę, iż problem może leżeć w nieodpowiednim położeniu dolnego zamka, co powoduje odbijanie sprężyny
8. regulacja zamka , najpierw w dół > jest jeszcze gorzej
no to teraz zamek do góry, choć pracownicy twierdzą, że to nic nie da

EFEKT klapa chodzi jak trzeba

Wystarczyło jedynie dolny zamek podnieść o 3-5 mm i po problemie, czas technologicznej naprawy/regulacji zamka - max 15 minut z wjechaniem i wyjechaniem z serwisu, czas FAKTYCZNEJ naprawy 2 miesiące !!!!

Gdyby ktoś miał podobny problem, to w pierwszej kolejności niech serwis sprawdza położenie dolnego zamka. U mnie optycznie był idealnie wpasowany, nawet wycentrowany zgodnie z kreskami, a jednak powodowało to blokadę górnej klapy.


pozdr
ODPOWIEDZ