Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

nagrałem soft na płytę CD i dalej to samo, wyświetla błąd, zrobiłem inaczej... z obrazu wyłoniłem pliki i również nagrałem na płytę CD i ... nic, błąd CD/DVD sprawdź płytę.. i tak w koło. próbowałem kilkakrotnie i nic. Może soft powinien być inny ? szkoda, że nie mogę się cieszyć razem z wami, oglądając filmy w czasie jazdy, może ktoś jeszcze poda kilka rad ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

Lepiej, żebyś filmów jako kierowca nie oglądał w czasie jazdy ;) Ja ISO nagrałem kreatorem nagrywania obrazów ISO programu Nero 6.6.0.16 (stara wersja) i tego się trzymam. Płyta CD Verbatim, najniższa prędkość, weryfikacja po zapisie. To samo dla próby zrobiłem IMG Burnem i ISO Burnerem. W każdym przypadku wszystko było OK. Nagrywanie wyodrębnionych plików nie ma sensu. Napęd RNS musi to widzieć jako ori płytę wraz z jej strukturą.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, o 11:01 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

Zadziałało ! Dziękuję Wszystkim za pomoc. zrobiłem tak jak wskazał paulus60. dzięki również za soft. od kolegi wyżej...
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

:) Tak trzymać! Najlepszego!
Gdyby przypadkowo następnego dnia po włączeniu RNS ukazał Ci się error i navi nie będzie chciała odpalić, wgraj soft jeszcze raz. U mnie raz tak było i za radą noso wgrałem ponownie. To było w listopadzie 2013. Do dziś jest OK.
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

ok, wielkie dzięki.
...a mam jeszcze pytanko, jak zmienić lektora język angielski na polski, jest taka sama zasada wgrania softu jak przy w/w sprawie ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

Nic podobnego. Nie musisz niczego wgrywać. Jeśli wgrałeś soft 5269mtv, to on już ma "w sobie" do wyboru m.in. polskiego lektora (właściwie z lekka omdlałą lektorkę). Musisz ustawić system: SETUP - System - Język/Language - tu masz określenie języka interfejsu menu i komunikatów głosowych. Zaznaczasz polski, czekasz chwilkę na zmianę ustawień i gotowe. W przypadku wyboru języka polskiego nie jest możliwa głosowa obsługa columbusa. Po polsku masz interfejs i lektorkę navi.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: Pietra »

Ja mam nówkę columbusa...znaczy nówkę skodę i lektorka nadal jest omdlała...porażka
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

paulus60 wszedłem do setup i raczej nie mam tego softu, wgrywałem tylko tę łatkę od kolegi wyżej aby odblokować dvd.
sprawdziłem że wersja SW Version to 2664 i to chyba tak myślę że jest.
Nie wiem może jestem w błędzie - nie znam się tak do końca. Wiesz jak sprawdzić wersję systemu ? może sprawdzam inaczej, Paulus60 może posiadasz tę wersję softu jeśli tak to z chęcią przykleiłbym ją.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

Z tego co wcześniej napisałeś wydawało mi się, że wgrałeś nowy soft (moja pomyłka :) ), czyli oprogramowanie columbusa. Wszystko jeśli chodzi o sprawdzanie wersji softu i nie tylko jest dokładnie opisane w tym wątku. Poczytaj dokładnie od pierwszego postu dato. Z kolei Tutaj jest soft 5269mtv. Ściągnij go, wypal ISO na płycie CD zgodnie z tym, jak wypaliłeś łatkę. Wgraj, trochę to trwa, więc zapoznaj się w wątku dato z zasadami. Działaj. Jeśli ja, słabeusz w tych sprawach ogarnąłem temat, to i Ty ogarniesz. Jeśli nie masz konta na chomiku, to wykup sobie transfer i po krzyku. Nie baw się z softem 5170. Dobra, nie offtopuję, bo temat oprogramowania to ten wątek.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, o 15:28 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
julo
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2014, o 12:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: julo »

a jak jest z SW 6270 ? ktoś już odblokowywał VIM ?
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: Baron »

julo pisze:a jak jest z SW 6270 ? ktoś już odblokowywał VIM ?
I ja jestem ciekaw, bo bym swoje odblokował..
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jaz

Post autor: noso »

Baron pisze:
julo pisze:a jak jest z SW 6270 ? ktoś już odblokowywał VIM ?
I ja jestem ciekaw, bo bym swoje odblokował..
Nie odblokujesz musisz czekać na ta wersje softu zmodyfikowana która Vim ma zaszyte

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

Paulus60 mam do Ciebie pytanko... Jeśli wrzucę ten soft 5269 który mi podałeś to czy jeszcze coś trzeba zrobić w columbusie ? coś odblokowywać, czy robi się to tak jak odblokowanie DVD podczas jazdy ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

W poprzednim poście napisałem, żebyś zapoznał się ze wskazówkami dot. instalacji softu (mapy pomijam, choć też to jest opisane). Chyba zwróciłeś uwagę, że w tym samym poście pisząc "w tym wątku" i "tutaj" dałem aktywne linki, które odsyłają Cię do wątku założonego przez dato (świetny tutorial samouczkiem zwany w RP) oraz miejsca, skąd ściągniesz soft 5269 (chyba, że już ściągnąłeś). Przeczytaj to dokładnie i będziesz wszystko wiedział.

Co do instalacji softu, to przebiega tam samo jak łaty VIM, ale trwa dłużej.
Przeczytaj dokładnie wskazówki dato i innych doświadczonych userów w tym wątku (nie jest to skomplikowane), utrwal wiedzę i spokojnie dasz radę.
Resetujesz urządzenie, wkładasz płytę z softem i...czekasz na finał. Najpierw jednak poczytaj.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

ok. paulus60 dzięki na pewno spróbuję, znajdę więcej czasu na studiowanie postów i będę działać.
pozdro.
ODPOWIEDZ