S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Wierchu »

Misiektt pisze:Powiedzmy sobie tak, jak ja pisałem nie było jeszcze ceny w poście
Cena była od samego początku razem ze zdjęciami.
Misiektt pisze:Mata na drzwiach jest bez sensu położona, na blasze jest jeden wielki płat maty który ma nie wiem czemu służyć ale pierdzeniu w drzwiach nie przeszkodzi. Bo głośnik rezonuje na tylnej blasze która jest za nim :)
Przeszkodzi bo nie pierdzi, a pierdziało wcześniej. Pozatym blacha za głośnikiem też jest wyłożona matą.
Misiektt pisze:Ktoś na szybko chciał zarobić wziął kawał maty wyciął pod drzwi i je na nie przykleił. Tak ogólnie się nie robi...
A jak się robi? Z tego co pamiętam to właśnie Ty pisałeś, że wysyłasz auto na totalne rozbebeszenie i głuszenie matami, więc jak to w końcu jest?
Misiektt pisze:Masz pięknie wygłuszony bagażnik właściwie jedyny element który nie drga w aucie :D - to było twoje życzenie :) ?
Zależało mi na tym by w aucie było ciszej i cel został osiągnięty.

Powiem tak, jestem zadowolony z efektu końcowego. W samochodzie jest ciszej, auto jest bardziej "zwarte". Nic nie pierdzi, nie buczy, nie dudni. Muzyka jest bardziej detaliczna, odkrywam nowe dzwięki i słysze instrumenty których wcześniej nie słyszałem na płytach które mam od lat. Jest spora różnica między płytą CD a MP3, wcześniej nie była tak wyraźna.Na razie jade na wzmacniaczu z SS ale z czasem chciałbym to zmienić na coś innego. Może nawet jakiś procesor dźwięku ale nie wiem jak wyciągnąć optyka z columbusa - Misiektt daj wreszcie jakieś info, namiary, zdjęcia jak to zrobić, a nie tylko marudzisz :)
To chyba tyle jak coś mi się jeszcze przypomni to dam znać.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Wierchu pisze:
Misiektt pisze:Powiedzmy sobie tak, jak ja pisałem nie było jeszcze ceny w poście
Cena była od samego początku razem ze zdjęciami.
Misiektt pisze:Mata na drzwiach jest bez sensu położona, na blasze jest jeden wielki płat maty który ma nie wiem czemu służyć ale pierdzeniu w drzwiach nie przeszkodzi. Bo głośnik rezonuje na tylnej blasze która jest za nim :)
Przeszkodzi bo nie pierdzi, a pierdziało wcześniej. Pozatym blacha za głośnikiem też jest wyłożona matą.
Misiektt pisze:Ktoś na szybko chciał zarobić wziął kawał maty wyciął pod drzwi i je na nie przykleił. Tak ogólnie się nie robi...
A jak się robi? Z tego co pamiętam to właśnie Ty pisałeś, że wysyłasz auto na totalne rozbebeszenie i głuszenie matami, więc jak to w końcu jest?
Misiektt pisze:Masz pięknie wygłuszony bagażnik właściwie jedyny element który nie drga w aucie :D - to było twoje życzenie :) ?
Zależało mi na tym by w aucie było ciszej i cel został osiągnięty.

Powiem tak, jestem zadowolony z efektu końcowego. W samochodzie jest ciszej, auto jest bardziej "zwarte". Nic nie pierdzi, nie buczy, nie dudni. Muzyka jest bardziej detaliczna, odkrywam nowe dzwięki i słysze instrumenty których wcześniej nie słyszałem na płytach które mam od lat. Jest spora różnica między płytą CD a MP3, wcześniej nie była tak wyraźna.Na razie jade na wzmacniaczu z SS ale z czasem chciałbym to zmienić na coś innego. Może nawet jakiś procesor dźwięku ale nie wiem jak wyciągnąć optyka z columbusa - Misiektt daj wreszcie jakieś info, namiary, zdjęcia jak to zrobić, a nie tylko marudzisz :)
To chyba tyle jak coś mi się jeszcze przypomni to dam znać.
W skrócie maty jeszcze trzeba umieć zakładać a nie brać kawał maty wyciąć wzór drzwi zrobić dziurki na kable i ją przywalić.
Ja nie twierdzę że to nie da efektu tylko maty jest dużo za dużo w niektórych miejscach a mata kosztuje.

Jestem w stanie założyć się o każde pieniądze, że jakbym zerwał maty z podłogi bagażnika to nie usłyszysz grama różnicy.

Kolejna sprawa ja kocham klientów takich jak ty.
Powiem tak, jestem zadowolony z efektu końcowego. W samochodzie jest ciszej, auto jest bardziej "zwarte".
Zapłaciłeś cenę która Ci odpowiada i ok problem w tym, żeby ludzie nie myśleli że 6 tysięcy to dobra cena :)

A pokażę już niedługo ale niestety moje samochody się robią od 6-12 miesięcy :D Więc szybko to nie będzie
Jak ktoś chce wrzucę foty Columbusa z wyprowadzonym optykiem
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Arci9 pisze:
Mata na drzwiach jest bez sensu położona, na blasze jest jeden wielki płat maty który ma nie wiem czemu służyć ale pierdzeniu w drzwiach nie przeszkodzi. Bo głośnik rezonuje na tylnej blasze która jest za nim :)
na tylnej blasze tez by sie przydał to fakt, lecz na blasze na której bezpośrednio jest przykręcony głośnik, IMO musi byc, bo wszelkie dźwięki powoduja mikro drgania, które przenosza się na kable, śrubki zamki, i jeśli od razu ich nie słychac to zapewne będzie
Hmm a czy ja pisałem że za głośnikiem nie ma jej być ?
Arci9 pisze:
Skoro ktoś już na blachę ten piękny płat wygłuszenia walnął to czemu ma służyć ten płat na tapicerce. Zaraz usłyszę że tak się robi i taka jest technologia i w ogóle ok :)
głośnik nie jest wyciągnięty poza tapicerkę i gra w nią, stąd wygłuszenie tapicerki


Wspaniała teoria sprawdzałeś w praktyce ?? Bo ja tak i bzdury piszesz ale spodziewałem się takich wspaniałych teorii :)
Arci9 pisze:
Masz 4 mm maty na wszystkich drzwiach daj Bóg żebyś aż tyle potrzebował z wyjścia radiowego 4x40 Watt.
Załadowaną masz Dynamate i dobrze bo w końcu najdroższa pod 4x40Watt
ma piec, chyba też napędza głośniki z przodu...?


Chyba nie bardzo, bo to już byłoby naprawdę fantastyczne :)
Arci9 pisze:
Panowie na boga uspokójcie się !! Po pierwsze załadować sprzęt odpalić a potem dopiero wygłuszać posłuchać auta, wyczuć gdzie jest co nie tak robić wszystko z rozwagą.
taa, i czekać co powoli będzie drgac i systematycznie wygłuszać?można by tak w nieskończoność
Przecież dobrej jakości maty, mają za zadanie nie tylko ograniczać wibracje, ale też tłumić nie pożądane dźwięki, a przy okazji
wyciszają auto.
Puszczając muzykę, która codziennie się słucha, nie zawsze da sie wyłapać nie pożądane drgania, vibracje itp.
Do takich testów dobrze było by uzyc, muzy testowej z poszczególnymi częstotliwościami zaczynając np. od 20hz, 30, 40 itp
[/quote]

Bzdura :) Zrobić podstawy a nie napierdzielić tonę maty bo z założenia wszędzie pierdzi. 4mm na drzwi z 200 watowymi głośnikami :) No ok. Sugerujmy wszystkim niech jadą do zakładów Car-audio i wpierdzielą tyle maty ile się da. To jest właśnie teoria dla której ludzie którzy się nie znają twierdzą że dobre car-audio w aucie jest drogie :)
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Wierchu »

Misiektt, widzę ze gadka z Tobą na ten temat nie ma sensu. Należysz do tych ludzi, którzy wszystko najlepiej wiedzą i tylko ich rozwiązania są najlepsze i jedynie słuszne.
Jak ktoś chce wrzucę foty Columbusa z wyprowadzonym optykiem
Wrzuć, wrzuć chętnie zobaczę. Kto Ci robił tego optyka i jaki koszt?
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Wierchu pisze:Misiektt, widzę ze gadka z Tobą na ten temat nie ma sensu. Należysz do tych ludzi, którzy wszystko najlepiej wiedzą i tylko ich rozwiązania są najlepsze i jedynie słuszne.
Ale gdzie tam, jesteś zadowolony i o to chodzi nikogo nie zamierzam przekonywać, że jest inaczej i wcale najlepiej nie wiem.

Tomek poprosił o wskazówki to je dałem. Dla mnie każdy może jechać i płacić ile chce byle by był zadowolony

Kolejna sprawa widzisz jest taka że firmy Car-audio nie mam więc interes w tym mój żaden

Zdjęcia wrzucę jak syna uśpię.
Koszt z procesorem 3 000 zł

Obiecane foty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Arci9 pisze:głośnik nie jest wyciągnięty poza tapicerkę i gra w nią, stąd wygłuszenie tapicerki
Misiektt pisze:]Wspaniała teoria sprawdzałeś w praktyce ?? Bo ja tak i bzdury piszesz ale spodziewałem się takich wspaniałych teorii :)
Tak, sprawdzałem.Głośniki w takich autach jak Octavka, Leon i teraz SuperB, jest "oparty" o kołnierz zamontowany na blasze, i gra w maskownice która jest integralną częścią tapicerki, i jeśli słuchasz głośno to tapicerka zaczyna grać razem z głośnikiem, stąd daje mate na tapicerkę.

zobacz jak robią to fachowcy:
http://extremecaraudio.pl/zd.php?mode=p ... kat=67&a=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://extremecaraudio.pl/zd.php?mode=p ... at=174&a=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam wrażenie, że startujesz w zawodach db drag a to inna bajka :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Ahhh już wiem skąd się wziął problem ja nie miałem głośnika za oryginalną maskownicą :)
Zwracam honor to ja pisałem bzdury o maskownicy

Do dragu mam też auto ale to zupełnie inna para kaloszy :)
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: Wierchu »

Misiektt, co to są za dwa gniazda biełe i jedno niebieskie na tylnym panelu poniżej wentylatorka w RNSie u Ciebie?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Misiektt, 8-) po to jest forum abyśmy się informacjami wymieniali :)

Wierchu, dwa białe wejścia dla anteny do radia (rekina?), niebieskie dla gpsa :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: frytol »

Antena radiowa, a właściwie dwie anteny radiowe są w Combi w bocznych tylnych szybach (ewentualnie w jednej z nich, dokładnie nie pamiętam), a co do wejść to dokładnie tak jak napisał Arci9.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Na razie radio jest zkaszanione seryjnie :) Także optyk musi poczekać, bo Columbus jest spsuty :) No ale cóż będę informował jak postępy idą.

Ktoś z was używał systemu Vision&Sound ?? BO myślę czy go nie przetestować
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: S2 Car audio

Post autor: Stembor »

Kiedys interesowałem się tym ze względu na montaż dowolnej mapy i odblokowany system, ale po dość krytycznych opiniach nt bodajże navii media dałem sobie spokój...
Główne zarzuty dotyczyły marnej jakości dźwięku, słabej pracy zestawu głośnomówiącego i dość częstych "zwisów" systemu.

Jeśli masz okazję - potestuj i koniecznie opisz wrażenia - w końcu grzebiesz trochę w audio, więc na pewno możemy liczyć na szczerą wypowiedź ;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

Witam, przymierzam się do kupna Superb, ale wcześniej właśnie chciałem się rozeznać co warto wziąć z dodatkowego wyposażenia.

I jak dobrze zrozumiałem z poprzednich postów Sound System jest warto wziąć chociażby pod kątem późniejszej wymiany głośników na lepsze? bo w tej cenie nie jest samo dodanie kolejnych dwóch głośników + połączenie a dodatkowe zrobione meijsca na owe głośniki, którego to nie będziemy mieć bez tej opcji? Dobrze myślę?

I taka sprawa przy wersji Ambition wybierając System nawigacji satelitarnej blokujemy sobie opcję wyboru Radioodtwarzacza BOLERO + Sound System -> czyli trzeba wybrać nawigacja lub lepszy system audio.
Natomiast w wersji Elegance Radioodtwarzacz co prawda jest w zestawie ale możemy dorzucić Sound System oraz Nawigację i nie ma problemu. Lepszy model jest przystosowany do większych możliwości, czy w wersji Elegance Nawigację mamy w miejsce Bolero?

PS. Właśnie widzę, że na dniach w konfiguratorze pojawiła się nowa pozycja:
System nawigacji satelitarnej Amundsen+ z DAB (2 DIN, CD, SD, MP3) z mapa Europy Wschodniej lub Zachodniej - 1 400 zł

PS2. Ci którzy tu się wypowiadali i "bawili" się z Car Audio to wszyscy macie Combi?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Co do Sound System.
Masz więcej głośników bo system jest trójdrożny, dodatkowo masz wzmak który to obsługuje i faktycznie z jednej strony masz teoretycznie lepszą opcję a z drugiej zawsze to jednak cały ten sprzet jest z klasy budżetowej, i gdy będziesz chciał zamienić na coś lepszego musisz szukać zestawu trój droznego (czyli trochę drożej), a z drugiej strony za dopłatę do SS możesz w profesjonalnej firmie zrobić porządne audio i na pewno jakościowo będzie lepsze.

Amundsen - zwróć uwagę, że nie masz odtwarzacza DVD i nie ma twardego dysku, więc jak korzystasz z mapy to nie posłuchać CD, radia itp.

Ja mam Kombi ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: mkotek »

Amundsen+ ma wejście na karty SD, więc chyba można słuchać muzyki i obsługiwać nawigację. Nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że to największa zmiana w stosunku do starego Amundsena. Z drugiej strony, gdybym miał dopłacić 1400 PLN do Amundesna, to chyba bym wziął Columbusa z rynku (2700-3000), choć mam Bolero i jest ok. Tylko brak tej AutoMapy mi nieco doskwiera (dodatkowy wyświetlacz zwiększa tłok w kabinie), ale to inna sprawa.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
ODPOWIEDZ