Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Warranty Direct opublikowało w końcu dane o niezawodności S2 (ubezpieczają samochody pogwarancyjne więc musiało minąć trochę czasu).

http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/305

Wynik może na cycki nie rzuca ale dramatu też nie ma. Im mniej punktów auto dostało tym lepiej.
Superb 2 dostał 145 pkt

Dla porównania:
- Audi A4 ma 217 pkt,
- Citroen C5 145 pkt,
- Ford Mondeo tylko 66 pkt (kto by się spodział??).
- Renault Laguna zaledwie 62 pkt (!)

W S2 najwięcej awarii silników i elektryki.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

żadna tajemnica - moja poszła za 45 tysięcy.
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze:- Renault Laguna zaledwie 62 pkt (!)
i tu zaskoczenie :shock:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Zuber pisze:Dla porównania:
- Audi A4 ma 217 pkt,
- Citroen C5 145 pkt,
- Ford Mondeo tylko 66 pkt (kto by się spodział??).
- Renault Laguna zaledwie 62 pkt (!)
No Laguna zaskoczenie, fakt.
Ale Ford? Tego kogo znam i ma Forda to jest zadowolony.
Ja teraz mogę powiedzieć, że też.

Jędrula pisze:żadna tajemnica - moja poszła za 45 tysięcy.
Big, swoją Octavkę, 2007 rok (jako 5latka) sprzedał chyba za 37-39 kzł, nie pamiętam dokładnie.
Zawsze będę się trzymał - cena to przebieg, stan, stan przebieg. W skodzie flotowych ogrom to i średnią cenę zaniżają jako mocno weksploatowane.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

dla mnie też, ale może dlatego, że mowa o Lagunie 3, bo nie wierzę, że taki wynik otrzymała wcześniejsza generacja.

Szymek jak najbardziej - przebieg i stan to zdecydowanie priorytet. Podobno rynek polski jest specyficzny pod względem roczników. Patrzymy jeszcze niedojrzale na ten parametr, tzn. średnio wolimy nowsze auto kosztem większego przebiegu...bo nowsze rocznikowo "koniec kropka".
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, o 20:43 przez Jędrula, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Jędrula pisze:dla mnie też, ale może dlatego, że mowa o Lagunie 3, bo nie wierzę, że taki wynik otrzymała wcześniejsza generacja.

też tak myślę.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

natomiast A4 mnie nie zdziwiło - choć wielu znajomków z tymi autami nie mam i wiem, że to nie jest odpowiednia próba statystyczna, ale ci co mają - mają też z nimi problemy. Owszem nic poważnego, ale zawsze coś, łącznie z unieruchomieniem auta (elektronika).

Dlatego mówcie co chcecie - Superb 2 to oklepany i sprawdzony pasek B6, który nie cierpi na większe problemy. Abstrahując od wpadek z silnikami 2.0 TDI przed CR oraz wczesnymi 1.8 TSI i pewnie kilkoma innymi rzeczami - z tego co wiem te samochody nie chorują na poważne, drogie problemy. Bardzo ciekaw jestem Superba III, na którego zapewne będą planował zmienić obecnie posiadaną strzałę (jak budżet pozwoli), natomiast samochód ten będzie technologicznie zupełnie nowy, bazujący na Pasku B8 z końca 2014 roku, a więc totalna niewiadoma.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Dawałem te obecnie produkowane modele. Laguna II miała 208 pkt. Swoją drogą to nawet logiczne - jak zdupczyli sprawę z Laguną II to III musieli bardzo dopracować żeby odzyskać zaufanie klientów.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Matt »

Tyle, że klienci pamiętali co było z II i III niewielu kupiło
whity

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Ale zato na rynku wtornym pojawi sie coraz wiecej A4, bo przynajmniej w Niemczech jest od conajmnie roku tanszy w leasingu niz golf!!!!
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: adamski »

W Lagunie II to słabe były głownie silniki diesla. Benzynowe były OK, no oprócz IDE ale on był produkowany tylko chyba 2 lata.
A elektronika to pewnie dlatego, że napchali jej pełno, ale z drugiej strony jaka marka miała w 2001 roku system Handsfree?

Większą porażką jest Espace IV - 323 punkty!! Przeszedłem markę Renault od Twingo do Espaca i akurat z tym się zgadzam.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Może to nie bezpośrednia konkurencja dla Superba ale jakby ktoś chciał używanego Suva "premium" zamiast nowego S2 to widać jak drogie w utrzymaniu potrafi być takie auto:

Cayenne I gen: 333 pkt
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/264

Land Rover Discovery (model 2004 r.): 339
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/150

Range Rover (model 2002 r.): 415 pkt
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/154

Audi Q7 (model 2006 r.): 475 pkt (!!!)
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/22
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: technolog1 »

Sorry, ale z tym nie mogę się zgodzić:

http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/256

Miałem 406-tkę przez 8 lat. Samochód miał w tym czasie tyle usterek, że głowa mała. Cewki, wspomaganie, zawieszenie, nierówna praca silnika, tylne hamulce zapiekające się. Generalnie dramat.

Za to wygoda jazdy... REWELACJA! Niczym do tej pory nie jeździło mi się tak dobrze, jak PUG-iem. :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale z czym chcesz się nie zgadzać? Są egzemplarze awaryjne powyżej normy i poniżej normy. Ranking pokazuje średnią dla modelu. Z opisu wynika zresztą, że miał on dużo usterek ale drobnych.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: technolog1 »

Zuber pisze:Ale z czym chcesz się nie zgadzać? Są egzemplarze awaryjne powyżej normy i poniżej normy. Ranking pokazuje średnią dla modelu. Z opisu wynika zresztą, że miał on dużo usterek ale drobnych.
No właśnie, to nie prawda (z tymi usterkami). Jak również mój subiektywny odbiór pozycji na czerwono-zielonej skali nie pozwala zgodzić się z tą pozycją. Ten samochód miał dużo poważnych usterek. Oczywiście, gdybym opierał się tylko na swoich doświadczeniach, to nie byłbym obiektywny. Ale pamiętam forum 406... Problemy były praktycznie z każdym rodzajem silnika, z zawieszeniem, elektryką, elektroniką, hamulcami, osprzętem... Po prostu szkoda słów. W tym rankingu 406 powinna być daleko w lewo, poza skalą..... Jedyne, co miała dobre, to blachy.
ODPOWIEDZ